در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

اوپن سی کاربران ایرانی را مسدود کرد

1 927

حساب های متعلق به کاربران ایرانی پلتفرم اوپن سی به خاطر افزایش بحث ها پیرامون تحریم های بین المللی و حمله روسیه به اوکراین مسدود شده اند.

با افزایش فشار بر صرافی های بزرگ ارز رمزنگاری مانند کوین بیس، کراکن و بایننس برای محدود کردن دسترسی همه کاربران و موسسات مالی روسیه، سایر پلتفرم ها در بخش ارز رمزنگاری به این هشدار توجه کرده و به نقض های احتمالی تحریم ها رسیدگی می کنند.

پلتفرم اوپن سی نیز در راستای پیروی از قوانین آمریکا حساب های کاربران ساکن در کشورهای تحت تحریم را مسدود می کند و این کاربران نمی توانند از سرویس های این پلتفرم استفاده کنند.

برای آگاهی از پلتفرم های معروف NFT به مطلب زیر رجوع کنید:
معرفی 20 پلتفرم برتر برای ساختن NFT و معاملات آن

بلاک شدن کاربران ایرانی

براساس گزارش های مختلف، برخی کلکسیونرها و هنرمندان اخیرا نتوانسته اند به اوپن سی دسترسی داشته باشند و این پلتفرم از روز جمعه ممنوعیت کاربران ایرانی را در دستور کار خود قرار داده است. بسیاری از معامله گران از این اقدام غافلگیرانه ناراضی بوده و خشم خود را در توییتر ابراز کردند.

سخنگوی اوپن سی تایید کرد که کاربران کشورهای تحریم اجازه دسترسی به این پلتفرم را ندارند:

پلتفرم اوپن سی به افراد و کشورهایی که در لیست تحریم های آمریکا قرار دارند، اجازه دسترسی به سرویس های خود، از جمله خرید، فروش یا انتقال NFTها را نمی دهد.

وی افزود که ما برای اشخاص یا نهادهای تحریم شده و همچنین افراد ساکن در کشورهای تحت تحریم، قانون را سفت و سخت اجرا خواهیم کرد و به آن پایبند خواهیم بود. برای کسب اطلاعات در مورد ساختن توکن NFT، مطلب زیر را مطالعه کنید:
چگونه یک توکن NFT بسازیم؟

خطای “404” برای کاربران ایرانی اوپن سی

با این حال فشار بر صرافی های ارز رمزنگاری افزایش یافته است. شورای امنیت ملی کاخ سفید و وزارت خزانه داری آمریکا دستوری را برای صرافی های بزرگ ارز رمزنگاری صادر کردند.

طبق این دستور، دولت بایدن از صرافی های ارز رمزنگاری خواسته است تضمین دهند که روس ها از ارز رمزنگاری برای دور زدن تحریم ها استفاده نمی کنند.

پنج کاربر ایرانی عدم دسترسی به سرویس های اوپن سی را گزارش داده اند و سه نفر از آنها اظهار داشتند که در زمان حضور در ایران از این پلتفرم استفاده کرده اند. Nima Leo Photos از کاربران این پلتفرم در توییتی نوشت که مجموعه تصاویر وی دیگر در این پلتفرم قابل مشاهده نیستند. 

آرمان، یکی از کاربران ایرانی اوپن سی، همچنین گزارش داد که در هنگام تلاش برای بازدید از این پلتفرم با “خطای 404” مواجه شده است. عارفه نوروزی گفت که حساب تایید شده وی “بی دلیل” در اوایل روز جمعه حذف شده است.

قطع شدن دسترسی کاربران ساکن در ونزوئلا به برخی سرویس ها

در همین حال، اینفورا (Infura) که به ایجاد اپلیکیشن های غیرمتمرکز مانند پلتفرم های معاملاتی و بازی ها کمک می کند، دسترسی ساکنان ونزوئلا را مسدود کرده است.

در نتیجه، کیف پول متامسک (یکی از محبوب ترین کیف پول ها و ابزارهای رابط برای اتصال کاربران به چنین اپلیکیشن هایی) از دسترس کاربران ونزوئلا خارج شده است.

متامسک در یک پست وبلاگی به طور غیر مستقیم تعلیق کاربران ونزوئلا را تایید و تاکید کرد که کاربران ساکن در مناطق تحت تحریم ممکن است هنگام تلاش برای دسترسی به این کیف پول پیام خطا دریافت کنند.

برای اطلاع از کیف پول متامسک و نحوه نصب آن به مطلب زیر رجوع کنید:
نصب، راه‌اندازی و نحوه استفاده از کیف‌پول متامسک

منبع bitcoinist

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 نظر
  1. شاقش می گوید

    حساب منم امروز حذف کردن هر کاری میکنم برنمیگرده