در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

سه دلیل اصلاح اخیر قیمت بیت کوین از بالای سطح 12000 دلار

0 1,524

قیمت بیت کوین از سطح 12486 دلار اصلاح شد. اما چندین معیار نشان می دهند که این اصلاح قیمت طبیعی و معمول است.

بیت کوین در 48 ساعت گذشته حدود 5 درصد کاهش قیمت داشت و این منجر به کاهش های قابل توجه در بازار آلت کوین ها شد.

چرا بیت کوین از سطح 12400 دلار اصلاح شده است؟ سه دلیل اصلی این اصلاح قیمت عبارتند از: سطح مقاومت کلیدی، نرخ بالای تامین اعتبار و یک روند صعودی بیش از حد ملتهب. اما معامله گران معتقدند که این اصلاح قیمت طبیعی است و می تواند بیت کوین را تقویت کند.

آیا اصلاح قیمت 1000 دلاری طبیعی است؟

با بررسی چرخه های قبلی قیمت بیت کوین می توان فهمید که این دارایی دیجیتال به طور معمول شاهد یک روند صعودی سریع و به دنبال آن یک اصلاح شدید بوده است.

برای مثال،قیمت بیت کوین از ماه ژانویه تا فوریه سال 2020 از سطح 7400 دلار به 10500 دلار رسید و در ماه مارس به سطح های قبل از ژانویه کاهش یافت.

قیمت بیت کوین احتمالا به دلیل بازار معاملات آتی شاهد نوسانات شدیدی است. افزایش یا کاهش ناگهانی و نسبتا زیاد نوسانات منجر به حرکات بزرگ قیمت و در نتیجه متضرر شدن دارندگان موقعیت ها ( خرید یا فروش) می شود.

کاهش جزئی قیمت طی 48 ساعت گذشته نرخ تامین اعتبار را خنثی کرد. به این معنی که حجم قراردادهای خرید در بازار معاملات آتی خیلی زیاد نیست و معامله گران از موقعیت های اهرم شده خارج شده اند.

بیت کوین
نمودار نوسانات قیمت بیت کوین در یک منطقه محدود

نظر معامله گران درباره اصلاح قیمت و فراکتال های بیت کوین

برخی از معامله گران می گویند که این اصلاح قیمت طبیعی است و به طور موقت منجر به یک دوره تثبیت یا نوسان قیمت در یک منطقه محدود خواهد شد. مایکل ون د پوپ در آخرین تحلیل تکنیکال خود گفت که تعجب نخواهد کرد،اگر بیت کوین وارد معاملات جانبی در منطقه 12200 تا 11200 شود.

نیک یارمچوک نیز اظهار داشت که بیت کوین سیگنال هایی از فراکتال قبلی خود در ماه مه سال 2019 را نشان می دهد. در آن زمان بیت کوین  دو اصلاح قیمت جزئی را تجربه کرد. برای چند هفته در یک منطقه محدود نوسان کرد و سپس روند صعودی خود را به سمت یک سقف جدید شروع کرد.

فراکتال بیت‌کوین
فراکتال های قیمت بیت کوین

بیت کوین غالبا شاهد فراکتال های تاریخی است، چون بازار میل به  حرکت در یک چرخه را (چه در کوتاه مدت و چه در بلند مدت) دارد. یارمچوک خاطرنشان کرد:

یک فراکتال دیگر که مانند ماه مه سال 2019 است. ما گُوه و مثلث در داخل گُوِه بازشونده صعودی داریم. به نظر می رسد که مانند گذشته کامل و صعودی نیست. اما بعد از رسیدن قیمت به منطقه 11300 تا 11400 دلار یک روند صعودی جدید آغاز خواهد شد.

قیمت بیت کوین بعد از یک روند صعودی بزرگ (مخصوصا قبل از ورود به منطقه مقاومت کلیدی 12000 تا 14000 دلار)میل به نوسان در یک منطقه محدود دارد.

فشار فروش همچنان روبه کاهش است

از ماه ژوئن یک موضوع ثابت در طول روند صعودی فعلی بیت کوین کاهش فشار فروش در بازار بوده است. تحلیلگران شرکت گلس نود گفتند که موجودی بیت کوین صرافی ها بسیار کمتر از زمان سقف قبلی این ارز در جولای  سال 2019 است. آنها اظهار داشتند:

کاهش موجودی بیت کوین صرافی ها حاکی از کاهش فشار فروش است.  در حال حاضر، 2.6 میلیون بیت کوین در صرافی ها نگهداری می شود. این رقم خیلی پایین تر از  یک سال قبل و همچنین فشار فروش در ماه مارس است. سال قبل  قیمت بیت کوین به یک سقف محلی رسید و موجودی صرافی ها 2.8 میلیون بود. در ماه مارس موجودی بیت کوین به 2.9 میلیون رسید.

بازار معاملات آتی خنثی، فراکتال های تاریخی قیمت و کاهش موجودی بیت کوین صرافی ها سناریوی روند صعودی بیت کوین در میان مدت را تایید می کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.