در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

سهام گیم‌استاپ از بیت کوین پیشی گرفت؛ آیا GME باعث افزایش آلت کوین ها خواهد شد؟

0 491

به گفته چندین معامله گر ارز رمزنگاری، قیمت میم کوین های گیم‌استاپ همزمان با افزایش قیمت سهام شرکت گیم‌استاپ و به دلیل راکد بودن بازار افزایش یافته است.

معامله گر ارز رمزنگاری با نام مستعار”Daan Crypto Trades ” گفت که معامله گران خسته شده اند و هر روزنه امیدی را که پیدا می کنند به سمت آن می روند. اد هیندی (Ed Hindi) به کوین تلگراف گفت که هیجان ایجاد شده پیرامون میم کوین های گیم‌استاپ نشان می دهد که سرمایه های بیکاری وجود دارد که در جایی سرمایه گذاری نشده اند.

براساس داده های وب سایت کوین مارکت کپ و گوگل فایننس (Google Finance)، میم کوین گیم‌استاپ (GME) در شبکه سولانا که هیچ ارتباطی با شرکت گیم‌استاپ ندارد، در 13 و 14 مه2727 درصد افزایش یافت. قیمت سهام شرکت گیم‌استاپ نیز در همین بازه زمانی 204.50 درصد افزایش داشته است.
سولانا چیست؟ آنچه باید درباره این شبکه و توکن SOL بدانید

میم کوین GME
نمودار قیمت توکن GMT

بازگشت کیت گیل دلیل افزیش قیمت میم کوین ها

این اتفاق پس از آن رخ داد که کیت گیل، معامله گر معروف شرکت گیم‌استاپ، برای اولین بار پس از حدود سه سال، پستی را در 12 مه از حساب کاربری “Roaring Kitty” در پلتفرم ایکس منتشر کرد.

کیت گیل از 19 ژوئن 2021 فعالیتی در رسانه های اجتماعی نداشته است. اما وی پس از یک وقفه طولانی با انتشار یک تصویر رمزی از یک گیمر که روی صندلی خود نشسته، بازگشت خود را اعلام کرد.

شرکت گیم‌استاپ

در میان 100 ارز برتر بازار، پپه (PEPE) و فلوکی (FLOKI) تنها توکن هایی بودند که در 13 و 14 مه افزایش قابل توجهی داشتند و به ترتیب 35.73 و 11.27 درصد رشد کردند. دوج کوین و شیبا اینو نیز در همین بازه زمانی جهش قیمت داشتند.

این نشان می دهد که معامله گران به جای اعتماد کردن به کل بازار، به دنبال رویدادهای کوتاه مدت خاص هستند. هیندی گفت:

سرمایه گذاران به دلیل راکد بودن بازار، به رویدادهای کوتاه مدت مانند رویداد گیم‌استاپ واکنش بیش از حد نشان می دهند. 

علاوه بر این، بر اساس شاخص ترس و طمع، احساسات کلی بازار طی 30 روز گذشته 10 واحد کاهش یافته و در 15 مه به عدد 64 رسیده که “طمع” در بازار را نشان می دهد.

“Daan” معتقد است که افزایش قیمت سهام گیم‌استاپ به معامله گران ارز رمزنگاری اطمینان داد که میم کوین های مرتبط در بازار ارز رمزنگاری از روند صعودی آن پیروی خواهند کرد. وی افزود که خاطره سال 2021 این شرکت هنوز در ذهن بسیاری از مردم باقی مانده است.

عملکرد بهتر سهام گیم استاپ نسبت به بیت کوین

طبق داده های تریدینگ ویو، در نمودار سالانه، بازده سهام شرکت گیم‌استاپ بیش از 154 درصد بوده، در حالی که بازده بیت کوین 129 درصد بوده است. این نشان می دهد که سهام این شرکت عملکرد بهتری نسبت به بزرگ ترین ارز بازار داشته است.
بیت کوین چیست؟ آموزش کامل بیت کوین

قیمت گیم‌استاپ

بیشتر رشد سهام گیم‌استاپ در دو روز گذشته صورت گرفت و قیمت آن در 14 مه بیش از 105 درصد افزایش یافت. همانطور که در بالا ذکر شد،  سهام گیم‌استاپ در 13 مه پس از فعالیت مجدد کیت گیل در رسانه های اجتماعی شروع به رشد کرد. فعالیت های این معامله گر در سال 2021 باعث رشد 1000 درصدی سهام این شرکت شد.

آیا افزایش گیم‌استاپ کاتالیزور “فصل آلت کوین 2024″ خواهد بود؟

با توجه به این که در چرخه سال 2021، رشد آلت کوین ها بلافاصله پس از فشار فروش استقراضی (شورت اسکوئیز) گیم‌استاپ آغاز شد، افزایش سهام این شرکت در روزهای اخیر موجب امیدواری معامله گران به آلت کوین ها شده است.

طبق پست تحلیلگر کریپتوآمستردام (CryptoAmsterdam) در 14 مه، روند صعودی آلت کوین ها در سال 2021 دقیقا پس از روند صعودی گیم استاپ شتاب گرفته است.

قسمت آبی در سمت چپ پامپ سهام GME و رسیدن به اوج خود در سال 2021 را نشان می دهد. قسمت آبی در سمت راست رشد آلت کوین ها است که پس از روند صعودی شرکت گیم‌استاپ رخ داده است.

میم کوین های گیم‌استاپ

کریپتوآمستردام در پست بعدی خود در پلتفرم ایکس با انتشار نمودار زیر گفت که ارزش بازار فعلی آلت کوین ها نیز ساختاری مشابه با ساختار سال 2021 دارد که چرخه صعودی آلت کوین ها را تسریع کرد.
ارزش بازار (Market Cap) چیست و چه اهمیتی دارد؟

روند صعودی گیم‌استاپ

این افزایش احتمالی با تحلیل رکت کاپیتال (Rekt Capital) مطابقت دارد. این تحلیلگر پیش بینی کرد که آلت کوین ها در اوایل ماه ژوئن و قبل از شروع فصل آلت کوین، به کف خود خواهند رسید. وی در پستی در 8 مه نوشت:

آلت کوین ها این الگو را دنبال می کنند. آنها در اوایل فوریه به پایین ترین سطح خود رسیدند، در حوالی هاوینگ با فشار فروش مواجه شدند و کاهش یافتند. آلت کوین ها در ابتدای تابستان به کف خود می رسند.

فصل آلت کوین

تفاوت سال 2024 با 2021

به گفته جاش گیلبرت، شرایط سرمایه گذاری فعلی متفاوت است. تعداد معامله گران شورت کنونی در گیم استاپ بسیار کم تر از سال 2021 است. این می تواند “اندازه حرکت صعودی” را به طور قابل توجهی کاهش دهد.

همچنین، شرایط امسال با سال 2021 قابل مقایسه نیست. در سال 2021 نرخ بهره در پایین ترین سطح خود قرار داشت، اما اکنون در بالاترین سطح است. در آن زمان دولت ها بسته های محرک اقتصادی ارائه می کردند و اقتصاد های بزرگ تورم کمی داشتند یا نداشتند. اما در حال حاضر بیشتر کشورها با افزایش نرخ تورم روبرو هستند و برای مهار آن سیاست پولی انقباضی را در پیش گرفته اند.

منبع Cointelegraph cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.