در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

5 دلیل احتمال 5 رقمی شدن قیمت بیت کوین

0 3,493

در حالی که بازارهای جهانی به دلیل وحشت از شیوع بیماری کرونا روند نزولی پیدا کرده اند، قیمت بیت کوین بیش از یک هفته است که بالاتر از 9000 دلار تثبیت شده. اما 5 رقمی شدن قیمت بیت کوین ممکن است به زودی رخ دهد.

یک هفته است که قیمت بیت کوین همچنان در بازه محدود خود نوسان دارد. از 28 ژانویه قیمت بیت کوین بین 9200 دلار تا 9600 دلار نوسان می کند. در حال حاضر نیز بیت کوین با قیمت حدود 9400 دلار مبادله می شود.

رسیدن به قیمت 10 هزار دلار از نظر تکنیکال

هر چه بیت کوین بیشتر در این سطح باقی بماند، احتمال حرکت صعودی و مواجه شدن با کمترین مقاومت در این مسیر، بیشتر می شود.

از ابتدای سال نو میلادی تا کنون، که فقط 5 هفته از آن می گذرد، قیمت بیت کوین بیش از 30 درصد افزایش یافته است. به نظر می رسد فاکتورهایی که این حرکت را هدایت کرده اند می توانند این روند صعودی را ادامه داده یا حتی سبب افزایش بیشتر قیمت نسبت به سال های گذشته شوند.

به گفته تحلیلگران ارزهای رمزنگاری، سطح حمایت ماهانه در حال تقویت شدن است. همچنین شمع ماه ژانویه بزرگترین شمع مشاهده شده از ماه مه و ژوئن سال گذشته بوده است.

سطح حمایت ماهانه در میانگین متحرک نمایی(EMA) 21 ماهه و بالاتر از میانگین متحرک نمایی 10 ماهه بسته شده است. همچنین به بالاترین سطح قیمتی ماهانه رسیده است.

در ثانی حرکت قیمت به بالاتر از میانگین متحرک نمایی 21 هفتگی شاخص خوبی برای ادامه روند صعودی است. به  گفته تحلیلگران سیگنال سوم، برگشت شاخص RSI هفتگی بیت کوین به بالاتر از 55 است که می تواند به عنوان یک سیگنال صعودی در نظر گرفته شود.

علاوه بر این، قیمت بیت کوین بالاتر از میانگین متحرک 200 روزه قرار گرفته که تایید تکنیکال دیگری بر ادامه روند صعودی است. صلیب طلایی در نمودار روزانه یک سیگنال بسیار مثبت دیگری برای روند بلند مدت است.

گذشتن میانگین متحرک 50 روزه از میانگین متحرک 200 روزه دو روز پیش رخ داد. این اتفاق آخرین بار در آوریل 2019 دیده شد که طی دو ماه بعد از آن شاهد یک افزایش 200 درصدی در قیمت بیت کوین بودیم. یک پامپ مشابه از سطح امروز می تواند قیمت بیت کوین را پس از هاوینگ به 28000 دلار برساند.

علائم بی نظیر فاندامنتال

علاوه بر این 5 سیگنال بلند مدت تکنیکال، عوامل فاندامنتالی نیز وجود دارند که می توانند سبب شوند قیمت بیت کوین به زودی 5 رقمی شود.

احتمالا هاوینگ بیشترین تاثیر را بر قیمت بیت کوین در سال جاری دارد و اگر روندی که در سال 2012 و 2016 پس از هاوینگ رخ داد، اتفاق بیفتد، سال آینده حتی قیمت بسیار بالاتری را شاهد خواهیم بود.

مشکلات اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا نیز بر ارزهای جهانی و بانک های مرکزی فشار آورده که برای قیمت بیت کوین عاملی صعودی است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.