در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

خروج 1.2 میلیارد دلار اتریوم از صرافی‌ها تنها در یک روز؛ احتمال افزایش قیمت

0 684

موجودی اتریوم در صرافی‌های ارز رمزنگاری در حال کاهش یافتن است. این دارایی دیجیتال به خاطر رونق بخش امور مالی غیرمتمرکز (دیفای) محبوبیت زیادی پیدا کرده است. ارز اتریوم روش اصلی پرداخت در پروتکل‌ها بوده و شبکه آن بزرگ‌ترین پلتفرم قراردادهای هوشمند در بازار به حساب می‌آید. این باعث شده تا سرمایه‌گذاران نسبت به آینده آن خوش‌بین باشند. بسیاری از آنها پیش‌بینی می‌کنند که قیمت اتریوم تا قبل از پایان سال 2021 به سطح 10000 دلار خواهد رسید.

از آنجا که احساسات در مورد اتریوم بیشتر به سمت صعودی تغییر کرده‌اند، انباشت آن توسط معامله‌گران افزایش یافته است. سطح موجودی این ارز در صرافی‌های متمرکز ارز رمزنگاری گویای این امر است. در سال 2021 شاهد روند نزولی در موجودی دارایی‌های دیجیتال صرافی‌ها بودیم و اخیرا خروج ارزهای رمزنگاری از آنها دوباره افزایش یافته است. این بار رکورد خروجی در بازه زمانی یک روزه به ثبت رسید.

خروج 1.2 میلیارد دلار اتریوم در یک روز

طبق گزارش اخیر پلتفرم تحلیل داده IntoTheBlock، در یک روز بالغ بر 1.2 میلیارد دلار اتریوم از صرافی های متمرکز ارز رمزنگاری خارج شده است. این عدد بالاترین میزان اتریوم خارج شده از صرافی ها در یک بازه زمانی 24 ساعته را نشان می دهد. رکورد قبلی خروج این دارایی از صرافی ها 1 میلیارد دلار بود که شکسته شد.

خروجی اتریوم
خروج 1.2 میلیارد دلار اتریوم از صرافی‌های ارز رمزنگاری
اتریوم
خروجی اتریوم از صرافی‌ها دوباره رکورد جدیدی زد.
روز گذشته بیش از 1.2 میلیارد دلار اتریوم از صرافی‌های متمرکز خارج شد.
رکورد قبلی بالغ بر 1 میلیارد دلار بود که قیمت اتریوم در مدت 30 روز 60 درصد افزایش یافت.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده، موجودی بیت‌کوین و اتریوم در صرافی‌ها علیرغم افزایش اخیر قیمت آنها در حال کاهش یافتن است. سطح پایین موجودی این ارزها در صرافی‌ها بدان معناست که سرمایه‌گذاران دارایی‌های خود را از صرافی‌ها خارج کرده و به کیف‌پول‌های شخصی منتقل می‌کنند. این نشان می‌دهد که آنها دارایی‌های خود را برای کسب سود نمی‌فروشند.

در حال حاضر، موجودی بیت‌کوین و اتریوم در صرافی‌ها به ترتیب 6.5 و 15.7 درصد از کل عرضه آنها است. انتظار می‌رود که این مقدار در چند ماه آینده همچنان کاهش پیدا کند.

تاثیر کاهش موجودی بر قیمت اتریوم

رکورد خروج اتریوم از صرافی‌های متمرکز ارز رمزنگاری پیامدهای جالبی را برای این ارز در پی خواهد داشت. آخرین باری که خروجی اتریوم از صرافی‌ها رکورد زد، قیمت آن جهش قابل‌توجهی داشت و بیش از 60 درصد افزایش یافت. اگر تاریخ دوباره تکرار شود، قیمت اتریوم به یک سقف جدید خواهد رسید و احتمالا این بار تا سطح 4500 دلار افزایش خواهد یافت.

کاهش موجودی صرافی‌ها می‌تواند منجر به کاهش شدید عرضه شود که این قیمت را به سطح‌های بالاتر خواهد رساند. اگر موجودی یک دارایی در صرافی‌ها به نقطه‌ای کاهش یابد که در آن تقاضا بیشتر از عرضه شود، روند صعودی آن دارایی در آینده حتمی است. 

قیمت اتریوم

اتریوم در روز گذشته نتوانست سطح مقاومت 3600 دلار را بشکند. بنابراین، اصلاح نزولی جدیدی را آغاز کرد و به زیر سطح حمایت 3500 دلار شکست. اما روندهای صعودی در حدود سطح 3450 دلار وارد عمل شدند و اجازه کاهش به زیر این سطح را ندادند.

قیمت اتریوم
نمودار روزانه قیمت اتریوم

 در حال حاضر قیمت با سطح مقاومت 3500 دلار مواجه شده است. در صورت شکست به بالای این سطح، قیمت به سمت سطح مقاومت کلیدی 3550 دلار حرکت خواهد کرد. شکست این سطح منجر به افزایش قیمت به سطح های بالاتر خواهد شد.

قیمت بیت‌کوین

بیت‌کوین در روز گذشته تلاش کرد تا سطح مقاومت 48000 دلار را از پیش رو بردارد، اما موفق نشد و اصلاح نزولی را آغاز کرد. قیمت به زیر سطح 47500 دلار رسید و به نظر می‌رسید که روندهای نزولی قصد تست منطقه حمایت 47000 دلار را  دارند. قیمت حتی به زیر این سطح شکست و تا کف 46700 دلار کاهش یافت. اما روندهای صعودی در این سطح ورود کردند و قیمت را دوباره به بالای سطح 47000 دلار برگرداندند. 

بیت کوین
نمودار روزانه قیمت بیت‌کوین

روندهای صعودی در ادامه با سطح مقاومت 48000 دلار مواجه شدند که آن را شکستند. در زمان انتشار این مطلب، بیت‌کوین در حدود سطح 48620 دلار معامله می‌شد.

منبع newsbtc

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.