در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

احتمال دو برابر شدن قیمت بیت کوین بر اساس شاخص باندهای بولینگر

0 422

بیت کوین از پایین ترین سطح هفته قبل خود در حدود 64493 افزایش یافته و در حال حاضر در بالای سطح 70000 دلار نوسان می کند. بسیاری از تحلیلگران انتظار دارند که هاوینگ محرک بعدی قیمت آن باشد. اما صرافی کوین بیس هشدار می دهد که بیت کوین ممکن است پس از رویداد هاوینگ با موانعی روبرو شود، زیرا بازار ارز رمزنگاری و سایر دارایی های ریسکی در این بازه زمانی عملکرد ضعیفی دارند.
بیت کوین چیست؟ آموزش کامل بیت کوین 

براساس داده های شرکت تحقیقاتی Brave New Coin، بیت کوین از سال 2011 تاکنون در بازه زمانی ژوئن تا سپتامبر به طور معمول رشد ماهانه حدود 2.7 درصد داشته، در حالی که در هشت ماه دیگر سال، به طور متوسط حدود 19.3 درصد افزایش یافته است.

احتمال افزایش بیت کوین در ماه های آتی

براساس شاخص باندهای بولینگر، قیمت بیت کوین ممکن است در کم تر از سه ماه حدود دو برابر شود. یک تحلیلگر با نام مستعار “TechDev”، به 440000 دنبال کننده خود در پلتفرم ایکس گفت که بیت کوین دو ماه متوالی شمع ماهانه  را در بالای باند بالایی بولینگر بسته و افزود که در گذشته این اتفاق رخ داده و قیمت این ارز در سه ماه بعد از آن تقریبا دو برابر شده است.
استفاده از باندهای بولینگر برای تعیین وضعیت اشباع خرید یا فروش

هاوینگ

در تحلیل تکنیکال، باندهای بولینگر شاخصی است که حرکت و نوسانات یک دارایی را در منطقه معینی اندازه گیری می کند. به طور معمول، وقتی قیمت به باند بالایی می رسد، نشان دهنده سیگنال اشباع خرید بوده و زمانی که باند پایینی را تست می کند نشان دهنده اشباع فروش است.
تحلیل تکنیکال چیست و چگونه کار می کند؟

طبق Investopedia، شاخص باندهای بولینگر یکی از چندین شاخص تکنیکال در دسترس تحلیلگران است و با توجه به استفاده از داده ها و نوسانات گذشته قیمت، بیشتر واکنش پذیر هستند تا پیش بینی کننده. همچنین، شاخص ها می توانند در اوج بازارهای صعودی و نزولی بسیار متفاوت از یکدیگر باشند.

بیت کوین ظرفیت رشد بیشتر را دارد

آنتونی اسکاراموچی، مدیرعامل SkyBridge، در 6 آوریل در گفتگو با سی‌ان‌بی‌سی پیش بینی کرد که بیت کوین در طول چرخه فعلی می تواند به سطح 170000 دلار برسد و در نهایت می تواند تا حدود نیمی از ارزش کل بازار طلا افزایش یابد که حدود شش برابر سطوح فعلی است. وی افزود که این اتفاق یک شبه رخ نخواهد داد و نوسانات زیادی وجود خواهد داشت.
ارزش بازار (Market Cap) چیست و چه اهمیتی دارد؟

بیت کوین در حال حاضر دارای ارزش بازار 1.4 تریلیون دلار است، در حالی که ارزش بازار طلا به حدود 15.8 تریلیون دلار می رسد. اگر قرار باشد ارزش بازار این ارز بزرگ به نصف ارزش بازار طلا برسد، باید از سطح فعلی تقریبا شش برابر شود و این یعنی قیمت آن باید در حدود سطح 400000 دلار باشد.

اسکاراموچی ده ETF اسپات بیت کوین (که در ماه ژانویه توسط SEC تایید شدند) را “ماشین فروش” نامید و استدلال کرد که این محصولات فقط به افزایش تقاضا از طرف سرمایه گذاران خُرد و نهادهای سرمایه گذاری برای ارزهای رمزنگاری ادامه می دهند.

ETFهای بیت کوین (به استثنای گری اسکیل) تاکنون بیش از 12 میلیارد دلار ورودی خالص داشته اند. در مقابل، زمانی که ETF طلا (GLD) در نوامبر 2024 راه اندازی شد، نزدیک به یک سال طول کشید تا به 10 میلیارد دلار ورودی برسد.

اسکاراموچی مانند بسیاری دیگر از مفسران بازار، هاوینگ پیش رو (حدود 20 آوریل) را محرک اصلی افزایش قیمت بیت کوین در کوتاه مدت عنوان کرد.

ارزش بازار ارز رمزنگاری به 5 تریلیون دلار می رسد

براد گارلینگ‌هاوس، مدیر عامل ریپل، نیز نسبت به آینده بازار ارز رمزنگاری خوش بین است و پیش بینی کرد که ارزش کل این بازار تا پایان سال جاری میلادی دو برابر خواهد شد. 

گارلینگ‌هاوس در گفتگویی با سی‌ان‌بی‌سی در 7 آوریل گفت که ارزش کل بازار ارز رمزنگاری تا پایان سال 2024 به 5 تریلیون دلار خواهد رسید. وی از هاوینگ پیش رو، تحولات نظارتی و افزایش محبوبیت ETFهای اسپات به عنوان محرک هایی یاد کرد که به طور مستمر بر پذیرش گسترده ارز رمزنگاری تاثیر مثبت خواهند گذاشت.

وی گفت:

من برای مدت طولانی در این بازار بوده ام و شاهد ظهور و افول چنین روندهایی بوده ام. من بسیار خوش بین هستم و فکر می کنم روندهای کلان و محصولاتی مانند ETFها، برای اولین بار سرمایه نهادهای سرمایه گذاری را به سمت بازار ارز رمزنگاری سوق می دهند.

منبع Cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.