در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

نظر معامله گران در مورد عبور قیمت بیت‌کوین از سطح 11000 دلار

0 912

قیمت بیت‌کوین در صرافی بیتمکس به 10956 دلار رسید و برای اولین بار از سطح 10900 دلار فراتر رفت. قیمت به بالای یک خط روند چند ساله (تشکیل شده در سال 2017) شکست.

البته، قیمت این ارز به بالای سطح 11000 دلار نیز رسید. یک سقف جدید سالانه در 11394 دلار تشکیل شد. سپس قیمت به سطح فعلی کاهش یافت. 

به طور کلی، معامله گران و تحلیلگران تکنیکال نسبت به این شکست خوش بین هستند.افزایش سریع قیمت از سطح 9933 دلار به 10956 دلار احتمال تشکیل الگوی سقف سه قلو را منتفی کرد.

بیت کوین

عبارت سقف سه قلو به سه سقف متوالی در یک سطح مشابه اشاره دارد.تا قبل از شکست اخیر به بالای سطح 10500 دلار، بیت کوین در معرض شکل گیری این الگوی تکنیکال قرار داشت.

گرایش به روند صعودی در بازار

قیمت بیت‌کوین از ماه مه در یک منطقه محدود دو ماهه گیر افتاده بود. قیمت در منطقه 9000 تا 9500 دلار نسبتا راکد ماند و در زیر سطح مقاومت 10500 دلار نوسان می کرد.

اما وقتی یک دارایی برای یک مدت طولانی در زیر یک سطح مقاومت مهم نوسان می کند، احتمال شکست صعودی آن بالا می رود.

واکنش معامله گران، سرمایه گذاران و تحلیلگران تکنیکال بعد از افزایش ناگهانی قیمت به سطح 10900 دلار مثبت بود. رائول پاول در توییتر نوشت:

حرکت واقعی بیت کوین در بالای سطح 10500 دلار شروع می شود. شاید ابتدا اصلاح قیمت رخ دهد، شاید هم نه. اما من در حال انباشت بیت کوین هستم.

قیمت بیت کوین
نمودار قیمت بیت کوین

باری سیلبرت، مدیر عامل شرکت گری اسکیل، گفت که سطح مقاومت بعدی بیت‌کوین در 13000 دلار است:

تیم! کار شما عالی بود. اکنون همه چشم ها به سطح 13900 دلار است.

رافائل شولتز کرافت نمودارهایی را به اشتراک گذاشت . طبق این نمودارها سطح های مقاومت کمی یا فشار فروش پایینی در بالای 10900 دلار وجود دارند. این نشان می دهد که روند صعودی اخیر یک شکست مهم برای حفظ حرکت بیت کوین بوده است.

نمودار قیمت بیت کوین
بیت کوین
نمودار قیمت بیت کوین

در آینده چه اتفاقی رخ خواهد داد؟

به نظر می رسد که سرمایه گذاران بعد از روند صعودی قوی بیت کوین انتظار دو اتفاق را دارند. اول، برخی سرمایه گذاران پیش بینی می کنند که آلت کوین ها عملکرد خوبی نخواهند داشت. دوم، براساس فاندامنتال های قوی، شرکت های تحقیقاتی بازار انتظار روند صعودی گسترده تری را دارند.

آری پاول، مدیر ارشد در  BlockTower Capital، گفت:

تعداد زیادی از آلت کوین ها طی چند ماه اخیر روند صعودی داشته اند. در حالی که بیت کوین در منطقه محدودی قرار داشته است. به نظر من، بیت کوین در هر جهت که بشکند، احتمالا بیشتر آلت کوین ها عملکرد ضعیفی نسبت به آن خواهند داشت.

با ادامه یافتن حرکت بیت کوین، محققان گلس نود تاکید کردند که فاندامنتال های شبکه این ارز در حال قوی شدن هستند. آنها گفتند:

با شکست بیت کوین به بالای سطح 10000 دلار، فاندامنتال های آن در حال قوی تر شدن هستند. بیت کوین امسال به بالاترین سطح GNI خود رسید و کاملا وارد منطقه صعودی شده است.

اما اسکات ملکر توضیح داد که نمودار بیت کوین باید در یک بازه زمانی بلندتر بالای سطح 10500 دلار بسته شود. بسته شدن شمع روزانه در بالای این سطح واقعی بودن روند صعودی را تایید می کند. وی نوشت:

بیت کوین به تازگی و برای اولین بار طی یک سال گذشته سقفی بالاتر از سقف قبلی تشکیل داد.من منتظر خواهم ماند تا شمع روزانه برای تایید بسته شود. در صورت بسته شدن نمودار در زیر آن روند نزولی خواهد شد.امروز زمان اثبات واقعی بودن این روند صعودی است.

در حالی که به نظر می رسد برخی از معامله گران در یک منطقه بزرگ مقاومت محتاط عمل می کنند، سایر سرمایه گذاران و محققان بازار روند صعودی قوی برای بیت کوین پیش بینی می کنند.

پیش بینی بلومبرگ برای قیمت بیت‌کوین همچنان روند صعودی است. اما سطح های پیش بینی کاهش یافته اند.بلومبرگ در ابتدای ماه ژوئن پیش بینی کرد که قیمت به بالای سطح 20000 دلار خواهد رسید. اما در پایان ماه ژوئن این پیش بینی به سطح 13000 دلار کاهش یافت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.