در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

Coinbase و Bybit برندگان اصلی پس از تسویه حساب بایننس هستند

0 326

پس از تسویه حساب اخیر بایننس با مقامات ایالات متحده، دو صرافی کوین بیس و بای بیت بیشترین سهم بازار را به دست آوردند.

طبق داده‌های Kaiko، ریاض کری، تحلیلگر گفت: علیرغم واگذاری بخشی از سهم بازار، بایننس موقعیت خود را از نظر نقدینگی حفظ کرد.

در پی تسویه حساب 4 میلیارد دلاری بایننس با مقامات ایالات متحده واستعفای چانگ پنگ ژائو از سمت مدیرعاملی در هفته گذشته، رقبای این صرافی، Coinbase و Bybit به عنوان ذینفعان اصلی ظاهر شدند.

به گفته ریاض کری، تحلیلگر تحقیقاتی Kaiko، علیرغم ثبت بیش از 1 میلیارد دلار جریان خروجی پس از تسویه حساب، بایننس نشانه‌هایی از کاهش چشمگیر نقدینگی نشان نداده است.

مقامات ایالات متحده، از جمله وزارت دادگستری، وزارت خزانه داری و کمیسیون معاملات آتی کالا، هفته گذشته با بایننس توافق کردند و تحقیقات جنایی در مورد اتهامات پولشویی و نقض تحریم ها را به پایان رساندند و یکی از بزرگترین تسویه حساب های شرکتی در تاریخ ایالات متحده را رقم زدند.

این توافق شامل 4.3 میلیارد دلار جریمه بود و شامل اتهامات جنایی علیه مدیر عامل سابق چانگ پنگ ژائو بود که به عنوان بخشی از این توافق نامه استعفا کرد.

Coinbase و Bybit برندگان اصلی هستند

Coinbase و Bybit برندگان اصلی این ماجرا هستند، کوین بیس حداقل از نظر قیمت سهام یکی از ذینفعان آن بود.

کری گفت: با توجه به تسویه حساب بایننس، سهام کوین‌بیس در ماه نوامبر عملکرد خوبی داشت، زیرا بیش از 75 درصد در ماه افزایش یافت.

بر اساس گزارش TradingView، در حال حاضر COIN با 130.36 دلار معامله می شود که بیش از 250 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته و به بالاترین سطح خود در 18 ماه گذشته رسیده است.

COIN/USD price chart. Image: TradingView

کری اضافه کرد که با استفاده از بیت کوین به عنوان یک پروکسی، از آنجایی که بالاترین حجم غیراستیبل کوین را دارد، بای بیت از نظر سهم بازار پس از تسویه حساب 4میلیارد لاری بایننس برنده فوری و برجسته بود و در 16 ساعت از 24 ساعت پس از تسویه بیش از 20 درصد رشد داشت.

با توجه به اینکه تسلط بایننس بسیار زیاد است، تا 4 درصد کاهش در سهم بازار آن در ساعات خاص باعث افزایش 50 درصدی برای بای بیت و تا 34 درصدی برای کوین بیس شد.

شایان ذکر است، پس از تسویه حساب، سهم Coinbase در خارج از ساعات معاملاتی ایالات متحده بیشترین رشد را داشت، در حالی که OKX در آغاز روز معاملاتی اروپای غربی افزایش بیشتری داشت.

کری افزود، سایر مبادلات ایالات متحده در کل عملکرد ضعیفی داشتند.

کری گفت: که تأثیر کلی به این معنی است که بایننس بخشی از سهم بازار را به کوین‌بیس در ساعاتی غیر از ایالات متحده و بای بیت در کل واگذار کرده است.

او افزود، با وجود از دست دادن سهم بازار، بایننس موقعیت خود را از نظر نقدینگی در سراسر بازارهای کریپتو حفظ کرد، اگرچه بای‌بیت این شکاف را کم کرده است، در حالی که کوین‌بیس همچنان از نظر رقابت‌پذیری کمی عقب است.

نگاه به آینده

کری گفت: که تأثیر فوری تسویه حساب بایننس برای کوین بیس و بای بیت مفید بوده است، اگرچه روندهای اولیه برای بایننس نیز بد به نظر نمی رسید.

کری استدلال کرد علیرغم تئوری هایی که نشان می دهد بایننس ممکن است به از دست دادن سهم بازار خود به رقبا ادامه دهد،افزایش انطباق و اقدامات احراز هویتی و مبارزه با پولشویی بیشتر می تواند اعتماد به صرافی را بهبود بخشد.

وی افزود: وفاداری کاربران به پلتفرم‌های آشنا، علی‌رغم وجود صرافی‌های دیگر، نشان‌دهنده انعطاف‌پذیری خاصی در ترجیحات مشتریان و ثبات در نقدینگی و حجم معاملات است.

کری گفت: در اوایل این هفته، کوین‌بیس به برخی از مشتریانش گفت: که احضاریه‌ای از یک رگولاتور ایالات متحده مرتبط با بای بیت دریافت کرده است که پویایی جالب دیگری را در رقابت بین رقبای مبادلات ارز دیجیتال معرفی کرده است.

منبع theblock.co

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.