در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

بیت کوین کاراتر و سودمندتر از طلا

0 1,604

با وجود قیمت و بازار کساد ارزهای رمزنگاری، محبوب ترین ارز دنیای ارزهای رمزنگاری حجم معاملاتی بیش از طلا را در نیمه دوم سال 2017 ثبت کرده است.
بیت کوین نشان می دهد که کاراتر و سودمند تر از طلا است
بیت کوین در مسیری است که نشان می دهد حجم مبادلات آن بیش از حجم مبادلات بازار جهانی طلا است. بیت کوین از اوایل سال 2017 به طور مشخص حجم معاملاتی بیش از طلا دارد. حجم تراکنش های بیت کوین 1.1 تریلیون دلار است در حالی که حجم معاملات جهانی طلا برابر 0.4 تریلیون دلار در سال 2018 است.
با این حال این یک رویداد واحد و اتفاقی نیست. این روند در واقع از نیمه دوم سال 2017، پس از آنکه قیمت بیت کوین برابر با قیمت اونس طلا شد، به طور مداوم در جریان است. همچنین لازم به ذکر است که قیمت بیت کوین علارغم افت شدید قیمتی که از اوایل سال 2018 داشته است، هنوز هم عملکرد بهتری از طلا داشته است.
در حال حاضر در طی یک دهه بیت کوین نشان داد که این یک ابزار کاراتر و مفید تر از طلایی است که هزاران سال است دارای ارزش می باشد.
مقایسه کلی
این اولین بار نیست که طلا با بزرگترین ارز دنیای ارزهای رمزنگاری مقایسه می شود.جان پرفر، کارآفرین و موسس شرکت سرمایه گذاری پرفر، در اوایل سال جاری گفته بود که بیت کوین می تواند اولین جایگزین برای طلا باشد. دوقلوهای معروف وینکلووس نیز در اواخر سال 2017 گفته بودند:

با وجود این که بیت کوین را همه نمی شناسند، ما معتقدیم که بیت کوین می تواند از طلا گذر کند. ما فکر می کنیم اگر به ویژگی های پول نگاه کنید متوجه خواهید شد که بیت کوین بهتر از طلا است. چه چیزی طلا را طلا کرده؟ نادر بودن و کمیابی. بیت کوین دارای یک عرضه و تعداد ثابت و مشخص است(حداکثر 21 میلیون) که بهتر از کمیاب بودن است. بیت کوین به راحتی قابل تعویض و تبادل، در دسترس و بادوام تر است. این ارز در شرایط برابر در تمام بازار بهتر از طلا است.

مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری VanEck/MVIS، که بخش اعظم سرمایه آن در بازار طلا است، در مقایسه افزایش بازار ارزهای رمزنگاری با طلا گفت:

بازار طلا امروز 7 تریلیون دلار سرمایه دارد که یک افزایش 5 تا 10 درصدی داشته است. با یک محاسبه ساده ریاضی می توان متوجه شد که بیت کوین بیشتر افزایش یافته است.

در عین حال، در زمان انتشار این خبر، طبق جدول کوین مارکت کپ تمام 20 ارز برتر به جز اتریوم کلاسیک در حال افزایش هستند. بیت کوین یک روند بهبودی را پس از سقوط قیمت اوایل هفته به زیر 6000 دلار، را نشان می دهد.

منبع bitcoinist

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.