در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

افزایش قیمت سینگولاریتی‌نت پس از شایعه ایجاد رقیب برای ChatGPT توسط ایلان ماسک

0 322

سینگولاریتی‌نت (AGIX)، پلتفرم هوش مصنوعی مستقر در شبکه کاردانو، در شبانه روز گذشته 11 درصد افزایش قیمت داشت و بهترین عملکرد را در بین 100 ارز برتر بازار به نام خود ثبت کرد. این افزایش ناگهانی و کوتاه مدت قیمت پس از انتشار شایعاتی مبنی بر این که ایلان ماسک می خواهد یک رقیب برای چت بات “ChatGPT” بسازد، آغاز شد.

همانطور که نمودار 4 ساعته نشان می دهد، قیمت توکن AGIX در یک شمع سبز بزرگ حدود 30 درصد افزایش یافته و سپس در یک شمع قرمز تقریبا به همان اندازه کاهش داشته است. 

سینگولاریتی‌نت
نمودار 4 ساعته AGIX

روند صعودی AGIX پس از انتشار توییت ایلان ماسک شروع شد که در آن درباره خطرات هوش مصنوعی هشدار داده است. ماسک در توییت دو روز قبل خود نوشت:

با وجود همه‌ نگرانی ها درباره‌ هوش مصنوعی (AGI) که به‌عنوان بحران وجودی در نظر گرفته می‌شود، ترجیح می‌دهم زنده باشم و تأثیرات AGI را ببینم تا اینکه در گذشته زندگی کنم و به تأثیرات این فناوری بی‌توجه باشم.

ایجاد رقیبی برای ChatGPT

همزمان با شروع افزایش قیمت توکن AGIX، شایعه ای منتشر شد مبنی بر این که ایلان ماسک به دنبال توسعه و ایجاد یک رقیب برای چت بات “ChatGPT” است. وب سایت “The Information” در گزارشی اختصاصی اعلام کرد که ماسک یک آزمایشگاه تحقیقاتی جدید هوش مصنوعی به ریاست ایگور بابوشکین (محققی که اخیر از آزمایشگاه تحقیقاتی هوش مصنوعی DeepMind Alphabet جدا شده)  ایجاد کرده است.

این گزارش براساس گفته های دو شخص مطلع از تلاش های صورت گرفته و یک شخص مطلع از گفتگوها تهیه شده است. طبق گفته ها، تمرکز اصلی این آزمایشگاه تحقیقاتی، توسعه و ایجاد یک جایگزین برای چت بات “ChatGPT” است.

در حالی که سینگولاریتی‌نت هیچ ارتباط مستقیمی با طرح مطرح شده توسط ایلان ماسک ندارد، افزایش قیمت این ارز ادامه همان هیاهو و تبلیغات پیرامون هوش مصنوعی است که با عرضه “ChatGPT” توسط OpenAI بوجود آمد و باعث افزایش قیمت ارز های رمزنگاری مبتنی بر هوش مصنوعی در ماه های ژانویه و فوریه شد.

قیمت AGIX 

روند صعودی قیمت AGIX در سطح مقاومت 0.55 دلار متوقف شد و شروع به کاهش تا سطح 0.4488 دلار کرد. اما دوباره از این سطح برگشت کرد و به روند صعودی خود ادامه داد.
مفهوم سطوح حمایت و مقاومت چیست و چه کاربردی دارد؟

تا زمانی که قیمت توکن AGIX  در بالای سطح حمایت 0.37 دلار باقی بماند، قیمت آن همچنان در منطقه صعودی خواهد بود.  در روند صعودی، قیمت با سطوح مقاومت 0.551 دلار، 0.605 دلار و 0.667 دلار مواجه خواهد شد. بسته شدن شمع روزانه در بالای سطح مقاومت 0.55 دلار، برای این توکن روند صعودی خوبی به همراه خواهد داشت و احتمالا قیمت آن تا اوج 0.67 دلار افزایش خواهد یافت.

منبع bitcoinist

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.