در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

کاهش قیمت بیت کوین و تاثیر آن بر ارزهای بزرگ بازار

0 1,079

امروز بیت کوین کاهش قیمت غیرمنتظره ای داشت و در عرض چند دقیقه قیمت آن به خاطر فروش یکجا و ارزان، 800 دلار کاهش یافت. این کاهش قیمت، 15 ارز از 20 ارز بزرگ بازار را تحت تاثیر قرارداد و قیمت آنها 5 درصد یا بیشتر کاهش پیدا کرد. 

طبق داده های کوین دسک بی پی آی، به رغم این که علائم تکنیکال به نفع روندهای صعودی بودند، قیمت بیت کوین به زیر سطح حمایت روانشناسی نزدیک به 10000 دلار سقوط و 4.5 درصد افت کرد. قیمت آن در عرض یک ساعت از سطح 10086 دلار به 9610 دلار کاهش یافت. 

در صرافی هایی مانند بیت استمپ و کوین بیس، قبل از این که خریداران فرصت طلب بتوانند در بازار نزولی بیت کوین خریداری و سرمایه جمع کنند، قیمت ها تا سطح 9280 دلار کاهش یافتند. در حال حاضر قیمت بیت کوین 9620 دلار است.

نمودار قیمت بیت کوین

براد میلز، سرمایه گذار بیت کوین و مجری برنامه رادیویی، در توییت اخیر خود گفت:

من یکی از سرمایه گذاران قدیمی بیت کوین هستم؛ کاهش قیمت امروز بیت کوین مرا شگفت زده کرد.

وی افزود:

این کاهش قیمت معمولا به دلیل عرضه بیش از حد است.

در واقع این فروش یکجا و ارزان بسیاری از معامله گران را غافلگیر کرد، زیرا این کاهش قیمت باعث شد تا سودهای بدست آمده در چند روز قبل را از دست بدهند. آنها این سودها را بعد از شکستن سطح مقاومت 9843 دلار در 17 فوریه و رسیدن به بالای سطح 10000 در روز بعد بدست آورده بودند. در حال حاضر، فروشندگان قصد دارند قیمت ها را در زیر سطوح مقاومت ساعتی، نزدیک به سطح 9793 دلار نگه دارند و از قرار معلوم در روزهای آتی و منتهی به پایان هفته(24 فوریه) قیمت ها در زیر این سطح باقی خواهند ماند.

یاسین المندرا ، تحلیلگر بازار ارز رمزنگاری در Ark Invest ، در توییت اخیر خود گفت:

امروز شاهد پنجمین و بزرگترین کاهش قیمت ساعتی در تاریخ بیت کوین بودیم. البته در دسامبر سال 2017 وقتی که روند صعودی بود، کاهش شدید قیمت را داشتیم.

ارزهای بزرگ بازار ارز نیز کاهش قیمت داشتند. قیمت ارزهایی مانند ریپل، اتریوم و بیت کوین کش در بازه زمانی 24 ساعته بین 5.5 تا 8.5 درصد کاهش یافت. از طرف دیگر، تزوس، یکی از 20 ارز بزرگ بازار، در این بازه به روند صعودی خود ادامه داد وبا 8.11 درصد افزایش قیمت به سطح 3.75 دلار رسید. اییاس ضعیف ترین عملکرد را داشت و قیمت آن 11.8 درصد کاهش یافت. شاخص ترس و طمع از 59 به 50 کاهش پیدا کرده و نشان می دهد که بازار ممکن است به سمت فروش بیش از حد سوق پیدا کند.

جیهان چو به کوین دسک گفت:

فروش یکجا و ارزان، چیزی جز بدست آوردن سود کوتاه مدت در بازار نیست. کاهش قیمت ها در بازار ارز رمزنگاری رایج بوده و نوسانات قیمت وجود دارند، اما کاملا مشخص است که امسال بیت کوین روند صعودی دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.