در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

فروش نهنگ های بزرگ علت کاهش قیمت بیت کوین پس از هر رکورد

0 1,424

داده ها حاکی از آن هستند که کاهش قیمت بیت کوین در هر سقف جدید به خاطر فشار فروش زیاد از طرف نهنگ های خیلی بزرگ است.

فشار فروش از طرف نهنگ های خیلی بزرگ بیت کوین

به گفته تحلیلگران شرکت تحلیل ارز رمزنگاری Material Indicators، هنگامی که قیمت بیت کوین در 7 ژانویه به سطح 40000 دلار رسید، نهنگ های خیلی بزرگ اقدام به فروش در حجم زیاد کردند. این اقدام باعث کاهش سریع 10 درصدی قیمت و رسیدن آن به سطح 36000 دلار شد.

معامله گران در زمان کاهش قیمت به این سطح وارد موقعیت های خرید شدند و در نهایت 12 ساعت بعد، قیمت به بالای سطح 41000 دلار رسید. با این حال، بیت کوین پس از ثبت رکورد جدیدی در سطح 42000 دلار، کاهش دیگری را تجربه کرد و در حال حاضر این دارایی در سطح 39300 دلار معامله می شود. طبق داده های شرکت Material Indicators:

به نظر می رسد که نهنگ های خیلی بزرگ بعد از رسیدن قیمت به بالاترین سطح شروع به فروش گسترده کردند. فکر می کنم که آنها انتظار کاهش بیشتر قیمت را داشته باشند. آنها واقعا تا سطح 42000 دلار در روند صعودی شرکت نکردند، همین پیش بینی کاهش قیمت را تایید می کند.

فروش توسط نهنگ های معمولی

 تحلیلگران Material Indicators توضیح دادند که نهنگ های کوچکتر که 100000 تا 1 میلیون دلار بیت کوین دارند، در کاهش اخیر قیمت از سطح 42000 به 40000 دلار، سود کسب کردند. این تحلیلگران گفتند:

با این حال، آنها دوباره شروع به خرید کرده اند. احتمالا برای شکست سطح مقاومت 42000 دلار. این بار به نظر می رسد که نهنگ های معمولی (کلاس 100000 تا یک میلیون دلار) به منظور کسب سود شروع به فروش کرده اند.

بیت کوین
بیت کوین

با توجه به این که در هفته های گذشته قیمت بیت کوین در صرافی کوین بیس بالاتر از بقیه صرافی ها بود، مشخص است که تقاضای زیادی از طرف خریداران بزرگ در ایالات متحده آمریکا وجود دارد.

این تقابل نهنگ های معمولی و خریداران جدید در ایالات متحده آمریکا را نشان می دهد. اصلاح شدید از هر سقف جدید نیز بیانگر آن است که نهنگ ها به محض رسیدن قیمت به یک رکورد جدید، برای کسب سود سریع اقدام به فروش می کنند.

بنابراین، مهم است که در کوتاه مدت تقاضا برای بیت کوین در ایالات متحده آمریکا همچنان ادامه داشته باشد. در غیر این صورت، فشار فروش خیلی زیاد از طرف نهنگ ها باعث اصلاح قیمت در آینده خواهد شد.

بیت کوین از سطح فعلی به کدام جهت حرکت خواهد کرد؟

در حال حاضر، بیت کوین تکنیکال بسیار قوی دارد که همچنان قیمت را به سطح های بالاتر سوق می دهد. به همین دلیل، معامله گران تمایلی به فروش آن را ندارند، اما برخی برای کسب سود شروع به فروش کرده اند.

در کوتاه مدت، یک مسئله نگران کننده برای بیت کوین، بازیابی احتمالی ارزش دلار است. یک معامله گر با نام مستعار”Cantering Clark” به برگشت دلار از سطح حمایت خود و کاهش قیمت فلزات گرانبها اشاره کرد:

با توجه به این که دلار به طور شگفت انگیزی در حال ایجاد یک کف است و فلزات گرانبها با کاهش قیمت به این کار واکنش نشان خواهند داد، سوال این است که آیا بیت کوین سطح های فعلی قیمت را حفظ خواهد کرد یا خیر؟

شاخص دلار آمریکا (DXY) در نمودار ماهانه در یک سطح حمایت قرار دارد. پس اندازهای با ارزش، مانند طلا و بیت کوین، براساس دلار قیمت گذاری می شوند. از این رو، اگر دلار روند صعودی خود را از این سطح حمایت آغاز کند، احتمال اصلاح قیمت بیت کوین افزایش خواهد یافت.

منبع Cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.