در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

فشار فروش استخراج کنندگان؛آیا قیمت بیت‌کوین بیشتر کاهش خواهد یافت؟

0 373

با توجه به باقی ماندن قیمت بیت‌کوین در زیر میانگین متحرک 200 روزه برای چند روز متوالی و همچنین فشار فروش از طرف استخراج کنندگان، برخی تحلیلگران روند نزولی گسترده‌تری را برای این ارز برتر بازار پیش بینی می‌کنند.

ارزهای رمزنگاری با کاهش قیمت روبرو هستند. قیمت بیت‌کوین برای اولین بار پس از 23 مه به زیر سطح 33000 دلار کاهش یافت و قیمت اتریوم نیز به زیر سطح حمایت 2500 رسید.

این حرکت نزولی در حالی رخ داد که بیشتر شاخص‌ها همچنان به کاهش قیمت بیت کوین اشاره دارند. طبق گفته ویلیام کلمنته سوم، استخراج کنندگان در هفته گذشته بیش از 5000 بیت کوین فروختند که ارزش آنها با قیمت فعلی حدود 165 میلیون دلار است.

بیت کوین
فشار فروش بیت کوین توسط استخراج کنندگان

تیموتی پیترسون، نویسنده ارز رمزنگاری، همچنین تاکید کرد که قیمت بیت‌کوین برای 17 روز متوالی در زیر میانگین متحرک ساده 200 روزه باقی مانده است. این معیار “همیشه” پایان یک بازار صعودی و آغاز یک بازار نزولی را نشان می‌دهد.

قیمت بیت‌کوین
باقی ماندن قیمت بیت‌کوین در زیر میانگین‌ متحرک 200 روزه برای 17 روز متوالی

اگرچه به نظر می‌رسد که ارزهای رمزنگاری بازیابی جزئی داشته اند (در زمان انتشار این مطلب قیمت بیت کوین در حدود سطح 33000 دلار و قیمت اتریوم در حدود سطح 2500 دلار بود)، هر دو ارز رمزنگاری تقریبا 15 درصد از سقف‌های  سوم ژوئن خود (به ترتیب 39600  و 2900 دلار) کاهش یافته اند.

در حالی که اتریوم و بیت‌کوین طی هفته‌های اخیر شاهد کاهش قیمت بوده اند، ورودی سرمایه برای محصولات سرمایه گذاری ارز رمزنگاری نشان می‌دهد که نهادهای سرمایه گذاری روی اتریوم متمرکز شده اند.

براساس گزارش 7 ژوئن شرکت تحلیلی CoinShares، خروج سرمایه از محصولات سرمایه گذاری بیت‌کوین در هفته گذشته 141 میلیارد دلار بود، در حالی که جریان ورودی سرمایه به محصولات اتریوم به 22 میلیون دلار رسید.

منبع Cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.