در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

اتریوم مانند بیت کوین در فهرست 100 دارایی برتر جهان قرار گرفت

0 1,707

روند صعودی اتریوم در روز چهارشنبه سرعت گرفت و قیمت این ارز برای اولین بار در سه سال گذشته به بالای سطح 1200 دلار شکست و افزایش هفتگی آن به 62 درصد رسید.  افزایش قیمت اتریوم عمدتا به خاطر عوامل فاندامنتال از جمله روند صعودی پارابولیکی بیت کوین،راه اندازی قراردادهای آتی اتریوم در CME و رشد در بخش دیفای بود.

عبور قیمت اتریوم از سطح 1200 دلار

قیمت اتریوم در صرافی بیت استمپ به سطح 1223.84 دلار رسید. در حال حاضر، این ارز درحدود سطح 1195 دلار معامله می شود. این ارز رمزنگاری طی هفته گذشته بیش از 60 درصد افزایش قیمت داشته و ارزش کل بازار آن به حدود 137.7 میلیارد دلار رسیده است.

اتریوم
قییمت اتریوم

با توجه به سرعت فعلی روند صعودی، به نظر می رسد که اتریوم آماده می شود تا رکورد قبلی خود را (سطح 1432.88 دلار) در چند روز آینده بشکند.

بیت کوین به کل بازار ارز رمزنگاری رونق داده است

بیت کوین در سال 2021 همچنان به روند صعودی خود ادامه می دهد. این ارز برتر بازار به تازگی به بالای سطح 37000 دلار شکست. در حال حاضر، قیمت این ارز در حدود سطح 37200 دلار است.

طی یک ماه گذشته، بیت کوین به خاطر افزایش علاقه نهادهای سرمایه گذاری و کاهش عرضه،  تقریبا 90 درصد افزایش قیمت داشته است.اتریوم و سایر دارایی های دیجیتال از این روند صعودی بیت کوین بهره مند شده اند. در حقیقت، شواهدی وجود دارند که نشان می دهند نهادهای سرمایه گذاری به دنبال سرمایه گذاری در اتریوم هستند، چون بازار بیت کوین مملو از نهادها و شرکت های بزرگی است که منابع مالی گسترده تری دارند.

راه اندازی قراردادهای آتی اتریوم در CME

کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (CME) به علاقه روز افزون نهادهای سرمایه گذاری به اتریوم پی برده و این کمیسیون از برنامه های خود برای راه اندازی قراردادهای آتی این ارز در ماه آینده خبر داد.

قراردادهای آتی اتریوم از تاریخ 8 فوریه سال جاری راه اندازی خواهند شد و معامله گران از طریق صرافی های تحت نظارت فرصت سرمایه گذاری در این ارز را خواهند داشت. ارائه این محصول جدید آتی (که به آن نرخ مرجع CME CF گفته می شود) باعث می شود تا معامله گران به راحتی به این ارز دسترسی داشته باشند.این محصول همچنین کشف قیمت گسترده تر و پذیرش بیشتر توسط نهادهای سرمایه گذاری را امکان پذیر می کند.

رونق دیفای به پایان نرسیده است

در حالی که به نظر می رسد علاقه زیاد به دیفای در پی اوج های تاریخی تابستان گذشته فروکش کرده است، اما این اکوسیستم همگام با رشد گسترده بازار به رشد خود ادامه می دهد. تا روز چهارشنبه، تقریبا تمام 20 ارز برتر و بزرگ دیفای افزایش هفتگی دو رقمی داشته اند. برخی از آنها حتی افزایش بیشتری نسبت به اتریوم داشته اند.

بخش دیفای تاثیر مثبتی بر قیمت اتریوم دارد، چون بسیاری از پروژه های آن بر روی شبکه اتریوم ساخته شده اند.طبق داده های کوین  متریکس، رونق بخش دیفای می تواند منجر به رشد بیشتر این ارز در بلند مدت شود.

داده ها همچنین افزایش قابل توجه در ارزش کل دارایی های قفل شده (یا  TVL) در پروژه های دیفای را نشان  می دهد. طبق آخرین گزارش ها، ارزش کل دارایی های قفل شده در این اکوسیستم به بالاترین رقم در 21.7 میلیارد دلار رسیده است.

دیفای
ارزش کل دارایی های قفل شده در دیفای

اتریوم در فهرست 100 دارایی برتر جهان

افزایش اخیر قیمت اتریوم باعث شد تا این ارز برای اولین بار در فهرست 100  دارایی برتر جهان به لحاظ ارزش بازار قرار بگیرد. 

بر اساس داده های CompaniesMarketCap.com، اتریوم امروز 12 دارایی دیگر این فهرست را پشت سر گذاشت و در حال حاضر در رتبه 88 بین بریستول-مایرز اسکوئیب (رتبه 89) و آنهایزر- بوش (رتبه 88 ) قرار دارد.

اتریوم
اتریوم در فهرست 100 دارایی برتر جهان

CompaniesMarketCap.com شرکت های تجاری را در سراسر جهان ارزیابی می کند و آنها را به ترتیب ارزش بازار فهرست می کند. صفحه “Top Assets by Market Cap (دارایی های برتر به لحاظ ارزش بازار)” این وب سایت،  شرکت ها،  فلزات گرانبها، EFT ها و ارزهای رمزپایه را بر اساس ارزش بازار در یک فهرست واحد مرتب می کند.

قیمت اتریوم از ابتدای سال 2021 تاکنون 62 درصد افزایش قیمت داشته است. با  توجه به این افزایش قیمت و انتظار ادامه روند صعودی آن،پیش بینی می شود که ارزش بازار اتریوم  53 میلیارد دلار افزایش داشته باشد. اگر این اتفاق رخ دهد، اتریوم از لحاظ ارزش بازار از شرکت های بزرگی مانند ولز فارگو،آسترازنکا،فیلیپ موریس،مورگان استنلی و سیتی گروپ پیشی خواهد گرفت.

ارتقا رتبه بیت کوین در فهرست 100 دارایی برتر جهان

بیت کوین  نیز در در رتبه بندی این فهرست ارتقا یافته و از شرکت های ویزا، برکشایر هاتاوی، علی بابا و اخیرا از تسلا پیشی گرفته است. در حال حاضر، این ارز در رتبه 10 این فهرست قرار دارد. با توجه به ارزش کل 12.19 تریلیون دلاری این 100 دارایی، طلا با ارزش بازار 10 تریلیون دلار در صدر این فهرست قرار دارد. اپل در رده دوم است.

بیت کوین
رتبه بیت کوین در فهرست 100 دارایی برتر جهان

با این حال، دارایی های مختلف لزوما به طور مستقیم قابل مقایسه نیستند. ارزش بازار از ضرب قیمت سهام یک دارایی در تعداد کل سهام آن بدست می آید.  اما در مورد ارزهای رمزپایه، ارزش بازار با ضرب قیمت یک ارز در کل عرضه آن تعیین می شود.ارزش بازار فلزات گرانبها از طریق ضرب قیمت آنها در کل تناژ قابل عرضه بدست می آید ، بنابراین، فقط تخمین زده می شود.

برای این که اتریوم بتواند در رتبه بندی ارزش بازار از بیت کوین پیشی بگیرد، قیمت آن باید 5 برابر افزایش یابد و به سطح 6100 دلار برسد. البته، اگر بیت کوین در سطح فعلی ثابت باقی بماند.

منبع Cointelegraph cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.