در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

پاداش بلاک چین کاردانو برای شناسایی باگ ها و نقاط آسیب پذیر توسط هکرها

0 1,441

بر اساس اعلامیه شبکه کاردانو، هکرهای کلاه سفید و کسانی که بتوانند باگ ها و نقاط آسیب پذیر این شبکه را پیدا کنند، جایزه دو برابری دریافت خواهند کرد. کاردانو یک برنامه به روزرسانی شش هفته ای را شروع کرده که در 25 مارس به پایان می رسد و این اقدام با هدف حفظ امنیت کسب و کارها و کاربرانش صورت گرفته است.

کاردانو از 14 فوریه این برنامه به روزرسانی شش هفته ای را آغاز کرده و 20000 دلار بالاترین جایزه ای است که به هکرهای کلاه سفید برای پیدا کردن باگ های بزرگ این شبکه پرداخت خواهد شد. حداقل مبلغ جایزه برای شناسایی باگ های جزئی در نودهای کاردانو 800 دلار تعیین شده است.

از طرف دیگر، کسانی که آسیب پذیری های بسیار مهم را در کیف پول کاردانو کشف کنند، 1500 دلار و افرادی که آسیب پذیری های جزئی تر کیف پول را شناسایی کنند، 600 دلار دریافت می کنند.

تیم کاردانو در آگوست 2021 با پلتفرم هکروان (HackerOne) مشارکت کرد. این پلتفرم از هکرهای کلاه سفید برای پیدا کردن حفره های امنیتی و نقاط آسیب پذیر شرکت های مالی استفاده می کند تا آنها را در برابر حملات ایمن کند. پیش از این، این پلتفرم برای پیدا کردن نقاط آسیب پذیر بسیار مهم در شبکه کاردانو 10000 دلار و برای شناسایی نقاط ضعف مهم کیف پول آن 7500 دلار پیشنهاد داده بود.

بنیاد کاردانو برای بالا بردن سطح امنیت شبکه خود، اکنون پاداش هکرهای کلاه سفید را برای کشف نقاط آسیب پذیر دو برابر کرده است.

کاردانو پلتفرم خود را تقویت می کند

تیم توسعه کاردانو ضمن توضیح هدف پشت این به روزرسانی خاطرنشان کرد که برای حفظ امنیت کسب و کارها و کاربران خود با شرکت امنیتی همکاری می کند تا نقاط آسیب پذیر این شبکه شناسایی و برطرف شوند. این تیم افزود:

هدف ما تقویت بلاک چین کاردانو از طریق برنامه جایزه عمومی باگ است که موارد ضروری برای دسترسی و مدیریت دارایی های رمزنگاری صادر شده در این بلاک چین را پوشش می دهد.

تیم کاردانو همچنین تصریح کرد که این برنامه پاداش شامل هیچ گونه باگ UI یا عملکرد کلی نخواهد بود. این تیم ضمن تعیین نوع باگ ها و نقاط آسیب پذیر در نظر گرفته شده برای جایزه، اشاره کرد که این موارد باید نفوذ پذیر باشند. برای مثال، شامل شناسایی خطاهایی شود که می توانند باعث خرابی و حملاتی شوند که ممکن است کیفیت این بلاک چین را کاهش دهند.

بدون شک پذیرش ارزهای رمزنگاری رو به افزایش بوده و جامعه ارز رمزنگاری نیز در حال رشد است. بنابراین، هکرهای کلاه سفید نقش بسیار مهمی در شناسایی نقاط آسیب پذیر بلاک چین ها و جلوگیری از هک ها دارند. به بیان ساده تر، هکرهای کلاه سفید به دنبال شناسایی حفره های امنیتی یا نقاط آسیب پذیری هستند که یک هکر کلاه سیاه یا مجرم سایبری از آنها برای نفوذ به شبکه ها و پروژه های ارز رمزنگاری استفاده می کند.

منبع bitcoinist

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.