در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

کاهش سختی استخراج پس از شش دوره افزایش متوالی

0 964

برای اولین بار از نوامبر 2021، سختی استخراج بیت کوین کاهش یافته و 1.49 درصد اصلاح شده است. این کاهش پس از شش دوره متوالی افزایش سختی استخراج و رسیدن نرخ هش به بالاترین سطح خود رخ داد.

متوسط نرخ هش طی دو هفته گذشته به 197.19 اگزاهش در ثانیه کاهش یافته است و این موجب شده تا میانگین زمان استخراج بلاک از 10 دقیقه به 10 دقیقه و 9 ثانیه افزایش یابد. در نتیجه این تنظیم سختی، کار برای ماینرهایی که برای حل بلاک معتبر بعدی با هم رقابت می کنند، آسان تر شد.

سختی استخراج
کاهش سختی پس از 8 ماه افزایش

تنظیم سختی یکی از مهم ترین ویژگی های پروتکل بیت کوین است. هر دو هفته یا بعد از تولید هر 2016 بلاک، سختی استخراج تنظیم می شود و استخراج بلاک ها را آسان تر یا دشوارتر می کند.

ساتوشی ناکاموتو در مورد سختی نوشت:

سختی استخراج اثبات کار با میانگین متحرک تعیین می شود که میانگین تعداد بلاک های استخراج شده در هر ساعت را در نظر می گیرد. اگر آنها خیلی سریع تولید شوند، سختی افزایش می یابد.

طبق داده ها، در طول 2016 بلاک گذشته، بلاک ها خیلی آهسته و با میانگین 10 دقیقه و 9 ثانیه تولید شدند. در نتیجه، سختی استخراج به طور خودکار کاهش یافت و از این پس حل بلاک های معتبر در 2016 بلاک بعدی برای ماینرها آسان تر خواهد بود.

به گفته دنور بیت کوین (یک ماینر معروف)، کاهش 1.49 درصدی سختی استخراج می تواند تنها کاهش در سال 2022 باشد. اصلاح 1.49 درصدی خیلی کوچک تر از دوران سیاه استخراج از ماه مه تا جولای 2021 (زمانی که ممنوعیت استخراج در چین باعث کاهش شدید نرخ هش شد) است. خوشبختانه، پس از مهاجرت ماینرها از چین به کشورهایی مانند کانادا و قزاقستان و شروع عملیات استخراج در مکان های جدید، نرخ هش به سرعت 31 درصد افزایش یافت. این انعطاف پذیری شبکه بیت کوین را ثابت می کند.

صنعت استخراج بیت کوین به طور فزاینده ای رقابتی است و شرکت های بزرگ فناوری از جمله اینتل به دنبال پیشرفت و معرفی ماینرهای جدید خود با نرخ هش بالاتر هستند. همانطور که دنور بیت کوین اشاره کرد، نرخ هش 300 اگزاهش در ثانیه می تواند یک هدف قابل دستیابی در سال 2022 باشد، به خصوص اکنون که صنعت استخراج از لحاظ جغرافیایی رشد کرده و گسترده تر شده است.

منبع Cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.