در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

افزایش فعالیت سرمایه گذاران و نهنگ های اتریوم پیش از Merge

0 905

از زمانی که توسعه دهندگان اعلام کردند که به روزرسانی Merge احتمالا در ماه سپتامبر انجام خواهد شد، استیکینگ اتریوم به طور قابل توجهی افزایش یافته است. انتقال شبکه به اثبات سهام اعتبارسنج ها را جایگزین ماینرها می کند. اعتبارسنج ها با استکینگ اتریوم و تایید تراکنش ها، پاداش دریافت می کنند و به همین دلیل سرمایه گذاران زیادی می خواهند از این مزیت استفاده کنند. این امر باعث شده که شبکه اتریوم به نقاط عطف جدیدی (از جمله افزایش اتریوم های استیکینگ شده در شبکه) دست پیدا کند.
الگوریتم اثبات سهام یا PoS چیست؟
شبکه اثبات سهام اتریوم چگونه کار خواهد کرد

استیکینگ اتریوم از 13.3 میلیون توکن عبور کرد

استیکینگ اتریوم در شبکه به رکورد جدید 13.3 میلیون توکن رسیده است. روند استیکینگ اتریوم از مدت ها قبل سیر صعودی داشته و از زمان اعلام تاریخ به روزرسانی Merge، به طور قابل توجهی افزایش یافته است. این قرارداد اکنون 13.308 میلیون اتریوم دارد که هر روز بر تعداد آن افزوده می شود.

تعداد کل اتریوم های قفل شده در حال حاضر حدود 11 درصد از کل عرضه آن را تشکیل می دهد. این بدان معناست که 11 درصد از عرضه اتریوم در آینده قابل انتقال نیست. همانطور که انتظار می رفت، این تاثیر زیادی بر قیمت داشته، چون کم شدن عرضه باعث افزایش قیمت شده است. اتریوم موفق شد برای اولین بار در دو ماه گذشته، از سطح 2000 دلار عبور کند.

اتریوم
نمودار قیمت اتریوم

انتظارات پیرامون به روزرسانی Merge به رویداد “خرید با خبر” تبدیل شده اند. با توجه به وعده هایی که اتریوم در طول این مدت داده، افراد زیادی به سمت این ارز رمزنگاری می روند. همچنین، اتریوم های استیکینگ شده در شبکه 6 ماه تا یک سال پس از این به روزرسانی قابل برداشت نخواهند بود و کاهش عرضه این ارز، قیمت را افزایش خواهد داد.

افزایش سرمایه گذاری در اتریوم

یکی از پیامدهای مهم اعلامیه انجام به روزرسانی Merge در ماه سپتامبر، روند خرید و انباشتی است که سرمایه گذاران آغاز کرده اند. برای مثال، تعداد آدرس هایی که حداقل 10000 اتریوم دارند، به 1186 آدرس (بالاترین سطح در یک ماه گذشته) رسیده است. روند مشابهی نیز در بین سرمایه گذاران کوچک تر مشاهده شد. آدرس هایی که حداقل 10 اتریوم دارند، به رکورد 313562 آدرس رسیدند.

انتقال 145000 اتریوم به چند کیف پول توسط یک نهنگ

براساس داده های روی زنجیره، یک نهنگ در 14 آگوست 145000 اتریوم را به آدرس های مختلف منتقل کرده است. گفته می شود که این نهنگ در زمان عرضه اولیه اتریوم فعال بوده و در این مدت 150000 اتریوم را خریداری کرده است. زمانی که قیمت اتریوم در سال 2019 به سطح 219 دلار رسید، صاحب کیف پول در یک تراکنش، 5000 اتریوم برداشت کرده، اما از آن زمان تاکنون هیچ برداشت دیگری نداشته است. نقل و انتقالات این کیف پول در روز یکشنبه در چند تراکنش حاوی 5000، 10000، 15000 و 20000 اتریوم انجام شد. 

کیف پول
تراکنش های این نهنگ اتریوم

انتقال چنین مقدار بالایی از اتریوم توجه همه را به خود جلب کرد و بسیاری ادعا می کنند که این می تواند فروش قبل از به روزرسانی Merge باشد. برخی هم معتقدند که این نهنگ ممکن است برای تبدیل شدن به اعتبارسنج شبکه و کسب درآمد غیرفعال، اتریوم های خود را استیکینگ کند.

با این حال، نکته مهم این است که بیشتر تراکنش ها به جای ارسال به صرافی، به کیف پول های ناشناس انجام شده اند. حتی اگر این نهنگ تصمیم بگیرد 145000 اتریوم خود را بفروشد، این فشار فروش 250 میلیون دلاری به انداز کافی قابل توجه نیست که بتواند دامپ را در بازار آغاز کند. 

این گونه انتقالات با نزدیک شدن به زمان به روزرسانی رایج تر می شوند. مخصوصا، زمانی که سرمایه گذاران با اخبار می خرند و قیمت اتریوم در حال افزایش چشمگیر است. البته، با توجه به آنچه در گذشته رخ داده، احتمال کاهش قیمت اتریوم پس از این به روزرسانی وجود دارد.

منبع newsbtc cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.