در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

دارایی گروه هکری لازاروس از هک های اخیر چه مقدار است؟

0 219

گروه لازروس یکی از معروفترین گروه های هکری ارز دیجیتال مستقر در کره شمالی که تحت حمایت دولت این کشور اقدام به هک صرافی های بزرگ و کیف پول ها و پلتفرم های اطلاعاتی زیادی تاکنون نموده است.

داده های تحقیقاتی بلاک چین نشان می دهد گروه هکری کره شمالی با نام لازاروس دارای 47 میلیون دلار ارز دیجیتال است. از جمله آنها بیت کوین ، اتریوم ، بایننس، تتر می باشد.

بر اساس داده های گردآوری شده در دون آنالیتیکس(Dune Analytics) از شرکت 21.co،کیف پول های مرتبط با گروه لازاروس در حال حاضر دارایی های دیجیتالی به ارزش 47 میلیون دلار می باشد. شامل 42.5 میلیون دلاربیت کوین، 1.9 میلیون دلار اتریوم ،1.1 میلیون دلار بی ان بی و 640000 دلار اضافی به صورت استیبل کوین، در درجه اول Binance USD می باشد.

با این حال، به نظر می‌رسد که مقدار کریپتوهای نگهداری شده از 86 میلیون دلاری که گروه در 6 سپتامبر در اختیار داشت، چند روز پس از  هک پلتفرم Stake.com که لازاروس در آن دخیل بود، کاهش یافته است. به نظر می رسد دارایی های دیجیتالی موجود در کیف پول لازاروس در 19 روز اخیر کاهش یافته است.

در حال حاضر پلتفرم دون آنالیتیکس 295 کیف پول شناسایی شده توسط دفتر تحقیقات فدرال ایالات متحده (FBI) و اداره کنترل دارایی های خارجی (OFAC) را به عنوان متعلق به گروه هکری ردیابی می کند.

دارایی های رمزنگاری گروه لازاروس. منبع: Dune Analytics

با کمال تعجب، این گروه هیچ گونه سکه حریم خصوصی که مسلماً ردیابی آنها بسیار دشوارتر است، مانند: دش مونرو یا زی کش را در این کیف پول ها ندارد.

در همین حال، کیف پول‌های رمزنگاری لازاروس همچنان بسیار فعال هستند و آخرین تراکنش در 20 سپتامبر ثبت شده است.

21شرکت .co همچنین اشاره کرد

که دارایی های گروه احتمالاً بسیار بیشتر از آنچه گزارش شده است خواهد بود.

«ما باید توجه داشته باشیم که این یک تخمین محدودتر از دارایی‌های رمزنگاری گروه لازاروس بر اساس اطلاعات عمومی است.

آخرین هک این گروه مربوط به 13 سپتامبر است، که گزارش شد گروه لازاروس  حمله به صرافی رمزارز کوینکس را انجام داد که طی آن 70 میلیون دلار سرقت شد.

اف‌بی‌آی همچنین انگشت اتهام را به سمت لازاروس برای هک‌های کوینزپید، آلفاپو و کیف پول اتمیک نشانه رفته است که مجموعا بیش از 200 میلیون دلار را این گروه در سال 2023 به سرقت برده است.

بر اساس گزارش چینالیسیس( Chainalysis )سرقت های رمزنگاری شده توسط هکرهای مرتبط با کره شمالی نسبت به سال 2022 به میزان 80 درصد کاهش یافته است. تا اواسط سپتامبر، گروه های مرتبط با کره شمالی در مجموع 340.4 میلیون دلار ارز رمزنگاری شده سرقت کرده اند که از رکورد 1.65 میلیارد دلاری سال 2022کمتر است.

اواخر هفته گذشته، مقامات فدرال ایالات متحده در مورد “خطر قابل توجه” برای حملات احتمالی به مراکز بهداشتی و درمانی ایالات متحده و نهادهای بخش بهداشت عمومی توسط گروه لازاروس هشدار دادند .

منبع cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.