در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

رسیدن قیمت بیت کوین به بالاترین سطح 3 ماهه

0 1,050

بازارهای ارز رمزنگاری در 24 ساعت گذشته روند صعودی داشتند و در این مدت ارزش بازار بیش از 14 میلیارد دلار افزایش یافت و به 273 میلیارد دلار رسید. تنها تتر(USD )، یکی از بیست ارز رمزنگاری برتر،کاهش قیمت داشته و در ناحیه قرمز قرار دارد. دلیلش این است که معامله گران در حال خرید ارزها و خارج شدن از سبد دارایی های پایدار هستند.

برگشت روند صعودی به بازار ارز رمزنگاری

در 24 ساعت گذشته شاهد افزایش ارزش بازار ارز رمزنگاری بودیم. در آخر ژانویه روند صعودی بیت کوین متوقف شد، اما اکنون با شکستن سطح مقاومت توانسته دوباره روند صعودی به خود بگیرد و به تبع آن ارزش بازار نیز افزایش یافت. در ژانویه 2020 قیمت بیت کوین 28 درصد افزایش یافت. اما در نخستین روزهای ماه فوریه قیمت آن به سطح 9100 دلار سقوط کرد و حرکت صعودی اش متوقف شد. 

قیمت بیت کوین در 5 فوریه دوباره روند صعودی گرفت و قیمت آن طی 8 ساعت 5.9 درصد افزایش یافت و از سطح 9250 دلار به سطح 9629 دلار رسید. الیور فون لندزبرگ-سادی ، مدیرعامل شرکت ارز رمزنگاری BCB Group گفت:

حرکت صعودی اخیر بیت کوین به دلیل عمق کم بازار است که تقاضاهای زیادی را در بازار بوجود آورده است. 

عمق بازار(market depth) در علوم مالی، به بازاری  اطلاق می‌شود، که مدت زمان انتظار برای اجرای سفارش خرید یا فروش حداقل بوده و به آسانی انجام شود.

اتریوم دومین ارز پیشرو در بازار بزرگ ارز رمزنگاری است. قیمت آن برای نخستین بار پس از سپتامبر گذشته، به سطح 200 دلار رسید. بسیاری از افراد به رشد دارایی های غیر متمرکز و پیشرفت های مهم در توسعه اتریوم 2 اشاره می کنند. قیمت اتریوم در حال حاضر 209 دلار بوده و یک صلیب طلایی بی نظیر در حال شکل گیری است. 

اتریوم پس از 5 ماه دوباره روند صعودی گرفت و از سطح 200 دلار عبور کرد. این ارز در 7 روز گذشته 19 درصد افزایش قیمت داشته است. با این حال جاش راجر، معامله گر با تجربه در این زمینه، اظهار داشت که قیمت حال حاضر اتریوم  85 درصد پایینتر از قیمت آن در ژانویه 2018 است. در آن زمان قیمت اتریوم 1417 دلار بود. با توجه به حذف بسیاری از پروژه های ضعیف از پلتفرم در زمستان ارز رمزنگاری (دوران روند نزولی)، افزایش مبادلات غیر متمرکز(DeFi) و توسعه سریع اتریوم 2، به نظر می رسد که این ارز رمزنگاری یک روند صعودی عالی را آغاز کرده است.

جدای از پیشرفت تکنیکال، مبادلات غیر متمرکز، تقاضا برای اتریوم را در بازار افزایش داده است. اتریوم بیشتر قراردادهای هوشمند در صرافی های غیر متمرکز، نظیر MakerDAO Compound، Dharma، DyDx و غیره را پشتیبانی می کند. همه این پلتفرم ها به کاربران این امکان را می دهند تا از طریق قراردادهای هوشمند و بدون پرداخت کارمزد به واسطه، به خدمات مشابه بانکداری دسترسی پیدا کنند. آنها می توانند وام بگیرند، تجارت کنند و سود بدست بیاورند، اما برای پشتوانه قراردادهای هوشمند نیاز به اتریوم دارند. این امر باعث ادامه روند صعودی و افزایش بیشتر قیمت اتریوم خواهد شد.  

قیمت بیت کوین کش(BCH) ، علی رغم بحث و مشاجرات پیرامون اخذ مالیات جهت استخراج آن ، نسبت به 7 ماه گذشته افزایش داشت و به سطح 438 دلار رسید. قیمت بیت کوین کش در 24 ساعت گذشته 6.39 درصد رشد داشته. بیت کوین اس وی (BSV)، فورک بیت کوین کش توسعه یافته توسط کریگ رایت، در قیمت توکن خود 7.2 درصد افزایش داشت. در حال حاضر قیمت بیت کوین اس وی حدود 302 دلار است.

ریپل سومین ارز پیشرو در بازار ارز رمزنگاری است. سرانجام قیمت آن از سطح 0.27 دلار عبور کرد و پیش بینی می شود که به زودی قیمت آن به سطح 0.30 برسد. قیمت آن در 24 گذشته تقریبا 2.5 درصد افزایش داشته است. بسیاری معتقدند که علاقه مجدد به ریپل به خاطر نقل و انتقالات و پرداخت های برون مرزی، مطرح شدن آن در کنگره و عرضه احتمالی  سهام ریپل است.

نهادهای سرمایه گذاری در حال خرید حجم زیادی ارز رمزنگاری هستند

گری اسکیل می گوید:

سال گذشته 608 میلیون دلار به ارزش بازار افزوده شد که این بیشتر از مبلغ کل 6 سال گذشته بود. نهادهای سرمایه گذاری مانند صندوق های پوششی بخش زیادی از این سرمایه را، حدود 71 درصد، در اختیار داشتند. در سال 2018  این رقم 66 درصد بود.

بر خلاف تصور عامه، نهادهای سرمایه گذاری با خرید بیت کوین و دیگر آلت کوین ها سعی می کنند تا موقعیت خود را در هاوینگ پیش رو ارتقا دهند. قیمت آلت کوین ها همگام با بیت کوین افزایش می یابد ولی آهنگ حرکت آنها کندتر و با نوسانات بیشتری همراه است. این بدان معنی است که آنها سود بیشتر ولی ریسک بسیار بالایی دارند.

اگرچه بسیاری از معامله گران گمان می کنند که نهادهای سرمایه گذاری از زمستان ارزهای رمزنگاری ترسیده اند، اما گری اسکیل از افزایش سرمایه گذاری توسط این نهادها خبر داده و خاطر نشان کرد که آنها 71 درصد بازار ارز رمزنگاری را به خود اختصاص داده اند.

 اگرچه قیمت بیت کوین در زمان هاوینگ مشخص نیست، اما باعث بوجود آمدن بحث های جدی پیرامون کاهش پاداش به صورت آنلاین شده است. تحلیلگران در مورد این که” آیا هاوینگ بر افزایش قیمت بیت کوین تاثیر فوری دارد یا خیر” نظرات متفاوتی دارند. به نظر می رسد که هیجان ها پیرامون هاوینگ باعث یک روند صعودی عالی شوند.

قیمت بیت کوین در حال عبور از سطح روانی مهم 10000 دلار است. زمانی که قیمت به سطح 10000 دلار برسد همه رسانه های اجتماعی توجه زیادی به آن  خواهند کرد.

معامله گرانی که در تسلا سرمایه گذاری کرده اند ممکن است دوباره به سمت بیت کوین برگردند. بعد از روند صعودی تسلا و افزایش قیمت هر سهم تا سطح 940 دلار، ممکن است برخی از معامله گران با سود هایی که از آن بدست آورده اند، دوباره در بیت کوین سرمایه گذاری کنند. البته این کار به مرور زمان و قبل از هاوینگ بیت کوین رخ خواهد داد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.