در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

سطح حمایت کلیدی که عبور از آن افت قیمت بیت کوین را به همراه دارد

0 985

بیت کوین طی چند هفته گذشته درگیر معاملات جانبی بوده است، در حالی که ثابت شده تلاش ها برای شکست به پایین یا بالای سطح حمایت کلیدی 11000 دلار بسیار زودگذر بوده اند.

قیمت بیت کوین در هفته گذشته تا سطح 12400 دلار افزایش یافت، اما نتوانست به حرکت صعودی خود ادامه دهد. سپس به پایین ترین سطح در 11426 دلار رسید.

اما خیلی زود قیمت به سطح حمایت 11600دلار برگشت. این کاهش قیمت منجر به نوسان قیمت در یک منطقه محدود دیگر شد.

اگرچه هنوز مشخص نیست که جهت روند بعدی بیت کوین در کوتاه مدت به کدام سمت باشد، توجه به این نکته ضروری است که روندهای صعودی توانسته اند چند سطح مهم را حفظ کنند. این نشان می دهد که صعود قیمت قریب الوقوع است.

در عین حال، یکی از تحلیلگران پیش بینی می کند که منطقه 12100 تا 12200 دلار یک منطقه ایده آل برای باز کردن موقعیت های فروش استقراضی جدید است و اصلاح قیمت از این منطقه منجر به کاهش شدید قیمت خواهد شد.

قوی بودن بیت کوین در کوتاه مدت با حفظ این سطح حمایت کلیدی

در حال حاضر، بیت کوین در بالای سطح 11600 دلار معامله می شود. این در حالی است که قیمت برای مدت کوتاهی تا سطح 11426 دلار کاهش یافت، ولی خیلی سریع به سطح های بالاتر برگشت.

معاملات بیت کوین طی سه هفته گذشته در منطقه محدود 11600 تا 12000 دلار انجام شدند. البته روندهای صعودی در ابتدای هفته گذشته وارد عمل شدند و قیمت را تا سطح 12400 دلار افزایش دادند.

اما قیمت بیت کوین به سطح های پایین تر کاهش یافت و قبل از بازگشت به منطقه محدود فعلی، وارد معاملات جانبی شد. 

در مورد این که آیا منطقه محدود فعلی به نفع روندهای صعودی تمام خواهد شد یا نه، تحلیلگران می گویند که یک خط روند صعودی مهمی در کل این دوره نوسان قیمت حفظ شده است.

یک تحلیلگر با ارسال نمودار زیر واکنش بیت کوین به این خط روند را نشان داد. وی خاطرنشان کرد که این خط می تواند به بیت کوین کمک کند تا از مثلث صعودی (که در حال حاضر در آن گیر افتاده) خارج شود.

قیمت بیت‌کوین
نمودار 4 ساعت قیمت بیت کوین در بیتمکس

منطقه ای که معامله گران به دنبال باز کردن موقعیت های فروش در آن هستند

اگر بیت کوین بتواند به معاملات خود در بالای این خط روند ادامه دهد و حتی قیمت را به سطح های بالاتر برساند، تحلیلگران معتقدند که قیمت به زودی به منطقه ای خواهد رسید که فرصت فروش عمده ای را فراهم می کند.

یک تحلیلگر در این باره صحبت کرد و متذکر شد که وی در حال آماده شدن برای فروش در منطقه 12100 تا 12200 دلار است. این تحلیلگر هدف نزولی را در حدود سطح 11400 دلار تعیین کرد.

بیت کوین
نمودار قیمت بیت کوین

جهت بعدی روند این ارز رمزنگاری احتمالا به واکنش آن به خط روند مهمی که در حال حاضر در بالای آن معامله می شود، بستگی دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.