در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

شکل گیری صلیب نزولی؛ روند قیمت بیت کوین صعودی خواهد شد یا نزولی؟

1 460

برخی اخبار مثبت پیرامون پذیرش بیت کوین باعث شدند تا قیمت این ارز به بالای سطح 37000 دلار برسد، اما با شکل گیری صلیب نزولی ، معامله گران در مورد این که آیا این افزایش 20 درصدی معکوس شدن روند  را تایید می‌کند یا نه، تردید دارند.

طی چند هفته گذشته، تحلیلگران درباره این که آیا بیت‌کوین وارد یک روند نزولی طولانی مدت شده یا نه، بحث کرده اند. اما مجموعه ای از اخبار مثبت و منفی از جمله به رسمیت شناختن بیت کوین به عنوان ارز رایج در کشور السالوادور و دستور مقامات چین به موتورهای جستجوی چینی برای مسدود کردن جستجوهای مربوط به صرافی‌های برتر ارز رمزنگاری، این استدلال را پیچیده تر کردند.

داده‌های کوین تلگراف مارکتس و تریدینگ ویو نشان می‌دهند که قیمت بیت کوین با 20 درصد افزایش از کف حدود 31000 دلار به سقف روزانه در 37450 دلار رسیده است و روندهای صعودی به دنبال به دست گرفتن کنترل حرکت هستند. در زمان انتشار این مطلب، قیمت این ارز برتر بازار در حدود سطح 36800 دلار در نوسان بود.

بیت کوین
نمودار 4 ساعته قیمت بیت کوین

از نظر برخی تحلیلگران ( از جمله مایک مک گلون، استراتژیست ارشد كالا در بلومبرگ اینتلیجنس) این افزایش قیمت یک پیشرفت صعودی تلقی می‌شود. از طرف دیگر، معامله گرانی مانند “Rekt Capital” بر این باورند که برای جلوگیری از کاهش بیشتر باید شمع نمودار هفتگی در بالای سطح 32000 دلار بسته شود.

مایک مک گلون در روز چهارشنبه در توییتی گفت که بیت‌کوین به سطح 20000 دلار سقوط نخواهد کرد و به زودی به سطح 40000 دلار برخواهد گشت. او تاکید کرد که قیمت بیت کوین به حدود میانگین متحرک 20 هفته ای خود رسیده که سیگنال‌های کف مشابه مارس 2020 ( زمان سقوط بازار به خاطر شیوع کرونا ویروس) ارائه می‌دهد.

میانگین متحرک
قیمت بیت‌کوین و میانگین متحرک 20 هفته ای

تعیین سرنوشت روند صعودی در روزهای آینده

اخبار مثبت به همراه ممنوعیت‌های جدید در چین، برخی از معامله گران را  به این فکر  انداخته که آیا یک تغییر روند صعودی در حال رخ دادن است یا این که حرکت فعلی قیمت چیزی جز یک تله صعودی نیست.

طبق داده‌های دِلفی دیجیتال، الگوی سر و شانه واضحی در نمودار دیده می‌شود که یک شاخص نزولی احتمالی است.

سر وشانه
الگوی سر وشانه بیت کوین

با وجود این الگوی نزولی، تحلیلگران همچنین متذکر شدند که یک واگرایی صعودی در شاخص قدرت نسبی نیز شکل گرفته که نشان دهنده احتمال تغییر روند در آینده نزدیک است.

واگرایی صعودی
قیمت بیت کوین و واگرایی صعودی در شاخص قدرت نسبی

به گفته الی لو رِست از شرکت ExoAlpha، نظریه بیت کوین به عنوان ذخیره با ارزش قوی تر از همیشه است، اما این ارز رمزنگاری برتر برای ادامه روند صعودی فعلی باید نرخ تسلط خود را افزایش دهد.

لو رست با اشاره به اخباری مبنی بر قانونی شدن معاملات بیت کوین در السالوادور گفت که این یک گام بزرگ در جهت پذیرش بیشتر این ارز است و انتظار می‌رود که سایر کشورها نیز در ماه‌ها و سال‌های آینده این روند را دنبال کنند.

لو رست در مورد چشم انداز آینده بیت کوین اظهار داشت که پس از تست مجدد سطح‌های پایین در منطقه 30000 تا 40000 دلار، شکست به بالای سطح 40000 دلار می‌تواند منجر به ادامه روند صعودی شود.

معامله گران همچنین اتریوم را زیر نظر دارند. لو رست ” خروجی عظیم اتریوم در 8 ژوئن” را یک نشانه مثبت برای ادامه روند صعودی این ارز می‌داند. اما او هشدار داد که بلاک چین‌های جایگزین مانند سولانا، بایننس اسمارت چین و آوالانچ تلاش می‌کنند تا سهم خود را در بازار دیفای بگیرند.

احتمال تشکیل صلیب نزولی در نمودار روزانه

در بحبوحه ممنوعیت‌های اعمال شده توسط چین و نگرانی‌های زیست محیطی، صلیب نزولی می تواند مشکلاتی را برای روند قیمت بیت کوین بوجود بیاورد.

صلیب نزولی زمانی اتفاق می‌افتد که میانگین متحرک 50 روزه میانگین متحرک 200 روزه را قطع می‌کند و به زیر آن می‌رسد. در صورت بروز چنین اتفاقی، بیت کوین مانند سال 2018 وارد بازار نزولی خواهد شد.

صلیب‌های نزولی قبلی منجر به کاهش 70 درصدی قیمت در سال 2018 و کاهش 47 درصدی در سال 2019 شده اند. صلیب نزولی در سال 2020 اندکی پس از سقوط بازار به خاطر شیوع کروناویروس در ماه مارس رخ داد.

استفان کِلسو، رئیس کارگزاری ITI Capital در ایمیلی به کوین دسک نوشت که با توجه به صلیب نزولی میانگین متحرک‌های 50 و 200 روزه، قیمت بیت کوین احتمالا به زودی به سطح 20000 دلار کاهش خواهد یافت.

صلیب نزولی
چرخه‌های صلیب نزولی

صلیب نزولی می‌تواند حرکت صعودی را محدود کند. مقاومت قوی در حدود سطح 40000 دلار وجود دارد که طی هفته گذشته مانع افزایش کوتاه مدت قیمت شده است. در حال حاضر، روندهای صعودی از حمایت کوتاه مدت در بالای سطح 30000 دلار دفاع می‌کنند. بعد از کاهش قیمت به زیر میانگین متحرک 50 روزه، یک روند صعودی جزئی معمول است. بعد از  آن، تشکیل سقف‌هایی پایین تر از سقف قبلی تغییر روند از صعودی به نزولی را تایید می‌کند.

افزایش قیمت آلت کوین‌ها همزمان با بیت کوین

افزایش قیمت بیت کوین همچنین منجر به افزایش قیمت آلت کوین‌ها شد. قیمت اتریوم با 14 درصد افزایش از سطح 2300 دلار به سقف روزانه در حدود 2630 دلار رسید. دلفی دیجیتال گزارش داد که عرضه اتریوم در بازار کاهش یافته و همین قیمت این ارز را پشتیبانی می‌کند. در حال حاضر، 23 درصد از عرضه آن در قراردادهای هوشمند قفل شده است.

اتریوم
قیمت اتریوم و مقدار اتریوم‌های قفل شده در قراردادهای هوشمند

پس از شروع حراج‌های پاراچین در پلتفرم کوساما، قیمت ارز رمزنگاری آن 23 درصد افزایش یافت و به بالاترین سطح روزانه خود در 486 دلار رسید. کرودائو توکن نیز شاهد رشد 18 درصدی و رسیدن قیمت به سطح 2.50 دلار بود.

در حال حاضر، ارزش کل بازار ارز رمزنگاری حدود 1.6 تریلیون دلار و نرخ تسلط بیت کوین 43 درصد است.

منبع Cointelegraph coindesk

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 نظر
  1. hesam می گوید

    وارد لینک زیر بشید و هر 15 دقیقه با یک کلیک 1 دلار بگیرید.
    https://axo2moon.com/?r=1485893 copy