در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

سهم کشورهای مختلف جهان از استخراج بیت کوین

0 826

پس از رتبه بندی کشورهای جهان از نظر بیت کوین استخراج شده در سال 2021 که توسط کارشناسان دانشگاه کمبریج (بریتانیا) انجام شد، روسیه پایین تر از قزاقستان و ایالات متحده آمریکا در رتبه سوم قرار گرفت.
برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد استخراج بیت کوین، مطلب زیر را مطالعه کنید:
استخراج بیت کوین چیست؟ بهترین دستگاه های استخراج بیت کوین کدامند؟

نکته مهم این که هیچ یک از آنها در سال 2020 به جمع 3 کشور برتر راه نیافتند. اما شرایط پس از ممنوعیت استخراج ارزهای رمزنگاری در چین تغییر کرد، چون اکثر ماینرها مجبور شدند به کشورهای دیگر، از جمله کشورهای منطقه آمریکای شمالی و آسیای مرکزی، مهاجرت کنند. آن زمان بود که توزیع نرخ هش با تغییرات زیادی روبرو شد.

در حال حاضر، ایالات متحده آمریکا با 35.4 درصد و قزاقستان با 18.1 درصد به ترتیب در جایگاه های اول و دوم قرار دارند. تا آگوست 2021، سهم روسیه از بیت کوین استخراج شده به 11.23 درصد رسید که در مقایسه با 6.8 درصد در آوریل 2021، رشد قابل توجهی داشته است. کشورهای کانادا (9.55 درصد)، ایرلند (4.68 درصد)، مالزی (4.59 درصد)، آلمان (4.48 درصد) و ایران (3.11 درصد) از لحاظ استخراج بیت کوین در رتبه های بعدی هستند.

در اینجا نگاهی به آمارهای چند سال اخیر می اندازیم. آمارهای فعلی با سال 2020 تفاوت بسیار زیادی دارند. چین در آن زمان از نظر حجم استخراج پیشرو بود و 66.86 درصد از کل کوین های استخراج شده متعلق به این کشور بود. کشورهای روسیه با 8.17 درصد، مالزی با 6.23 درصد و قزاقستان با 4.57 درصد پس از چین در مکان های بعدی قرار داشتند. در سال 2020، ایالات متحده آمریکا تنها 4.2 درصد از کل کوین های استخراج شده را به خود اختصاص داد و در رتبه پنجم قرار گرفت.

تغییردر توزیع نرخ هش پس از ممنوعیت استخراج در چین

در اوایل سال 2021، زمانی که دولت چین شروع به اعمال محدودیت هایی برای کاربران ارزهای رمزنگاری کرد و پس از آن کل این صنعت را ممنوع کرد، تغییرات جدی در توزیع نرخ هش بوجود آمد. این اقدامات منجر به توقف کامل استخراج در چین شدند، زیرا ماینرهای چینی به کشورهای آمریکای شمالی و آسیای مرکزی مهاجرت کردند و به دنبال شرایط بهتری برای از سرگیری فعالیت استخراج خود بودند. آمریکا استقبال زیادی از این ماینرها کرد و تنها در یک ماه به صدر استخراج کنندگان بیت کوین در جهان رسید و پس از آن قزاقستان در رتبه دوم قرار گرفت.

به این ترتیب، رتبه بندی حجم استخراج کشورها در طول 2 سال گذشته تغییر زیادی کرده است. در واقع، بازار ارز رمزنگاری در حال حاضر به سرعت در حال رشد و پیشرفت است. پروژه های پیشرفته و نوآورانه ای که در این بخش ظهور می کنند، راه های کارآمدتری را برای تولید بیت کوین، انتخاب مناطق بهتر برای استخراج، اجتناب از آلودگی و آسیب های زیست محیطی و امکان دسترسی افراد عادی به استخراج ارائه می کنند.

منبع bitcoinist

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.