در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

هکرها عامل کارمزدهای چند میلیون دلاری اتریوم

0 346

محققان به این نتیجه رسیدند که نقل و انتقالات اخیر اتریوم که با بیش از 5 میلیون دلار کارمزد انجام شده، کار هکرهایی بوده که سعی در باجگیری از صرافی داشته اند.

طی چند روز اخیر سه انتقال کوچک اتریوم انجام شد که کارمزد آنها میلیون ها دلار بود. 

با این حال گزارش های جدید حاکی از آن است که احتمالا این کارمزدهای هفت رقمی عمدی بوده و با هدف طرح باج گیری از یک صرافی رمزنگاری انجام شده است. شرکت تحلیل بلاک چین پک شیلد(PeckShield) نیز نتیجه گرفت که این معاملات احتمالا با هدف اخاذی انجام شده است.

کارمزد هفت رقمی برای اخاذی

در تاریخ 12 ژوئن، رسانه های چینی گزارش دادند که شرکت تجزیه و تحلیل پک شیلد به این نتیجه رسیده است مجموعه تراکنش های اتریوم با کارمزد چند میلیون دلاری، به دنبال باجگیری از یک صرافی رمزنگاری انجام شده است.

در این گزارش و بر اساس گمانه زنی ها آمده است، صرافی در معرض یک حمله فیشینگ قرار گرفته که به هکرها اجازه می دهد تا کنترل بسیاری از عملکردهای این پلتفرم، از جمله سرورهای آن را در اختیار بگیرند.

علیرغم این که وجود گزینه امنیتی چند امضائی بر روی کیف پول های صرافی مانع از این می شد که هکرها بتوانند موجودی آنها را به آدرس های مورد نظر خود ارسال کنند، اما آنها قادر بودند که انتقالات را بین آدرس ها تایید شده در لیست کیف پول(whitelisted addresses)، با تعیین کارمزد تراکنش، انجام دهند.

به این ترتیب محققان معتقدند که هکرها تهدید کرده اند که در صورت عدم پرداخت باج، کل موجودی کیف پول را به صورت کارمزد تخلیه می کنند. پک شیلد ادعا می کند که هنوز 21000 اتریوم کیف پول تحت کنترل هکرها قرار دارد.

یک کیف پول برای انتقال 350.5 اتریوم 5 میلیون دلار کارمزد پرداخت کرد

اولین تراکنش با کارمزد چند میلیون دلاری در 10 ژوئن انجام شد و 2.6 میلیون دلار کارمزد برای انتقال تنها 0.55 اتریوم پرداخت شد. طی 24 ساعت انتقال 350 اتریوم از همان کیف پول و باز هم با پرداخت 2.6 میلیون دلار کارمزد انجام شد.

روز بعد یک انتقال جالب دیگر در شبکه اتریوم ثبت شد. این بار از یک کیف پول دیگر انتقال 3221 اتریوم با کارمزد 2310 اتریومی انجام شد.

اعضای جامعه رمزنگاری برای توضیح این نقل و انتقالات مبهم با کارمزدهای هفت رقمی، تئوری های زیادی را مطرح کرده اند. از جمله نسبت دادن این معاملات به اقدام انتقام جویانه یک کارمند سابق صرافی، خطای انسانی یا اشکال و باگ در یک ربات پولشوئی.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.