در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

افزایش قیمت بیت کوین به 39000 دلار پس از سخنرانی رئیس فدرال رزرو آمریکا

0 492

پس از آن که فدرال رزرو آمریکا در اول دسامبر امید به سیاست تسهیل کمی را افزایش داد، قیمت بیت کوین برای اولین بار از اواسط سال 2022 به سطح 39000 دلار رسید.
بیت کوین چیست؟ آموزش کامل بیت کوین

فدرال رزرو

پاول: اعلام پایان سیاست افزایش نرخ بهره “زود” است

داده های کوین تلگراف مارکتس پرو و تریدینگ ویو نشان می دهند که قیمت بیت کوین در صرافی بیت‌استمپ به سطح 39000 دلار (بالاترین سطح آن در 19 ماه گذشته) رسیده است.

در حالی که جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، برای یک سخنرانی برنامه ریزی شده در کالج اسپلمن در شهرآتلانتا، ایالت جورجیا، پشت تریبون رفت، گاوهای (خریداران) بیت کوین که از قبل در موقعیتی قوی قرار داشتند، سطح مقاومت را شکستند.

وی در این سخنرانی گفت که FOMC قویا متعهد است تورم را در طول زمان به 2 درصد کاهش دهد و تا زمانی که مطمئن شود که تورم در مسیر رسیدن به این هدف است، به سیاست انقباضی ادامه می دهد.

پاول در سخنرانی خود محتاط بود و با اظهار نظرهای خود در مورد وضعیت فعلی اقتصاد آمریکا و پیشرفت ها در مسیر کاهش نرخ تورم، احساسات نسبت به دارایی های ریسکی را تقویت کرد. 

در واکنش، نشریه اقتصادی “The Kobeissi Letter” از جمله نشریه‌هایی بود که برداشت منطقی‌تری از آنچه ممکن است فدرال رزرو در آینده انجام دهد، داشت.

این نشریه در بخشی از پست خود در پلتفرم ایکس نوشت که موضع آنها نسبت به سال گذشته تغییر نکرده است، اما بازارها همچنان به دنبال تغییر در نظرفدرال رزرو هستند.

همانطور که قبلا گفته ایم، فدرال رزرو ترجیح می دهد یک رکود خفیف ایجاد کند تا این که خود را در معرض خطر افزایش مجدد نرخ بهره قرار دهد. این بدان معناست که یک توقف طولانی مدت هنوز محتمل است.

بیت‌کوین از این وضعیت بهره کامل را برد، البته این ارز در واکنش به انتشار داده‌های اقتصاد آمریکا در هفته گذشته تقریبا ثابت بود. 

براساس گزارش کوین‌تلگراف، نشست بعدی FOMC برای تصمیم‌گیری در مورد نرخ بهره در اواسط ماه دسامبر برگزار می‌شود. طبق داده‌های FedWatch Tool، بیشتر کارشناسان انتظارتوقف افزایش نرخ بهره در این نشست را دارند.

هدف بیت کوین فراتر از 39000 دلار است

معامله گر محبوب بازار با نام مستعار ” Daan Crypto Trades” میزان نقدشوندگی سمت فروش در صعود سریع به سطح 390000 دلار را فاش کرد.

قیمت بیت کوین

در ضمن، کیت آلن، یکی از بنیانگذاران Material Indicators، پس از سخنرانی پاول، تصویری از حجم معاملات دفتر سفارش بیت کوین را در پلتفرم ایکس بارگذاری کرد. این نشان می دهد که 39000 و 39200 دلار مقاومت قوی باقی مانده اند، در حالی که نزدیک ترین حمایت در حدود 38000 دلار است.

Daan Crypto Trades افزود به نظر می رسد بیت کوین در حال خارج شدن از منطقه معاملاتی قبلی خود است، در حالی که “Crypto Ed” پیش بینی کرد که روند صعودی قیمت آن را در آینده به “حداقل” 39200 دلار خواهد رساند.

منبع Cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.