در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

افزایش خروج سرمایه از بیت کوین و ورود سرمایه به اتریوم

0 462

طبق گزارش هفتگی جریان ورودی سرمایه به دارایی‌های دیجیتال شرکت تحلیلی CoinShares در 7 ژوئن، خروجی سرمایه از محصولات بیت کوین افزایش یافته است و نهادهای سرمایه‌گذاری به کاهش موقعیت‌های خود همچنان ادامه می‌دهند و آنها طی یک هفته گذشته 141 میلیون دلار  را از بازار این ارز خارج کرده اند.

خروجی سرمایه
جریان ورودی سرمایه برای محصولات سرمایه‌گذاری ارز رمزنگاری

نهادهای سرمایه‌گذاری در اصلاح شدید بازار در ماه مه اقدام به فروش در حجم زیاد کردند و تقریبا 100 میلیون دلار را بین 10 تا 16 مه از بازار ارز رمزنگاری خارج کردند. البته، از 16 مه تا پایان این ماه جریان خروجی سرمایه برای مدت کوتاهی کند شد.

حجم معاملات محصولات بیت کوین نیز به شدت در حال کاهش یافتن است. در هفته اول ژوئن شاهد کاهش 62 درصدی حجم این معاملات نسبت به مدت مشابه در ماه مه بودیم.

با وجود نزولی شدن نظر نهادهای سرمایه‌گذاری از ابتدای ماه مه، CoinShares اعلام کرد که جریان خروجی سرمایه کم‌تر از یک دهم جریان ورودی سرمایه در سال 2021 است.

از ابتدای سال جاری تاکنون، جریان ورودی سرمایه به محصولات بیت کوین بیش از 4.2 میلیارد دلار بوده است و در حال حاضر، 65.9 درصد از کل سرمایه قفل شده در محصولات سرمایه‌گذاری ارز رمزنگاری متعلق به این ارز برتر بازار است.

افزایش علاقه سرمایه‌گذاران به اتریوم، ریپل و کاردانو

کاهش تقاضای نهادهای سرمایه‌گذاری برای بیت کوین با افزایش تقاضای آنها برای اتریوم همزمان شده است. پس از جریان ورودی 33 میلیون دلاری در هفته گذشته، سهم اتریوم از دارایی‌های تحت مدیریت (AUM) قفل شده در محصولات سرمایه‌گذاری  به بیش از 26.8 درصد رسید.

CoinShares  همچنین اشاره کرد که سرمایه‌گذاران علاقه مند به سرمایه‌گذاری در محصولات ریپل و کاردانو شده اند. جریان ورودی سرمایه به ریپل بالغ بر 7 میلیون دلار (بیشترین میزان ورودی هفتگی آن از آوریل تاکنون) و ورودی سرمایه به کاردانو 4.5 میلیون دلار بوده است.

طبق داده‌های کوین کگو، اتریوم همچنان تلاش می‌کند تا جایگاه بیت کوین را از لحاظ حجم معاملات بگیرد. در 24 ساعت گذشته، حجم معاملات اتریوم و بیت کوین به ترتیب 37.4 و 32.9 میلیارد دلار بوده است.

سیگنال خرید شاخص TD Sequential در حال کامل شدن

قیمت بیت کوین در داخل یک مثلث متقارن گیر افتاده است. این الگوی ادامه دهنده بر احتمال کاهش دیگری برای قیمت تأکید می‌کند. 

حرکت قیمت بیت کوین در حال حاضر گیج کننده است. این ارز رمزنگاری در یک منطقه محدود بین سطح حمایت و مقاومت نوسان می‌کند، اما نه می‌تواند به سطح‌های پایین‌تر بشکند و نه روندهای صعودی قادر به برگرداندن آن به سطح‌های بالاتر هستند.

اگرچه روند نزولی هفتگی اکنون به یک نقطه حساس رسیده است. شاخص هفتگی TD Sequential در حال حاضر عدد 9 را نشان می‌دهد.  TD Sequential یک شاخص مبتنی بر زمان است که روندها را پیش بینی می‌کند و تعیین کننده نقاطی است که روند در آنها صعودی می‌شود یا اصلاح قیمت رخ می‌دهد. این شاخص فعلا به معکوس شدن احتمالی روند اشاره دارد، اما باید کامل شود تا چشم انداز دقیق‌تری ارائه کند.

سیگنال خرید
سیگنال خرید TD Sequential

پارامترهای سیگنال خرید “کامل”، شامل 8 یا 9 شمع پایانی است که درپایین شمع‌های قبلی خود قرار می‌گیرند. این بدان معناست که سیگنال خرید در نمودار هفتگی درست زیر سطح حمایت 30000 دلار است.

این سناریو به طرز عجیبی تقریبا با کاهش قیمت از بالای سطح 10000 دلار به سطح 7800 دلار مطابقت دارد. پس از آن قیمت به کف 7200 دلار رسید و سیگنال خرید را تکمیل کرد و سپس منجر به یکی از بزرگ‌ترین افزايش‌های روزانه در تاریخ بیت کوین شد.

کاهش حجم تراکنش‌ها و آدرس‌های فعال بیت کوین

براساس داده‌های شرکت تحلیلی گلس نود، تعداد آدرس‌های فعال بیت کوین 47 درصد از بالاترین سطح خود در آوریل کاهش یافته و از 1.36 میلیون به 716000 رسیده است. تعداد آدرس‌های فعال بیت کوین نشانه تقاضای بازار برای تراکنش‌های درون شبکه ای، قیمت تسویه و ضرورت قرار گرفتن در بلاک بعدی بلاک چین است. به طور معمول همزمان با نزولی شدن بازار، تعداد آدرس‌های فعال نیز کاهش می‌یابد.

هنگامی که قیمت بیت کوین از سطح 19587 دلار در دسامبر سال 2017 به زیر سطح 6900 دلار در فوریه 2018 کاهش یافت، تعداد آدرس‌های فعال آن نیز از 1.284 میلیون در 14 دسامبر 2017 به 528000 در 25 فوریه 2018 کاهش یافت.

آدرس فعال
آدرس‌های فعال بیت کوین

از طرفی، داده‌ها نشان می‌دهند که تراکنش‌های روزانه بیت کوین به پایین‌ترین سطح خود رسیده اند که از اکتبر سال 2018 تاکنون مشاهده نشده است. بعلاوه، کارمزد تراکنش‌ها در 21 آوریل 2021 به بالاترین میزان در 62.79 دلار برای هر تراکنش رسید، اما در حال حاضر با 93 درصد کاهش به 4.38 دلار رسیده است.

در واقع، تراکنش‌های روزانه بیت کوین از هفته اول سال جاری شروع به کاهش کرده اند، چون آمارها نشان می‌دهند که تعداد تراکنش ها در 6 ژانویه 387000 بوده اند. براساس داده‌های ارائه شده توسط  bitinfocharts.com، تعداد تراکنش‌های روزانه این ارز در 3 ژوئن به حدود 249000 رسیده است. از هفته اول ژانویه تا کنون، تراکنش‌های روزانه بیش از 35 درصد کاهش یافته اند.

تراکنش
تراکنش‌های روزانه بیت کوین

خرید و انباشت توسط دارندگان طولانی مدت

اگرچه داده‌های درون شبکه ای نشان می‌دهند که دارندگان کوتاه مدت بیشترین ضرر را از روند نزولی فعلی بیت کوین متحمل شده اند، بررسی دقیق این داده‌ها ثابت می‌کند که دارندگان بلند مدت دوباره برای خرید و انباشت هجوم آورده اند. این نشان می‌دهد که روند نزولی به زودی پایان خواهد یافت.

انباشت
افزایش موجودی دارندگان بلندمدت

همانطور که در نمودار بالا مشاهده می‌کنید، پس از یک دوره توزیع که با افزایش قیمت از سطح 10000 به 64000 دلار اتفاق افتاد، میزان ذخیره دارندگان بلند مدت بیت کوین شروع به افزایش کرده است. این رقم در حال افزایش نشان می‌دهد که مقدار بیت کوین‌های این دارندگان یک روند افزایشی ثابتی را طی می‌کند و مشابه روندی است که در اواخر بازار صعودی سال 2017 و اوایل بازار نزولی سال 2018 مشاهده شد.

سیگنال صعودی بیشتر را می‌توان در این واقعیت یافت که مقدار بیت کوین‌های فعلی این دارندگان 2.3 میلیون بیشتر از اوج قیمت در سال 2017 است. این بدان معناست که آنها پیش بینی می‌کنند که قیمت در طولانی مدت روند صعودی خواهد داشت.

منبع Cointelegraph newsbtc news.bitcoin

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.