در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

سه دلیل متفاوت بودن افزایش قیمت جدید بیت کوین

0 705

بری سیلبرت، بنیانگذار و مدیرعامل گروه دیجیتال کرنسی درباره ی افزایش اخیر قیمت بیت کوین با خبرگزاری بلومبرگ به گفتگو پرداخت. او به ویژه در مورد عواملی که افزایش جدید را نسبت به افزایش پیشین اساسا متفاوت ساخته، بحث کرد.

بهبود زیرساخت های اصلی بیت کوین

سیلبرت در ابتدا گفت، پیش از این 80 درصد کاهش طی چندین مرحله اتفاق افتاد و در هر مرحله  بیت کوین به منظور ثبت قیمت بالا بهبود یافته است. اما تفاوت بزرگ حال و حباب سال 2017 در تغییر زیر ساخت ها است.

سیلبرت سقوط سال 2018 و باز شدن بازار ICO به همراه قانونگذاران و نرم افزارهای تجاری و  مورد مقبول را به عنوان تاثیرات مثبت بر فضای ارزهای رمزنگاری دانست.

او نیز شاهد یک تغییر بزرگ دیگر است که مردم در حال حاضر اطلاعات و آگاهی بیشتری در مورد این نوع دارایی دارند.

تغییر تفکر سرمایه گذاران در مورد طلا

نسل جوان در جهان کنونی بدون اینکه طلا به عنوان یک استاندارد برای دارایی ها باشد و در شرایطی که پول به شکل دیجیتال درآمده، به دنیا آمده اند. تقریبا 68 تریلیارد ثروت باید از نسل مسن (سنین بین 55 الی 75 سال) به نسل جوان منتقل شود و بعید به نظر میرسد که این ثروت ها در طلا سرمایه گذاری شوند زیرا قبلا تجربه این نوع سرمایه گذاری را داشته اند.

در حالی که، تمام ثروت های به ارث رسیده به بیت کوین جاری نخواهند شد. سیلبرت به یقین پیش بینی می کند در دارایی های گوناگون سرمایه گذاری خواهند شد.

در حال حاضر خریداران اصلی طلا بانک های مرکزی هستند که این بر خلاف گرایش بیشتر سرمایه گذاران طلا است.

این گرایشات یکی از عواملی است که سیلبرت سعی دارد از طریق آن به صورت ویژه برای بررسی علت سقوط سهام طلای گری اسکیل بپردازد.

افزایش علاقه نهادهای سرمایه گذاری

آخرین دلیل سیلبرت برای وجود تفاوت در افزایش اخیر بیت کوین با افزایش قبلی در سال 2017 این است که ورود پول نهادهای سرمایه گذاری به این فضا در حال افزایش است. ارقامی که او در این باره ارائه می دهد از روایات منقول شده نیست بلکه برای سندیت گفته ی خود به ارقام موجود در  شرکت گری اسکیل اینوستمنت اشاره می کند.

با توجه به رقم رکوردی این شرکت در سه ماهه اول سال مشخص شد که بیش از 70 درصد جریانات مالی ناشی از سرمایه گذاران نهادی بوده است. از این 70 درصد بیش از 90 درصد آن بیت کوین بوده. فقط پول نقد نیست که وارد این چرخه می شود بلکه این کاملا مشخص است که سایر دارایی های رمزنگاری در بیت کوین سرمایه گذاری می کنند.

همچنین تصویب صندوق های قابل معامله در بورس بیت کوین(ETF) همچنان در دست بررسی است و اغلب کارشناسان بر این باورند که این اتفاق در امسال روی خواهد داد. از نظر بعضی، تصویب ETF ها ممکن است به همین زودی و در سه شنبه ی هفته ی آینده اتفاق بیفتد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.