در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

کاهش کارمزد تراکنش‌های شبکه بیت کوین و اتریوم

1 220

کاهش فعالیت در شبکه منجر به کارمزد پایین تر تراکنش‌های بیت کوین و اتریوم می‌شود. کارمزد استفاده از بلاک چین‌های این دو ارز در حال کاهش سریع بوده و کاهش 93 تا 95 درصدی آن در چند ماه گذشته گویای این امر است.

کارمزد به استخراج کنندگانی پرداخت می‌شود که تراکنش‌ها را در یک بلاک چین اثبات کار پردازش می‌کنند. مقدار کارمزد به اندازه تراکنش بر حسب بایت و تعداد تراکنش‌های انجام شده یک ارز در گذشته، بستگی دارد (هر زمان که یک ارز منتقل می‌شود، این موارد باید بررسی شوند). عرضه و تقاضا برای فضا نیز مقدار کارمزد تراکنش را تعیین می‌کند، چون بلاک چین‌ها ظرفیت محدودی دارند.

کارمزد تراکنش‌ در شبکه‌های بیت کوین و اتریوم

کارمزد تراکنش‌های بیت کوین و اتریوم، همزمان با افزایش قیمت آنها به بالاترین رکورد، به ترتیب در ماه‌های آوریل و مه به بالاترین میزان خود در سال 2021 رسید.

متوسط کارمزد هر تراکنش بیت کوین در 24 آوریل به 62.77 دلار رسید. این رقم از 55 دلار دسامبر سال 2017 که بیش از سه سال ماندگار بود، فراتر رفت. روز یکشنبه ، کارمزد تراکنش‌ها با 93 درصد کاهش  به 4.38 دلار  رسید که از دسامبر 2020 (قبل از روند صعودی سال 2021) مشاهده نشده است.

 الگوی مشابهی در روند کاهش کارمزد تراکنش‌های اتریوم مشاهده شد. متوسط کارمزد تراکنش‌ها در 12 مه به 69.92 دلار افزایش یافت. این یکی دیگر از بالاترین هزینه‌های استفاده از شبکه اتریوم بود و بدون شک بخشی از این افزایش به خاطر فعالیت زیاد دربخش دیفای و صرافی یونی سواپ بود که مدت‌هاست بزرگ ترین مصرف کننده منابع در این شبکه هستند.

روز یکشنبه، متوسط کارمزد تراکنش‌های اتریوم با 95 درصد کاهش به 3.44 دلار رسید. رقمی که از اول ژانویه 2021 تاکنون مشاهده نشده است. هر زمان که قیمت بیت کوین و اتریوم به طور ناگهانی افزایش یابد یا یک اپلیکیشن جدید باعث افزایش استفاده از شبکه شود، کارمزد تراکنش‌های هر دو بلاک چین افزایش می‌یابد.

کارمزد تراکنش
کارمزد تراکنش‌ها در طول زمان

طبق گزارش‌ها، تعداد تراکنش‌های بیت کوین و اتریوم نیز در حال کاهش است. از ژانویه تا ژوئن، تعداد تراکنش‌های روزانه بیت کوین از حدود 400000 به 175000 رسیده است. به همین ترتیب، تعداد تراکنش‌های روزانه اتریوم از ماه مه تا ژوئن از 1.6 میلیون به 1 میلیون کاهش یافته که کاهش 37.5 درصدی را نشان می‌دهد.

منبع Cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 نظر
  1. سامان می گوید

    برید تو ادرس زیر هر 15 دقیقه یک دلار ایر دراپ میکنه وقتی شد 200 دلار میتونید بردارید. فقط بابد ادرس bnb اسمارت چین بهش بدین https://axo2moon.com/?r=540403