در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

سود استخراج یک بیت کوین در سال 2020 و قبل از هاوینگ

1 1,493

در 80 روز آینده استخراج یک بیت کوین نسبتا آسان خواهد بود. بعد از هاوینگ هزینه ها برای تولید یک بیت کوین تقریبا دو برابر می شوند. بنابراین باید هرچه سریعتر شروع کرد.

دستگاه استخراج اسیک آنتماینرسری S17  شانس استخراج موفق را افزایش می دهد.

تولید یک بیت کوین کامل در هر سال از طریق استخراج را نمی توان تضمین کرد و همچنین نمی توان یک برآورد دقیق از آن داشت. حل یک بلاک نه تنها یک مسئله ریاضی است بلکه به شانس هم بستگی دارد. این بدان معناست که برای استخراج بیت کوین تنها حل کردن هش کافی نیست. سناریوها باید شامل قیمت های بازار، هزینه های برق و رقابت با سایر استخراج کنندگان باشند. 

رویکرد معمول در سال جاری میلادی پیوستن به یک استخر استخراج امن است. استخراج انفرادی با وجود سودآوری بالقوه، می تواند یک بازی شرط بندی باشد که در آن نرخ هش شما باید با استخر های بزرگ رقابت کند. با این وجود، پیوستن به یک استخر شانس تقسیم شدن پاداش یک بلاک را افزایش می دهد.  

 اخیرا یک مطالعه موردی روی جدیدترین دستگاه استخراج اسیک آنتماینر S17 انجام شده است. این مطالعه نشان می دهد که یک کاربر می تواند با استفاده از وسایل الکترونیکی خود یک بیت کوین در سال استخراج کند. البته باید به این نکته هم توجه کرد که هزینه های راه اندازی و برق برای استخراج یک بیت کوین از منزل در سال جاری با قیمت های فعلی نیز بالا خواهد بود. قیمت آنتماینرS17 در حدود 2000 دلار است که در مقایسه با مدل های قبلی بسیار پایین است. قیمت مدل های قبلی در زمان افزایش تقاضا به 4000 دلار یا بیشتر رسیده است. با سختی فعلی استخراج ، دو تا از این دستگاه ها می توانند در یک سال یک بیت کوین استخراج کنند.

مزرعه های استخراج که هزینه های برق آنها برای هر کیلووات برابر5 سنت است، می توانند استخراج پر سودی، مخصوصا در روزهای باقیمانده تا هاوینگ، داشته باشند. البته در حال حاضر استخراج با هزینه برق 5 سنت سودآور است، اما پس از هاوینگ، حتی مزرعه های بزرگ نیز برای استخراج کامل یک بیت کوین باید تقریبا یک بیت کوین بپردازند.

نقطه سربه سر(بی سود و بی زیان)برای استخراج آماتور با قیمت 10000 دلار برای هر بیت کوین 

در هنگام محاسبه استخراج یک بیت کوین باید نوسانات احتمالی قیمت را در سناریوهای نقطه سر به سر در نظر گرفت. اگر قیمت بیت کوین به 50000 دلار صعود کند، نقطه سر به سر مشکلی نخواهد بود. اما هر گونه نوسان قیمت می تواند به ضرر منجر شود. بنابراین تولید یک بیت کوین از طریق ASIC برای آماتورها برابر با خریدن یک بیت کوین است. با این حال، مزیت استخراج این است که ارز سابقه قبلی ندارد و مالکیت آن هنوز کاملا ناشناس است. 

در حال حاضر نرخ هش بیت کوین حدود 97 کوینتیلیون هش در ثانیه است. با توجه به این که 80 روز به هاوینگ باقی مانده،  استخراج بیت کوین کاملا فعال و رقابتی است و بیشتر پاداش های بلاک را چهار تا از بزرگترین استخرهای استخراج درچین، یعنی پولین، اف تو پول، انت پول و بیت کوین دات کام، بدست آورده اند. آنها تقریبا 60 درصد پاداش های بلاک را در اختیار دارند و قیمت برق نسبتا پایینی دارند.

در سال گذشته، سختی استخراج افزایش یافته و تولید یک بیت کوین را گران تر و چالش برانگیز کرده است. البته، استخراج کنندگان با نصب و راه اندازی دستگاه استخراج اسیک آنتماینر سری S17 می توانند در استخراج بیت کوین سریعتر و پیشگام تر از بقیه باشند.

نقطه‌ سر به سر در اقتصاد و خصوصا در محاسبه‌ی هزینه، به نقطه‌ای گفته می‌شود که هزینه‌های کلی و درآمد کلی با هم برابر می‌شوند و از آن نقطه به بعد، می‌توان به سوددهی رسید. تا قبل از رسیدن به نقطه‌ سر به سر، سود و زیانی حاصل نشده است و فقط هزینه‌هایی که برای تجارت مورد نظر انجام گرفته‌اند، جبران می‌شوند و سرمایه‌ی اولیه برمی‌گردد. به طور خلاصه، تمامی هزینه‌های انجام شده برگشت داده می‌شوند ولی هنوز سود برابر با صفر است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 نظر
  1. میلاد می گوید

    مطلب خیلی عالی ای بود، کوتاه و کاربردی مچکر