در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

آیا بیت کوین می تواند از مقاومت قوی 52000 دلار عبور کند؟

0 428

قیمت بیت کوین پس از افزایش قابل توجه به سطح مقاومت 52000 دلار، وارد مرحله تثبیت شده و باعث شک و تردید در بین فعالان بازار در مورد جهت بعدی حرکت شده است. با این حال، یک اصلاح کوتاه مدت محتمل به نظر می رسد.
اصلاح قیمت چیست و چه تفاوت هایی با بازار نزولی دارد

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین

نمودار روزانه

تجزیه و تحلیل نمودار روزانه یک بازار صعودی طولانی مدت برای بیت کوین را نشان می دهد که مشخصه آن حرکت صعودی قیمت در یک کانال صعودی کاملا واضح است. این الگو نشان دهنده تسلط قوی خریداران بر بازار است که احتمالا بالاترین رکورد را هدف قرار داده اند.

با وجود این احساسات صعودی، بیت کوین پس از افزایش اخیر خود با منطقه مقاومت قوی نزدیک به 52000 دلار مواجه شده است.

در نتیجه یک دوره اصلاح کوتاه مدت پیش بینی می شود که به این ارز بزرگ بازار اجازه می دهد تا سطوح حمایتی را در اطراف باند میانی کانال و میانگین متحرک 100 روزه (حدود سطح 43000 دلار) ایجاد کند. اما شکست ناگهانی به بالای خط مقاومت کانال صعودی چند ماهه می تواند منجر به پدیده شورت اسکوئیز و در نتیجه افزایش بیشتر قیمت در کوتاه مدت شود.

قیمت بیت کوین

نمودار 4 ساعته

بررسی دقیق تر نمودار 4 ساعته نشان می دهد که حرکت قیمت بیت کوین پس از یک روند صعودی قوی در نزدیک سطح مقاومت 52000 دلار تضعیف شده و نوسانات آن کاهش یافته است. 

این مرحله تثبیت با نوسانات پایین حاکی از تعادل بین خریداران و فروشندگان است و این روند ادامه خواهد داشت تا زمانی که یک گروه بر بازار مسلط شود. اگر فروشندگان کنترل حرکت را در دست بگیرند، ممکن است یک اصلاح کوتاه مدت به سمت منطقه حمایت مهم 48000 دلار رخ دهد که تقریبا مطابق با سطح فیبوناچی اصلاحی 50 درصد است.
استفاده از فیبوناچی اصلاحی و سطوح فیبوناچی در پیش بینی قیمت

برعکس، اگر خریداران کنترل را به دست بگیرند، می توان انتظار افزایش ناگهانی قیمت را داشت که هدف آن رسیدن به منطقه مقاومت قوی 58000 دلار است. با توجه به افزایش نوسانات پیش بینی شده در کوتاه مدت، لازم است که معامله گران این سطوح مهم و پویایی بازار را زیر نظر بگیرند تا بتوانند نوسانات احتمالی را پشت سر بگذارند.

تحلیل داده های درون شبکه ای

در نمودار زیر، منحنی UTXO (خروجی خرج نشده تراکنش ها) را مشاهده می کنید که به طور خاص بر هولدرهایی تمرکز دارد که بین 1000 تا 10000 بیت کوین در کیف پول خود نگهداری می کنند. این شاخص نشان می دهد که چه زمانی سرمایه گذاران بزرگ خرید و هولد یا توزیع می کنند.

افزایش در شاخص UTXO نشان دهنده خرید و انباشت در بین سرمایه گذاران بازار (مانند نهنگ ها یا نهادهای سرمایه گذاری) است، در حالی که کاهش این شاخص حاکی از توزیع و فروش توسط آنها است. داده های اخیر افزایش قابل توجهی را در تعداد UTXOها بین 1000 تا 10000 بیت کوین نشان می دهد؛ منطقه ای که معمولا با نهنگ ها یا نهادهای سرمایه گذاری مرتبط است تا سرمایه گذاران فردی. این افزایش، به ویژه پس از تایید ETFهای اسپات، بر افزایش فعالیت در میان نهادهای سرمایه گذاری تاکید می کند.
نهنگ های بیت کوین چه کسانی هستند و چگونه بر قیمت تاثیر می گذارند؟

در حالی که شاخص UTXO هنوز به سطوح مشاهده شده در مراحل آخر بازار صعودی سال 2021 نرسیده، هجوم نهنگ ها و نهادهای سرمایه گذاری به بازار قابل توجه است.

نهنگ بیت کوین

خروج بیت کوین از صرافی های متمرکز

لوکاس اوتومورو (رئیس بخش تحقیقات IntoTheBlock) در تحلیل جدیدی ورودی و خروجی های صرافی ها را بررسی کرده است. به گفته اوتومورو، در یک هفته گذشته 540 میلیون دلار بیت کوین از صرافی های متمرکز خارج شده که بزرگ ترین خروجی هفتگی در هشت ماه گذشته بوده است. IntoTheBlock خروج بیت کوین از صرافی ها را یک نشانه صعودی برای این ارز بزرگ بازار تفسیر می کند.

به طور معمول، افزایش خروجی بیت کوین از صرافی ها حاکی از یک روند خرید و هولد کوتاه مدت است که احتمالا ناشی از انتظار کسب بازده بالاتر در آینده است.

 این روند همچنین نشان می دهد که سرمایه گذاران هولد کردن را بر فروش دارایی ها ترجیح می دهند. براساس تجزیه و تحلیل AMBCrypto از داده های شرکت گلس نود، بیش از 94 درصد از تمام هولدرهای بیت کوین در زمان انتشار این مطلب در سود بودند.

یکی دیگر از نشانه های خرید و انباشت گسترده در بازار، جهش در تعداد نهادهای سرمایه گذاری است.

تعداد نهادهایی که حداقل 1000 کوین دارند به عدد 1670 رسیده که نسبت به ماه گذشته 12 درصد افزایش یافته است. این عدد همچنین مشابه مرحله اول بازار صعودی سال 2021 بود.

منبع cryptopotato ambcrypto

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.