در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

درخواست 4 میلیارد دلاری وزارت دادگستری آمریکا از بایننس برای حل پرونده

0 7,802

براساس گزارشی از بلومبرگ، وزارت دادگستری آمریکا از صرافی بایننس درخواست کرده که 4 میلیارد دلار برای حل و فصل اتهامات و چندین تخلف این صرافی، بپردازد. قیمت توکن BNB در روز گذشته پس از این گزارش بیش از 7 درصد افزایش یافت.

نوسانات BNB با انتشار این خبر

کوین تلگراف مارکتس پرو نشان می دهد که BNB در حدود 30 دقیقه پس از گزارش 20 نوامبر بلومبرگ مبنی بر این که بایننس در حال مذاکره با وزارت دادگستری آمریکا برای حل و فصل تحقیقات این وزارتخانه در مورد نقض تحریم ها، پولشویی و کلاهبرداری است، 6 درصد افزایش یافت و به سطح 262 دلار رسید.

قیمت BNB حدود 4 ساعت بعد به سطح 252 دلار کاهش یافت، ولی دوباره سطح 266 دلار را تست کرد و این بالاترین سطح آن از 7 ژوئن است. دو روز قبل از این تاریخ (یعنی در 5 ژوئن 2023) کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا از بایننس و چانگ پنگ ژائو، مدیرعامل آن، به اتهام نقض قوانین مختلف اوراق بهادار شکایت کرد.
شکایت کمیسیون معاملات آتی کالای آمریکا از صرافی بایننس

بایننس

توکن BNB بیشترین افزایش 24 ساعته را در بین 75 ارز رمزنگاری بزرگ بازار داشته است. این توکن در حال حاضر با ارزش بازار حدود 39.4 میلیارد دلار در جایگاه چهارم جدول ارز رمزنگاری قرار دارد.

با وجود این افزایش قیمت، BNB هنوز 61.4 درصد از اوج 683 دلاری خود پایین تر است. این توکن در 10 مه 2021 این اوج را ثبت کرد. BNB از ابتدای سال 2023 تا به امروز 6.5 درصد افزایش یافته است.

احتمال توافق بایننس با وزارت دادگستری آمریکا

بلومبرگر گزارش داد که اعلام توافق احتمالی بین بایننس و وزارت دادگستری آمریکا ممکن است تا پایان ماه جاری میلادی حاصل شود. در صورت رسیدن به این توافق، بایننس جریمه 10 رقمی را پرداخت می کند و اجازه دارد با رعایت قوانین و شرایط خاص به فعالیت خود در آمریکا ادامه دهد.

اگر بایننس این مبلغ را پرداخت کند، یکی از بزرگ ترین جریمه هایی خواهد بود که تا به حال در پرونده های ارز رمزنگاری پرداخت شده است.

مایک نووگراتز، مدیرعامل شرکت گلکسی، نسبت به حل و فصل این پرونده ابراز خوش بینی کرد و اظهار داشت که این برای بازار فوق العاده صعودی خواهد بود. از نظر وی، حل و فصل این پرونده می تواند نقطه عطفی در صنعت ارز رمزنگاری، به ویژه از جنبه اطمینان نظارتی، باشد.

بسیاری نگران این هستند که آنچه امروز برای کراکن رخ داده، برای بایننس نیز ممکن است رخ دهد. کراکن در ابتدای سال جاری میلادی 30 میلیارد دلار پرداخت کرد، اما اکنون SEC از این صرافی به دلیل نقض قوانین اوراق بهادار شکایت کرده است.

شکایت SEC از صرافی کراکن

کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا از کراکن به اتهام اختلاط وجوه کاربران با دارایی های این صرافی و همچنین فعالیت بدون مجوز شکایت کرده است. 

SEC در شکایتی که در 20 نوامبر در دادگاه فدرال سانفرانسیسکو ثبت کرد، مدعی شد که کراکن از سال 2018 تاکنون بدون مجوز فعالیت داشته و به طور غیرقانونی خرید و فروش ارز های رمزنگاری را تسهیل کرده است. طبق ادعای SEC، کراکن بدون گرفتن مجوز از این کمیسیون به طور همزمان به عنوان صرافی ، کارگزاری، عامل فروش و آژانس تسویه فعالیت داشته و خدمات  ارز رمزنگاری (که اوراق بهادار بوده) ارائه کرده است.

یکی از سخنگویان کراکن با رد شکایت SEC گفت که این صرافی در دادگاه از خود دفاع خواهد کرد. این شکایت آخرین فشار SEC تحت رهبری گری گنسلر برای به دست گرفتن کنترل بازار ارز مزنگاری است. طبق قوانین این کمیسیون، تمام ارزهای رمزنگاری به غیر از بیت کوین اوراق بهادار هستند.
بیت کوین چیست؟ آموزش کامل بیت کوین

همچنین، SEC مدعی شد که شیوه های تجاری کراکن و کنترل های داخلی “ناقص” باعث شده تا این صرافی 33 میلیارد دلار از دارایی های مشتریان خود را با دارایی هایش ترکیب کند. کراکن در پستی در 20 نوامبر با رد اتهام اختلاط دارایی های کاربران با دارایی های خودش، گفت که این صرافی فقط از کارمزد دریافت شده از معاملات و خدمات برای مقاصد تجاری خود استفاده کرده است.

صرافی بیترکس گلوبال تعطیل می شود

صرافی بیترکس گلوبال اعلام کرد که قصد دارد با توقف معاملات در 4 دسامبر 2023 به فعالیت خود پایان دهد. در بیانیه ای که در 20 نوامبر در وب سایت این صرافی منتشر شده، آمده همه کاربرانی که دارایی هایشان به دلار آمریکا است باید قبل از 4 دسامبر آنها را به یورو یا ارز رمزنگاری تبدیل کنند، در غیر این صورت در خطر عدم امکان برداشت دارایی هستند. صرافی بیترکس در این تاریخ فعالیت های معاملاتی خود را متوقف خواهد کرد و فقط اجازه برخی برداشت های خاص را خواهد داد.

تیم بیترکس گفت که این تصمیم ساده ای نبود و ما ناراحتی کاربران ارزشمند این صرافی را درک می کنیم. در بیانیه بیترکس همچنین آمده که کاربران هیچ گونه واریز به این پلتفرم انجام ندهند. هیچ تضمینی برای دریافت این واریزی ها وجود ندارد. در صورت واریز، وجوه کاربران ممکن است برای همیشه از بین برود.

شعبه بیترکس در آمریکا 9 ماه پیش اعلام کرد که به خاطر فشارهای SEC عملیات خود را در این کشور در 30 آوریل متوقف می کند. SEC در ماه آوریل از بیترکس به دلیل فعالیت همزمان به عنوان یک صرافی، کارگزاری و آژانس تسویه ثبت نشده شکایت کرد.

بتیرکس در ماه مه برای ورشکستگی فصل 11 در دادگاه آمریکا درخواست داد و پرونده خود را با پرداخت 24 میلیون دلار جریمه و بهره به SEC در ماه آگوست حل و فصل کرد. این پلتفرم پس از تایید در دادگاه ورشکستگی دلاور، برداشت ها را برای کاربران دوباره از سر گرفت.

منبع Cointelegraph Cointelegraph Cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.