در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

فیفا پلتفرم ساخت NFT خود را برای جام جهانی قطر راه اندازی می کند

0 744

فیفا رویداد جام جهانی قطر 2022 را برای راه اندازی پلتفرم NFT خود و ارائه بهترین کلیپ ها از لحظات تاریخی مسابقات بین المللی فوتبال به صورت توکن NFT انتخاب کرده است. جام جهانی فوتبال طبق برنامه ریزی انجام شده در اواخر نوامبر سال جاری میلادی در قطر برگزار خواهد شد.
چگونه یک توکن NFT بسازیم؟

 فیفا اعلام کرد که پلتفرم “FIFA+ Collect” در اواخر ماه سپتامبر راه اندازی می شود و به طرفداران فوتبال این امکان را می دهد تا لحظات هیجان انگیز بازی ها، بهترین گل ها، توپ گیری دروازه بان ها، جشن ها و موارد دیگر از تاریخ جام جهانی مردان و زنان را به صورت NFT در اختیار داشته باشند و آنها را معامله کنند. هدف فیفا از راه اندازی این پلتفرم، ارائه توکن های NFT “مقرون به صرفه، فراگیر و قابل دسترس برای همه طرفداران فوتبال” است.

جام جهانی فوتبال زنان در سال 2023 و به میزبانی مشترک استرالیا و نیوزیلند برگزار خواهد شد.

راه اندازی FIFA+ Collect بر روی بلاک چین الگورند

فیفا در ماه مه یک قرارداد همکاری با بلاک چین الگورند امضا کرد و این بلاک چین اسپانسر رسمی مسابقات جام جهانی 2022 در قطر شد. پلتفرم FIFA+ Collect فیفا بخشی از این قرارداد همکاری است که بر روی بلاک چین الگورند شروع به کار خواهد کرد.
الگورند چیست؟ کوتاه و مختصر در مورد الگورند

بهترین لحظه های ورزشی که به صورت دارایی های دیجیتال رسمیت پیدا کردند، به پذیرش بیشتر NFT ها کمک کرد. NBA Top Shot که توسط داپر لبز (Dapper Labs) ایجاد شده، یک پلتفرم مبتنی بر NFT است که کاربران را قادر می سازد تا ویدئوهای مجوزدار و رسمی بسکتبال را به صورت توکن NFT خرید و فروش کنند. 

رومی گای (مدیر ارشد تجارت فیفا) در بیانیه ای گفت:

فندوم (شرایط طرفداری) در حال تغییر است و طرفداران فوتبال در سراسر جهان به روش های جدید و هیجان انگیز با این بازی در تعامل هستند. این اعلامیه، کلکسیون های فیفا به صورت NFT را در دسترس همه طرفداران فوتبال قرار خواهد داد و عموم مردم می توانند مالک بخشی از جام جهانی فوتبال شوند.

منبع coindesk

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.