در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

شرکت های پی پال، ویزا و مسترکارت فعالیت خود را در روسیه تعلیق می کنند

0 691

شرکت های ویزا، مسترکارت و پی پال روز شنبه با اشاره به تهاجم مداوم روسیه به اوکراین اعلام کردند که تمام فعالیت های خود را در کشور روسیه به حالت تعلیق در می آورند.

طبق یک بیانیه مطبوعاتی، شرکت ویزا کار خود را برای توقف تراکنش ها در روسیه آغاز خواهد کرد، اما این اقدام چند روز طول خواهد کشید. مسترکارت اعلام کرد که تمام خدمات شبکه خود را در این کشور متوقف می کند.

در بیانیه ویزا (که ظاهرا توسط اندی گِرلِت، معاون ارتباطات جهانی این شرکت، منتشر شده) آمده است:

پس از اجرا شدن این دستور، تمام تراکنش های آغاز شده با ویزا کارت های صادر شده در روسیه دیگر در خارج از این کشور انجام نخواهند شد و هر گونه ویزا کارت صادر شده توسط موسسات مالی خارج از روسیه دیگر در داخل این کشور اعتبار نخواهند داشت.

آلفرد اف کِلی (رئیس و مدیرعامل شرکت ویزا) در این بیانیه مطبوعاتی گفت:

این شرکت پس از حمله بدون دلیل موجه روسیه به اوکراین و اتفاقات ناگوار ناشی از آن تصمیم به تعلیق تراکنش ها در این کشور گرفته است. متاسفیم که این تصمیم بر همکاران با ارزش ما و مشتریان، شرکا، بازرگانان و دارندگان کارت هایی که در روسیه به آنها خدمات می دهیم، تاثیر می گذارد. این جنگ و تهدید صلح و ثبات از ما می خواهد که مطابق با ارزش های خود پاسخ دهیم.

مسترکارت نیز اعلام کرد که علاوه بر مسدود کردن برخی موسسات مالی روسیه، دیگر از کارت های صادر شده توسط بانک های این کشور پشتیبانی نمی کند و تراکنش های کارت هایی را که خارج از روسیه صادر می شوند، اما در مراکز تجاری یا دستگاه های خودپرداز این کشور استفاده می شوند، مسدود می کند.

اوایل روز شنبه، میخایلو فدوروف (معاون نخست وزیر اوکراین) نامه ارسال شده از طرف دَن شولمن (مدیر عامل شرکت پی پال) را توییت کرد و از توقف تراکنش های این شرکت خبر داد.

سخنگوی پی پال فورا در این مورد اظهار نظر نکرد. اما طبق گزارش ها، وی به رویترز گفت که تعلیق تراکنش ها تضمین می کند که موجودی حساب ها مطابق با قوانین قابل اجرا توقیف می شوند.

فشارهای جهانی برای تعلیق خدمات پرداخت در روسیه

فشار جهانی زیادی بر شرکت ها وارد شده تا فعالیت های خود در روسیه را به خاطر جنگ این کشور علیه اوکراین تعلیق کنند. با وجود درخواست مقامات اوکراینی و قانونگذاران در کشورهای مختلف، اکثر شرکت های ارز رمزنگاری در برابر درخواست ها برای مسدود کردن یک جانبه همه کاربران ساکن روسیه مقاومت کرده اند.

جسی پاول، مدیرعامل صرافی کراکن، گفت که این صرافی در صورت اجبار قانونی این کار را انجام خواهد داد. اوکراین از صرافی های بایننس، کوین بیس، هووبی گلوبال، کوکوین، بای بیت، گیت دات آی او (Gate.io) و وایت بیت خواسته است تا تمام حساب های کاربران روسیه را مسدود کنند.

بانک مرکزی روسیه پس از اعلام تعلیق خدمات پردازنده های کارت اعتباری، در بیانیه ای خاطرنشان کرد که کارت های ویزا و مسترکارت در داخل این کشور به کار خود ادامه خواهند داد.

رئیس بانک مرکزی روسیه گفت:

عملیات مربوط به این شرکت ها در سامانه ملی پرداخت کارت انجام خواهد شد و تحریم ها تاثیری بر آنها ندارند. وجوه مشتریان در حساب های مرتبط با این کارت ها کاملا محفوظ بوده و در دسترس هستند. تراکنش های برون مرزی انجام نخواهند شد.

منبع coindesk

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.