در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

افزایش قابل توجه کارمزد تراکنش‌ها در شبکه اتریوم پس از فورک شدن آن

0 618

به دنبال باگ و تقسیم زنجیره‌ای که به دلیل عدم به‌روزرسانی نرم‌افزار Geth توسط برخی نودها رخ داد، کارمزد تراکنش‌های شبکه اتریوم از 21 آگوست به طور چشمگیری افزایش یافته و از 11 دلار به 27.98 دلار ( 0.0088 اتریوم) در هر تراکنش رسیده است.

افزایش قابل‌توجه کارمزد شبکه اتریوم

اتریوم با ارزش بازار حدود 372 میلیارد دلار و سهم 17.4 درصدی از ارزش کل بازار ارز رمزنگاری ( حدود 2.06 تریلیون دلار) دومین ارز بزرگ بازار است. قیمت این ارز در ماه گذشته 34.3 درصد افزایش یافت، اما در دو هفته گذشته تقریبا 2.1 درصد کاهش داشته است. براساس گزارش‌های منتشر شده در 27 آگوست، اتریوم با مشکل به‌روزرسانی مواجه شد و این منجر به تقسیم زنجیره‌ آن شد. بعد از این خبر، کارمزد تراکنش‌های این شبکه به طور قابل‌توجهی افزایش یافت و اخبار در حال حاضر پیرامون این موضوع است.

کارمزد تراکنش
سوابق کارمزد تراکنش‌های شبکه اتریوم

کارمزد شبکه اتریوم از 21 آگوست 154.36 درصد افزایش داشته و در روز یکشنبه متوسط کارمزد هر تراکنش به 27.98 دلار رسید. کارمزد تعامل با قراردادهای هوشمند و پلتفرم‌های وب 3 حتی بیشتر شده‌اند، زیرا بر اساس گزارش‌های دریافت شده، کارمزدهای صرافی غیرمتمرکز یونی‌سواپ از 300 دلار به 1000 دلار افزایش یافته‌اند. کارمزد در پلتفرم‌های معاملاتی توکن‌های NFT مانند Opensea نیز به طور قابل‌توجهی بالاتر از حد معمول هزینه‌های گس اتریوم بود.

سولانا
افزایش کارمزد در سولانا و Opensea

امیدهای اتریوم 2.0، رقبای اتریوم و کاهنده‌های گس

امید است که اتریوم 2.0 مشکلات مربوط به کارمزد تراکنش‌ها را برطرف کرده و آنها را ثابت کند تا همسان‌تر شوند. در حالی که توسعه‌دهندگان اتریوم خود را برای تغییر آماده می‌کنند، رقبای آن که به آنها ” قاتلان اتریوم” می‌گویند، در حال رسیدن به دومین ارز بزرگ بازار هستند.

اتریوم در حال یک رقابت تنگاتنگ با بلاک‌چین‌هایی مانند بایننس اسمارت چین، کاردانو، سولانا، پولکادات، ترا، اَوِلانچ، ترون، کازموس و اییاس است. هدف و وعده همه آنها این است که کارمزد تراکنش بسیار کم‌تری برای ارسال وجوه یا تعامل با اپلیکیشن‌های مالی غیرمتمرکز (دیفای) ارائه دهند.

البته، ممکن است بیشتر این شبکه‌ها از انتقال به اتریوم 2.0 واهمه داشته باشند، چون بسیاری از طرفداران اتریوم معتقدند که این انتقال مشکلات مربوط به کارمزد تراکنش‌ها را حل خواهد کرد. دو پروژه خاص که هدف آنها کاهش هزینه‌های گس اتریوم است، عبارتند از: Optimism و Arbitrum. جامعه اتریوم امیدوار است که این دو پروژه بتوانند هزینه‌های گس اتریوم را کاهش دهند. علاوه براین، پروژه‌های دیگری وجود دارند که هدف آنها کاهش هزینه‌های گس به وسیله راه‌حل‌های لایه دو مانندfuel.sh، aztec.network،  starkware.co، loopring.org، zksync.io وhermez.io است.

صرافی غیرمتمرکز
صرافی های غیرمتمرکز در بلاک چین های معروف

بعلاوه، مردم در حال حاضر به سمت پروژه‌هایی مانند پالیگان (ماتیک) و هکوفی ( Hecofi ) برای استفاده ارزان‌تر از اتریوم رفته‌اند. جامعه اتریوم می‌داند که انتقال کامل به اتریوم 2.0 حداقل تا سال 2022 انجام نخواهد شد. تا آن زمان تقاضا برای رقبای اتریوم و راه‌حل‌های جایگزین گس افزایش خواهد یافت. کارمزد 27.98 دلار یا 0.0088 اتریوم در هر تراکنش برای افرادی که مایل به انجام تراکنش با شبکه اتریوم، خرید و فروش توکن‌های NFT و تعامل با وب 3 و پلتفرم‌های دیفای هستند، چندان جذاب و ترغیب‌کننده نیست. 

منبع news.bitcoin

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.