در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

استخراج اتریوم 3 برابر سودآورتر از بیت کوین؛ رکورد نرخ هش اتریوم

1 970

نرخ هش اتریوم برای اولین بار از آگوست 2018 تا کنون، از 250 تراهش بر ثانیه عبور کرد. پس از هفته ها بی ثباتی در شاخص های کلیدی بلاک چین اتریوم، توان محاسباتی در شبکه اتریوم به بالاترین سطح رسید.

طبق داده های اعلام شده از ارائه دهنده تجزیه و تحلیل زنجیره گلس نود، نرخ هش اتریوم در تاریخ 6 اکتبر به بالاتر از 250 تراهش بر ثانیه رسید که نسبت به ماه ژانویه 80 درصد رشد داشته است.

گلس نود عنوان کرد که هیاهو و هیجان پیرامون پروژه های DeFi در سال جاری باعث افزایش کارمزد گَس شده است که ممکن است به افزایش نرخ هش اتریوم کمک کرده باشد:

نرخ هش اتریوم به بالاترین مقدار خود رسید.

استخراج کنندگان اتریوم در پی هیاهوهای تبلیغاتی DeFi و افزایش کارمزدها، نرخ هش اتریوم را به رکورد جدیدی رسانده اند. 

نرخ هش از 250TH/s عبور کرد و اکنون نسبت به ابتدای سال 80 درصد افزایش یافته است.

سودآوری اتریوم

علاوه بر این داده های استخر استخراج F2Pool نشان می دهد که در حال حاضر استخراج اتریوم سه برابر سودآورتر از بیت کوین است.

F2Pool که با تعیین درآمد فعلی(پاداش بلاک+ کارمزد تراکنش) و کسر هزینه برق از آن، سودآوری استخراج را محاسبه می کند، گزارش داد که آنتماینر S19pro می تواند در طول 24 ساعت 4.33 دلار سودآوری داشته باشد. اما استخراج کنندگان اتریوم با استفاده از کارت گرافیک GTX Titan V8 می توانند در مدت مشابه 15.56 دلار سود کسب کنند. یعنی 259 درصد سودآوری بیشتر. 6 ریگ استخراج که توسط F2Pool کنترل می شود، نشان می دهد استخراج کنندگان اتریوم روزانه بیش از 10 دلار سود کسب می کنند در حالی که دو ریگ استخراج بیت کوین بیش از 4 دلار در روز سود دارند.

مقدار هش یک معیار و شاخص اصلی برای تعیین سلامت و امنیت بلاک چین است. این معیار قدرت محاسبه شبکه را اندازه گیری می کند. آخرین باری که مقدار هش اتریوم نزدیک به این عدد بود، مربوط می شود به آگوست سال 2018. در آن زمان مقدار هش به 246TH/s رسید. با این حال قیمت اتریوم تا دسامبر همان سال از 400 دلار به زیر 100 دلار رسید.

معیارهای مختلف دیگری نیز ر شبکه اتریوم وجود دارند که ممکن است باعث ایجاد انگیزه در استخراج کنندگان برای انتخاب اتریوم نسبت به بیت کوین شود.

پروژه های DeFi

افزایش پروژه های DeFi همراه با رشد پایدار بیت کوین، کارمزد تراکنش ها را در بلاک چین اتریوم به بالاترین حد در سه ماهه سوم سال رساند. داده های گلس نود نشان می دهد که استخراج کنندگان اتریوم تنها در سپتامبر سال جاری 166 میلیون دلار از طریق کارمزد تراکنش، درآمد کسب کرده اند. در مقابل استخراج کنندگان بیت کوین در همین مدت 26 میلیون دلار درآمد داشته اند.

با این حال درآمد حاصل از کارمزد تراکنش ها اخیرا به میزان قابل توجهی کاهش یافته است. طبق گزارش ها کارمزد اتریوم از 11.6 دلار در 17 سپتامبر به 2.98 دلار در 1 اکتبر کاهش یافته است که نشان دهنده بیش از 74 درصد کاهش در طول 2 هفته است.

منبع cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 نظر
  1. ستوده می گوید

    با سلام و خسته نباشید
    با دستگاه s9jمیشه اتریوم ماین کرد