در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

ایلان ماسک: دوج کوین پول است

0 620

پس از اعلام حمایت دو غول فناوری از ارزهای رمزنگاری در این هفته، قیمت بیت کوین و سایر ارزهای بازار افزایش یافت. بیت کوین در هفت روز گذشته تقریبا 21 درصد افزایش قیمت داشت. بحث زنده بین ایلان ماسک (مدیرعامل شرکت تسلا) و جک دورسی (مدیر توییتر) در مورد این ارز بزرگ بازار و سایر ارزهای رمزنگاری به روند صعودی قیمت آنها کمک کرد. ذکر نام اتریوم و دوج کوین توسط ماسک باعث شد تا آنها برندگان این رویداد باشند.

ایلان ماسک در پستی که در توییتر منتشر کرد گفت که من سعی می‌کنم به شما بگویم دوج کوین پول است. این پاسخی به نقل قول در فیلم محبوب ماتریکس بود که می‌پرسد ” آیا دوج کوین می‌تواند افراد را ثروتمند کند؟”

توییت ماسک قیمت دوج کوین را در صرافی کوین بیس برای مدت کوتاهی به بالای سطح 0.2 دلار رساند، اما به سرعت به سطح‌های پایین‌تر اصلاح شد و تا حدود 0.18 دلار کاهش یافت. اما در ادامه روند صعودی جدیدی شروع شد و قیمت این ارز دوباره به بالای 0.2 دلار برگشت. در زمان انتشار این مطلب، قیمت آن در حدود سطح 0.2147 دلار در نوسان بود.

دوج کوین
نمودار روزانه قیمت دوج‌کوین

قیمت دوج کوین در 8 ماه مه به دلیل پشتیبانی و توییت‌های ماسک به بالای 0.7 دلار رسید. اما در 19 مه و همزمان با سقوط حدود 50 درصدی بیت کوین از بالاترین سطح خود، دوج‌کوین نیز روند نزولی گرفت و قیمت آن تقریبا با 75 درصد کاهش به حدود 0.21 دلار رسید. با این حال، قیمت دوج کوین هنوز هم 6000 درصد بیشتر از مدت مشابه در سال گذشته است.

حمایت ماسک از دوج کوین

ماسک این هفته در جریان سخنرانی خود در رویداد “₿ Word” به تفصیل در مورد ایده‌هایی  که قبلا برای به روزرسانی دوج کوین از طریق اتریوم  (جهت به حداکثر رساندن سرعت پردازش تراکنش‌ها و کاهش کارمزد آنها) ارائه شده بودند، توضیح داد.

ماسک با افشای این که علاوه بر بیت کوین، مقداری اتریوم و دوج کوین نیز دارد، گفت:

ممکن است در ترکیب چیزی مانند اتریوم و دوج کوین مزیت‌هایی وجود داشته باشد.

ماسک با این استدلال که بیت کوین بدون پذیرش یک شبکه لایه دو “تلاش خواهد کرد تا پول نقد نظیر به نظیر شود”، خاطر نشان کرد که این ارز به خودی خود نمی‌تواند تبدیل به سیستم پولی برای جهان شود.

او گفت:

در نظر گرفتن یک ویژگی که سرعت پردازش تراکنش‌ها را به حداکثر می‌رساند و کارمزد آنها را کاهش می‌دهد و همچنین این که ببینید تا چه زمانی می‌توانید از یک شبکه لایه یک استفاده کنید در حالی که صرافی‌ها به عنوان یک لایه دوم واقعی عمل می‌کنند، مزیت‌های خودش را دارد. من فکر می‌کنم شما می‌توانید این کار را فراتر از تصور مردم انجام دهید و با افزایش تدریجی پهنای باند ، تاخیر زمانی کاهش می‌یابد.

ماسک از مدت‌ها قبل حامی دوج کوین بوده، ولی او در سال جاری با صدور فراخوان برای به روزرسانی‌ها و اعلام فرستادن یک دوج‌کوین واقعی به ماه با کمک شرکت موشکی اسپیس ایکس، قیمت این ارز را به بالاترین سطح خود رساند.

در طول گفتگوی آنلاین بین ماسک، جک دورسی و کتی وود، همچنین مشخص شد که شرکت اسپیس ایکس مانند تسلا بیت کوین در ترازنامه خود دارد. هر چند که ماسک از اعلام تعداد آن خودداری کرد.

منبع Forbes

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.