در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

صرافی کوکوین یک دفتر مجازی در متاورس بلاک‌توپیا راه‌اندازی می‌کند

0 836

صرافی ارز رمزنگاری کوکوین اعلام کرد که یک دفتر مجازی در داخل متاورس غیرمتمرکز بلاک‌توپیا (Bloktopia) راه‌اندازی می‌کند.

کوکوین در اعلامیه 2 نوامبر گفت که با راه‌اندازی یک دفتر در داخل پلتفرم بلاک‌توپیا (که مانند یک آسمان‌خراش طراحی شده) به متاورس ملحق خواهد شد. این ساختمان مجازی دارای 21 سطح مختلف جهت یادآوری عرضه 21 میلیون بیت‌کوین است و انتظار می‌رود که سایر سازندگان محتوا را (از جمله پالیگان و آوالانچ) در خود جای دهد.

طبق گفته این صرافی، دفتر متا به کاربران این امکان را می‌دهد تا سایبرپانک‌ها را تزیین کنند، با وسایل مجازی تعامل داشته باشند و همچنین در محیط مجازی با یکدیگر چت و گفتگو کنند. کوکوین ظاهرا  یک مدل تجاری متاورس پسند را اتخاذ کرده که از توکن بلاک‌توپیا (BLOK) و همچنین توکن دریمز کُوِست (DREAMS) پشتیبانی می‌کند.

پیوستن شرکت‌های بزرگ به متاورس

در هفته گذشته، شرکت‌های بزرگ از جمله فیس‌بوک، مایکروسافت و نایک همگی برنامه خود را برای پیوستن به متاورس اعلام کردند. فیس‌بوک نام خود را رسما به متا تغییر داد. مایکروسافت سرویس‌های کنسول بازی Teams و Xbox  خود را به عنوان بخشی از برنامه‌های متاورس خود به‌روزرسانی کرد. آگهی‌های شغلی نایک نیز نشان می‌دهند که این شرکت پوشاک در حال استخدام یک طراح کفش مجازی است.

هنوز مشخص نیست که آیا شرکت‌های ارز رمزنگاری از طرح  کوکوین در ایجاد یک دفتر مجازی برای کاربران پیروی خواهند کرد یا خیر. اما کریس کاکس (مدیر محصولات فیس‌بوک) امروز در نشست Web Summit سال 2021 (یک کنفرانس سالانه فناوری که در لیسبون پرتغال برگزار می‌شود) در مورد این که چگونه این محیط می‌تواند برای برخی شرکت‌ها مناسب‌تر باشد، صحبت کرد:

من شروع به تشکیل جلسات کارکنان خود در دفتر کار کردم و دلیل بهتر بودن این فضا برای ما این است که با زبان بدن و صدا ارتباط برقرار می‌کنید و می‌توانید با یکدیگر صحبت کنید. می‌توانید از دست‌های خود استفاده کنید که نقش به سزایی در برقراری ارتباط دارند. سپس می‌توانید به سمتی متمایل شوید و توجه خود را براساس وضعیت بدنی تغییر دهید که تا حد زیادی نحوه جلسه ما با گروه است.

صرافی کوکوین که در سال 2017 راه‌اندازی شد، گزارش داد که تا آگوست 10 میلیون کاربر داشته است. سال گذشته، هکرها حدود 275 میلیون دلار را از این صرافی سرقت کردند. تاکنون بیشتر این وجوه از هکرها پس گرفته شده است.

منبع Cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.