در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

چرا خرید بیت کوین در این سطح حساس است؟

0 950

در حال حاضر بیت کوین با قیمت حدود 8560 دلار معامله می شود و خرید آن با این قیمت  عقلانی و منطقی به نظر می رسد. ولی چرا؟ در ادامه به دلایل آن می پردازیم.

اصلاح قیمت 20 درصدی بیت کوین

در ابتدای سال جاری بیت کوین روند صعودی به خود گرفت و شاهد افزایش قیمت چشمگیری بود . قیمت این ارز پیشرو بازار در ماه فوریه به اوج خود در سطح 10400 دلار رسید. اما در حال حاضر قیمت آن روند نزولی گرفته و حدود 20 درصد از این افزایش قیمت را از دست داده است. بدبینی ها نسبت به بازار ارز رمزنگاری باعث کاهش شدید قیمت ارزها، مخصوصا بیت کوین، شد. اکنون بیت کوین اصلاح قیمت قابل توجهی داشته و احتمالا فرصت های خرید را برای معامله گران فراهم کرده است.

در توییت لایت کریپتو آمده است:

در نگاه اول به نظر می رسد که برخی معامله گران حماقت می کنند، اما این مسئله  مطرح می شود که چرا وقتی قیمت بیت کوین در سطح 8600 تا 8500 قرار دارد، بعضی از معامله گران برای خرید آن هجوم می آورند. جواب روشن است: وقتی که فروش یک ارز در زمان روند نزولی زیاد می شود، باید خلاف گرای بود یعنی از موقعیت استفاده کرد و بر خلاف روند بازار اقدام به خرید یا فروش کرد.

توصیه تحلیلگر بازار ارز در توییتر لایت کریپتو در مورد این که نوسانات کوتاه مدت به احتمال زیاد قیمت ها را کاهش می دهند، با احتیاط همراه است. بازار بیت کوین روند نزولی دارد و بیشتر سناریوها بر کاهش بیشتر قیمت تاکید می کنند. در روز شنبه، این ارز با قیمت 8736 دلار معامله شد و در تمام روز، قیمت آن بین سطح 8500 تا 8900 دلار در نوسان بود. شاخص ترس و طمع بیت کوین به عدد 38 کاهش یافت و نشان داد که ترس بر بازار حاکم است. با این وجود، همه جا صحبت از فروش این ارز بود. 

البته، فروش بیت کوین های انباشت شده برای معکوس کردن روند و تبدیل موقعیت ها به نقدینگی نیز روش موثری است. حتی با وجود حرکت نسبتا پایین قیمت، بیت کوین در هر دو جهت، نزولی و صعودی، ریسک بالایی دارد. تجزیه و تحلیل بر اساس ورودی و خروجی کیف پول ها نشان می دهد که تقریبا نیمی از ورودی های آدرس های بیت کوین به نرخی پایین تر از نرخ پایه این ارز فروخته شده اند. قیمت های بالای سطح 8000 دلار نیز سطوح حمایت قوی را تضمین می کنند.

روند صعودی بلند مدت و افزایش قیمت بیت کوین

طبق معمول، بیت کوین هر سه ماه یکبار اصلاح قیمتی بین 20 تا 30 درصد دارد. این ارز  تا هفته قبل روند صعودی داشت ولی با اصلاح قیمت روبرو شد و قیمت آن به شدت کاهش یافت. در عین حال، این قیمت هنوز بالاتر از میانگین متحرک 150 روزه است. بیت کوین در حال تهیه مقدمات برای هاوینگ بوده و قطعا افزایش قیمت  زیادی خواهد داشت. همه پیش بینی ها حاکی از آن هستند که قیمت بیت کوین در سال جاری میلادی بر سطح 10000 دلار غالب خواهد شد و پتانسیل رسیدن به بالای سطح 12000 دلار را هم دارد.

به همین دلیل، معامله گرانی که به روند صعودی بلند مدت بیت کوین خوش بین هستند،  هرگونه کاهش قیمت را فرصت خرید بالقوه می دانند. از طرفی، این ارز پیشرو بازار نشان داده که می تواند پس از کاهش شدید قیمت دوباره خود را احیا کند و طی چند روز به سطوح بالاتر قیمت برسد.

معاملات بیت کوین نیز در یک بازه زمانی کوتاه و با امکان شکستن سریع سطوح حمایت انجام می شوند. موقعیت های خرید نقطه ای و معاملات قراردادهای آتی هدف های متفاوتی دارند، زیرا  قیمت گذاری بیت کوین به بازه های زمانی مختلف و گرایش های بازار بستگی دارد. حجم معاملات روزانه بیت کوین بالای 36 میلیارد دلار است، اگرچه حجم زیادی از این معاملات به سمت تتر تغییر جهت داده اند. حجم معاملات تتر در هر روز به 50 میلیارد دلار می رسد و انتظار می رود که بخشی از این حجم  وارد چرخه بیت کوین شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.