در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

نحوه تبدیل مقادیر کم ارزهای رمزنگاری(dust) به بایننس کوین در صرافی بایننس

0 415

در این مطلب قصد داریم “داست (dust)” یا همان مقادیر بسیار ناچیز ارز رمزنگاری را توضیح دهیم.

داست چیست؟

در بازارهای ارز رمزنگاری، “داست” به مقدار بسیار کمی از توکن‌های ارز رمزنگاری اشاره دارد که آنقدر ناچیز هستند که نمی‌توان با آن معامله‌ای انجام داد. در نتیجه، بیشتر این مبالغ ناچیز در کیف پول‌های صرافی غیر قابل استفاده باقی می‌مانند. در برخی موارد، این مقادیر آنقدر اندک هستند که به دلیل محدودیت‌های برداشت، نمی‌توان آنها را از صرافی‌ها به کیف پول شخصی منتقل کرد. اگرچه ممکن است مقادیر اندک ارز رمزنگاری زیاد مهم نباشند، در حقیقت مقدار قابل توجهی سرمایه از این طریق در کیف پول‌ها قفل شده که می‌توانند به تامین نقدینگی بازار و رشد این صنعت کمک کنند.

از طرفی، مقادیر داست آن قدر کم است که کاربران اغلب آن را فراموش می‌کنند یا نادیده می‌گیرند. بیت کوین به 100 میلیون ساتوشی قابل تقسیم است، به این معنی که یک ساتوشی معادل 0.00000001 بیت کوین است. بنابراین، مقدار کم‌تر از چند صد ساتوشی، داست در نظر گرفته می‌شود. این مقادیر غالبا کم‌تر از کارمزد تراکنش مورد نیاز برای انتقال آنها است.

با این حال، در صرافی‌های ارز رمزنگاری، اصطلاح داست به کسرهای کوچکی از ارزهای رمزپایه گفته می‌شود که از معاملات باقی مانده اند. بیشتر صرافی‌ها یک حداقل مقدار برای انجام معامله (مثلا 0.0001 یک توکن) مشخص کرده اند و برای برداشت هم حداقل مقداری در نظر گرفته اند تا کارمزد تراکنش‌ها با آن پرداخت شود. این بدان معناست که مقادیر بسیار اندک قابل معامله نیستند.

اگر در صرافی بایننس حساب دارید، نگران نباشید. چون این صرافی به شما این امکان را می‌دهد تا مقادیر بسیار اندک ارزهای رمزنگاری خود را به  بایننس کوین (BNB) تبدیل کنید.

نحوه تبدیل مقادیر کم ارز رمزنگاری

برای تبدیل مقادیر بسیار کم ارز رمزنگاری به بایننس کوین، وارد حساب کاربری خود در صرافی بایننس شوید. از منوی کشویی” Wallet”  گزینه “Fiat and Spot” را انتخاب کنید.

صرافی بایننس
رفتن به کیف پول خود در بایننس

در صفحه موجودی خود در “Fiat and Spot” روی گزینه “Convert Small Balance to BNB” ضربه بزنید.

تبدیل داست
رفتن به صفحه تبدیل داست به بایننس کوین

سپس شما به صفحه “Convert Small Balance to BNB” انتقال داده خواهید شد. در این صفحه می‌توانید فهرست ارزهای مشمول تبدیل به بایننس کوین را مشاهده کنید. ارزهایی که ارزش آنها کم‌تر از 0.0003 بیت کوین باشد، داست به حساب می‌آیند.

ارز رمزنگاری
فهرست ارزهای رزنگاری برای تبدیل به بایننس کوین

پس از انتخاب ارز یا ارزهای مورد نظر خود، روی “Convert” کلیک کنید. می‌توانید همزمان چندین ارز را به بایننس کوین تبدیل کنید. با انتخاب ارزهای مورد نظر خود برای تبدیل، مقدار تخمینی بایننس کوین به شما نشان داده می‌شود.

داست
انتخاب ارزها برای تبدیل به بایننس کوین

پس از کلیک روی “Convert”، پنجره تایید برای شما باز خواهد شد. در آن می‌توانید مقدار تقریبی بایننس کوین دریافتی را مشاهده کنید.

تبدیل ارز
تایید تبدیل

اگر قصد تبدیل ارزهای خود به بایننس کوین را دارید، روی گزینه “Confirm” و در غیر این صورت روی “Cancel” کلیک کنید. پس از تایید به صفحه زیر منتقل خواهید شد که نشان می‌دهد فرایند تبدیل شما به پایان رسیده است.

بایننس کوین
پیام تایید تبدیل

توجه: می‌توانید مقادیر بسیار کم ارزهای رمزنگاری خود را که ارزش آنها زیر 0.0003 بیت کوین است، هر 6 ساعت به بایننس کوین تبدیل کنید. در حال حاضر، امکان تبدیل ارزهای حذف شده از فهرست صرافی بایننس وجود ندارد.

با کلیک روی گزینه “Conversion History” می‌توانید سوابق تبدیل خود را مشاهده کنید.

منبع binance

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.