در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

بازگشت بیت کوین؛ داغ شدن بازار ارزهای رمزنگاری

0 1,351

بازار ارز رمزنگاری سال 2020 را با روند صعودی قیمت آغاز کرد. بیت کوین و سایر ارزهای رمزنگاری به حرکت صعودی خود ادامه می دهند و نشانه های کمی مبنی بر کند شدن این حرکت وجود دارند.

بیگ چدز،معامله گر ارز رمزنگاری CNBC و از شخصیت های توییتر، گفت:

بازار ارز رمزنگاری اکنون داغ است و مهمتر از همه این که آلت کوین های زیادی وجود دارند که حتی با قدرت نمایی فعلی بیت کوین به  حرکت صعودی خود با سرعت ادامه می دهند.

بیگ چدز افزود:

به طور معمول وقتی قیمت بیت کوین و دیگر آلت کوین های برتر بازار  افزایش می یابد، افراد سعی می کنند تا قیمت آنها را به حالت قبل برگردانند و پس از کاهش قیمت برای خرید آلت کوین ها هجوم می آورند. اما با این افزایش صعودی قیمت، سرمایه گذاران و معامله گران جسور می شوند و پول زیادی را وارد بازار می کنند . به این ترتیب نمودار بسیاری از آلت کوین ها سیگنال های سطح کف را در بازه های زمانی طولانی تر، مثل نمودار هفتگی، نشان می دهد.

اتریوم امروز رشد 14.50 درصدی داشته و قیمت آن به سطح 253 دلار رسید که بالاترین قیمت در 7 ماه گذشته است. قیمت دیروز این ارز 220 دلار بود. این افزایش قیمت نشان می دهد که اتریوم عملکرد بهتری نسبت به دیگر ارزهای برتر بازار داشته. اگر روند صعودی قیمت این ارز ادامه پیدا کند، سطح مقاومت بعدی آن 270 دلار خواهد بود و بعد از رسیدن به این سطح، به سمت سطح مقاومت 300 دلار حرکت خواهد کرد. چشم انداز بلند مدت به سطح 400 دلار نزدیک است که در گذشته به عنوان سطح مقاومت/حمایت قوی عمل کرده است. اهداف بلند مدت در حدود سطح 800 دلار هستند که در زمان حرکت صعودی قیمت در سال های2017 و 2018 سطوح مقاومت و حمایت بوده اند. 

بر اساس گزارش اختصاصی اخیر رویترز، جی پی مورگان، یکی از بزرگترین موسسات مالی آمریکا، در حال مذاکره برای ادغام بخشی از بلاک چین کوروم خودش با راه حل های بلاک چین اتریوم است. این موسسه مالی بزرگ با استفاده ازشبکه اتریوم، بلاک چین کوروم را ساخت، بنابراین این ادغام معقول به نظر می رسد. جی پی مورگان از این بلاک چین برای اجرای شبکه اطلاعات بین بانکی و یک شبکه پرداخت (شامل 300 بانک) استفاده می کند. جزئیات بیشتری در این باره ارائه نشده ولی این اقدام می تواند تاثیر زیادی بر قیمت اتریوم بگذارد، مخصوصا اگر این بانک شروع به سرمایه گذاری در این ارز رمز کند. اخیرا کانسنسیس 14 درصد از کارمندان خود را برکنار کرده و منتظر است تا ببیند آیا کارمندان جی پی مورگان به شرکت بلاک چین ملحق می شوند. گزارش های بیشتر حاکی از آن است که این شرکت برای پشتیبانی از پروژه های اتریوم و جلوگیری از سرمایه گذاری مخاطره آمیز، شبکه “اثبات استفاده” را راه اندازی کرده است. همه این تحولات خبرهای خوبی برای افزایش بیشتر قیمت اتریوم هستند.

آغاز روند صعودی قیمت بیت کوین از ابتدای سال 2020

در اواسط دسامبر 2019 قیمت بیت کوین به سطح 6750 دلار سقوط کرد. بیت کوین در ماه دسامبر به سطح کف روند نزولی طولانی مدت خود رسید. در ماه ژوئن، قیمت بیت کوین به نزدیک سطح 14000 دلار افزایش یافت. قیمت بسیاری از آلت کوین ها مانند بیت کوین در نیمه دوم سال 2019 روند نزولی داشت. تاکنون دسامبر 2019 سطح کف روند نزولی بوده، چون در حال حاضر قیمت بیت کوین به روند صعودی خود ادامه می دهد و به همراه آن قیمت بقیه آلت کوین ها افزایش می یابد.

کریپتو وندی(CryptoWendyO)، معامله گر بازار ارز رمزنگاری و کارشناس رسانه های اجتماعی، در 7 فوریه گفته بود:

از سوم ژانویه که قیمت بیت کوین از سطح 6900 دلار عبور کرد، گرایش ها در  بازار کاملا تغییر کرده و توانستیم یک سطح حمایتی قوی ایجاد کنیم واکنون شاهد ادامه روند صعودی قیمت آن هستیم.

ادامه پیشروی بیت کوین

کریپتو وندی خاطرنشان کرد:

بیت کوین در 26 ژانویه سطح مقاومت قوی 9000 دلار را شکست و به بالاتر از این سطح صعود کرد. این ارز در 5 فوریه از سطح مقاومت 9500 دلار عبور کرد و آن را تبدیل به سطح حمایت کرد. از 7 فوریه، قیمت بیت کوین روند صعودی داشته و از سطح 10270 دلار عبور کرده است. کریپتو وندی در اظهارات خود آن را یک خروجی به حساب آورد. 

وی گفت:

با توجه به تغییر گرایش ها در بازار ، یک حرکت صعودی دیگر قیمت را به سطح 10400 دلار  و سپس به سطح 11200 دلار خواهد رساند. در نهایت روندهای صعودی نیاز به شکستن این سطح دارند تا مانند بیشترین افزایش قیمت در 26 ژوئن  به سطح حمایت 14000 دلار برسند.

بیگ چدز گفت که چندین نشانه مثبت دیگر را در فضای ارز رمزنگاری مشاهده می کند و می گوید:

در کل شاهد سطح فعالیت همه جانبه، از تعامل توییتر گرفته تا تعداد نمایش یوتیوب، هستیم  و این می تواند پول زیاد، هیجان بیشتر و برخی ماجراجویی ها را به ارمغان بیاورد.

اخیرا کیف پول های مرتبط با پلاس توکن مبلغ 123 میلیون دلار در بیت کوین منتقل کرده اند. برخی از مقامات گمان می کنند که نقدینگی های قبلی پلاس توکن باعث کاهش قیمت بیت کوین در سال 2019 شده اند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.