در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

7 اشتباه رایجی که معامله گران جدید نباید در معاملات انجام دهند

3 1,745

این مقاله به هفت اشتباه رایج پیرامون معاملات در بازار ارز رمزنگاری توسط معامله گران جدید می پردازد.

ورود به معامله بدون داشتن یک برنامه ممکن است معامله گر را ورشکسته کند.

هنگام معامله بیت کوین باید برنامه ریزی کرد و مجموعه ای از قوانین را برای ثبت نام و ورود، توقف و خروج از معامله را تعیین کرده و به آنها پایبند بود. معامله گر باید این قوانین را دنبال کند، معاملات و خروجی ها را در دفتر روزانه ثبت کند و از این قوانیین منحرف نشود. برنامه ریزی های معاملاتی به معامله گر کمک می کنند تا احساسی تصمیم نگیرد و همچنین درباره معامله زیاد حریص نباشد. این امر به معامله گر اجازه می دهد تا از طریق احتمالات وارد معامله شود، زیرا او فقط معاملاتی را انجام می دهد که مطابق قوانین از پیش تعیین شده هستند.

نباید ترس از دست دادن بازار(فومو) روی تصمیم گیری موثر باشد

ترس از دست دادن بازار می تواند منجر به تصمیمات معاملاتی وحشتناک توسط معامله گر شود. معامله گران جدید و تازه کار بیت کوین به معاملات معکوس توجه می کنند و در زمان روند صعودی و افزایش قیمت، خرید می کنند. در نتیجه وقتی که روند معکوس می شود، سرمایه خود را از دست می دهند . معامله گران با تجربه، معمولا در هنگام کاهش قیمت اقدام به خرید کرده و زمانی که روند صعودی می شود و قیمت افزایش پیدا می کند، اقدام به فروش می کنند. بازارهای بیت کوین 24 ساعته، هفت روز هفته و 365 روز سال برقرار هستند، بنابراین معامله گر باید همیشه منتظر زمان مناسب برای معامله باشد و ترس از دست دادن فرصت را باید کنار بگذارد.

با استفاده از اهرم زیاد نباید معامله کرد، همچنین نباید وارد معاملاتی شد که توان جبران زیان آن وجود ندارد

معامله راهی است که می تواند در کوتاه مدت سود زیادی نصیب معامله گر کند، ولی به راحتی نیز می تواند منجر به ضرر وی شود.اگر معامله گر نمی داند دقیقا چه کاری انجام می دهد، نباید از اهرم های زیادی استفاده کند. برخی از صرافی ها به اندازه 100 برابر معاملات مارجین پیشنهاد می کنند، اما اگر معامله گر سرمایه کافی نداشته باشد و یا نمی تواند ضرر معامله را جبران کند، آنگاه وی خیلی زود با مشکل مواجه می شود. سرمایه اختصاص یافته نباید بیش از 2 تا 5 درصد کل حساب یا کل سرمایه باشد و اگر معامله گر، تازه وارد این بازار شده نباید ضریب اهرمی بیشتر از 3 تا 5 داشته باشد.

نباید اجازه داد که ترس یا طمع باعث تصمیم گیری بد در معامله شود

اگر معامله گر نسبت به موقعیت خود دچار اضطراب یا طمع شدید شود، آنگاه معامله ای را انجام می دهد که قادر نیست ضرر و زیان آن را جبران کند و این باعث تقویت احساسات و در نتیجه تصمیم گیری های غیر منطقی می شود.دلیل داشتن یک برنامه معاملاتی این است که احساسات زیاد نباید باعث شوند که معامله گر در مورد حرکات غیر منتظره قیمت، واکنش منفی نشان دهد. اگر معامله گر بیش از حد می ترسد یا حریص است، باید بداند که اشتباه بزرگی مرتکب می شود.

بررسی تمام وقت بازار باعث استرس می شود

 معامله گری که دائما در حال تماشای نمودارهای بیت کوین است، خود را تحت فشار شدید قرار می دهد. استرس برای وی و اطرافیانش فایده ای ندارد. همچنین برای مشکلات وی یک ساتوشی اضافی به ارمغان نمی آورد. معامله گر باید کامپیوتر خود را رها کرده، قدم بزند، هوای تازه استشمام کند و در کنار عزیزان خود وقتش را بگذراند. نباید از اهرم زیاد استفاده کرد و باید طبق برنامه معاملاتی پیش رفت. معامله گر نباید ریسک کند و وارد معاملاتی شود که نمی تواند ضرر های آنها را جبران کند. همیشه باید معاملات طولانی مدت با حرکت های قیمتی بزرگ انجام داد. از معاملات کوتاه مدت باید پرهیز کرد، چون نوسان های قیمت باعث ورشکسته شدن می شوند.

صبور بودن

وارن بافت می گوید:

بازار سهام جایی است که پول از سرمایه گذار بی صبر به سرمایه گذار صبور انتقال پیدا می کند.

بازارها غالباً وارد مناطق غیر معاملاتی می شوند که روند جانبی آن فرصت زیادی را برای معاملات سودآور فراهم نمی کند. معامله گر باید همیشه منتظر موقعیت ایده آل برای معامله  باشد. نباید بیش از توان مالی خود یا نیاز بازار و یا به خاطر معامله در شرایط نامطلوب بازار معامله کرد. این می تواند منجر به مشکلات زیاد، ورشکسته شدن و خالی شدن تدریجی حساب معامله گر شود.

معامله کردن در جهت روند بازار

بسیاری از معامله گران بی تجربه نمی دانند که روند بازار چیست و چه موقع است. معامله در خلاف جهت روند بسیار خطرناک است. معامله گران با تجربه نوسانات قیمت را رصد کرده و وقت خود را برای ورود و خروج از معامله کوتاه مدت پرسود تنظیم می کنند. اما معامله گران تازه کار نباید این کار را انجام بدهند. معامله گران باید تشخیص دهند که آیا روند بازار صعودی، نزولی یا جانبی است و با توجه به حرکت بازار معامله کنند. معامله بر خلاف جهت بازار منجر به از دست دادن سرمایه می شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 نظر
 1. داریوش می گوید

  خیلی خوب
  وامسال به نظرمن سال رشد ارزهای دیجیتال است

 2. Eman می گوید

  بسیار عالی

 3. Mohamad می گوید

  بسیارخوب متشکرم