در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

سرقت بیش از 80 میلیون دلار از یک صرافی ژاپنی

0 1,211

بیش از 80 میلیون دلار از دارایی های دیجیتال صرافی لیکوئید گلوبال(Liquid Global) به سرقت رفته است. کیوکوین آدرس هایی که وجوه سرقت شده به آنها واریز شده را در بلک لیست خود قرار داده است.

صرافی ژاپنی لیکوئید گلوبال در توییتی در روز جاری این هک و نقض امنیتی را تایید کرد. این صرافی آدرس کیف پول دخیل در سرقت را فاش کرد. لیکوئید اشاره کرده که فقط کیف پول های گرم آن تحت تاثیر قرار گرفته اند و افزود که در حال حاضر دارایی های خود را به کیف پول سرد خود منتقل کرده است.

ارسال و دریافت در حال حاضر در صرافی لیکوئید به حال تعلیق درآمده است. این صرافی عنوان کرده تا زمان تکمیل تحقیقات به  طور مداوم به روزرسانی هایی را انجام خواهد داد.

دارایی های سرقت شده توسط هکر به آدرس های زیر منتقل شده است(نتایج تحقیقات بیشتر در آینده اعلام خواهد شد):

بیت کوین: 1Fx1bhbCwp5LU2gHxfRNiSHi1QSHwZLf7q

اتریوم: 0x5578840aae68682a9779623fa9e8714802b59946

ترون: TSpcue3bDfZNTP1CutrRrDxRPeEvWhuXbp

ریپل: rfapBqj7rUkGju7oHTwBwhEyXgwkEM4yby

لیکوئید گلوبال، 19 آگوست 2021

در حالی که صرافی لیکوئید هنوز مقدار دقیق سرقت را مشخص نکرده است، طبق آنچه کوین تلگراف اعلام کرده، بیش از 107 بیت کوین، 9 میلیون ترون، 11 میلیون ریپل و تقریبا 60 میلیون دلار توکن اتریوم و ERC20 توسط هکرها منتقل شده است.

به خطر افتادن دارایی های سلسیوس

گزارش های تایید نشده ای وجود دارند که نشان می دهند کیف پول اتریوم مربوط به دارایی های ذخیره شده شرکت ارائه دهنده خدمات ارزهای رمزنگاری سلسیوس نتورک نیز به خطر افتاده است. در ماه آوریل سلسیوس اعلام کرد برای افزایش بازدهی خدمات خرید دارایی های دیجیتال به مشتریان خود با لیکوئید همکاری می کند.

در اطلاعیه سلسیوس آمده بود که صرافی لیکوئید در سال 2019 از اولین صرافی های ارز فیات به ارز رمزنگاری بود که از توکن CEL که مربوط به شرکت سلسیوس است پشتیبانی می کرد و اظهار داشت که این دو شرکت از آن زمان به همکاری خود ادامه می دهند.

بر اساس توئیتی از جانی لیو، مدیرعامل صرافی کیوکوین، بلافاصله با بلک لیست کردن آدرس های هکر به این هک پاسخ داد.

ما از حادثه لیکوئید گلوبال با خبر هستیم و آدرس هکرها را به لیست سیاه کیوکوین اضافه شده است. امیدوارم همه چیز خوب باشد.

در نوامبر 2018 نیز نقض امنیتی در لیکوئید باعث شد اطلاعات شخصی کاربران، احتمالا شامل نام، آدرس ها و رمزهای عبور، در دسترس هکرها قرار گیرد.

منبع cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.