در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

احتمالا قیمت بیت کوین به سطح 14000 دلار خواهد رسید

1 1,280

 بیت کوین از منطقه محدود معاملاتی خودخارج شد. در روند صعودی اخیر، یک مثلث بزرگ چند ساله شکسته شد.

اگر روند صعودی فعلی بیتکوین حفظ و تثبیت شود، اولین هدف منطقی سطح مقاومت 14000 دلار خواهد بود.

خروج بیت کوین از معاملات جانبی منجر به افزایش سریع قیمت آن شد

از ابتدای ماه مه معاملات بیت کوین در یک منطقه خیلی محدود انجام می شدند. این ارز در ابتدای هفته گذشته یک روند صعودی آغاز کرد.

با افزایش قیمت باندهای بولینگر شروع به باز شدن کردند. اخیرا این باندها خیلی به هم نزدیک شده بودند. چنین اتفاقی از زمان کاهش قیمت به سطح 3200 دلار در سال 2018 رخ نداده بود. طبق گفته خالق این شاخص تکنیکال، بعد از این اتفاق یا روندهای صعودی وارد عمل می شوند. یا احتمالا این یک “سر جعلی” است.

اما روندهای صعودی کنترل را بدست گرفتند و موج خرید بیتکوین غالب شد. قیمت به بالای سطح مقاومت 10500 دلار شکست. در بازه زمانی بلندتر، یک سقف بالاتر ازسقف قبلی تشکیل شد.

اگر شمع روزانه بیت کوین در بالای این سطح کلیدی بسته شود و آن را به عنوان سطح حمایت حفظ کند، احتمالا یک روند صعودی جدید شروع خواهد شد.

در ضمن بیت کوین در بازه های زمانی روزانه با سیگنال های فروش مواجه خواهد شد.با توجه به بسته های محرک اقتصادی فعلی، قیمت همچنان به رشد خود ادامه خواهد داد.

به گفته سوئیفت، در صورت ادامه روند صعودی از سطح فعلی، اولین سطح مقاومت 14000 دلار خواهد بود. وی در توییتر نوشت:

 میانگین متحرک 200 هفته مانند یک خاطره قدیمی است. تا مدتی آن را نخواهیم دید.

میانگین متحرک
میانگین متحرک 200 هفته

وی افزود:

طبق ضریب نسبت طلایی،در صورت شکست صعودی، اولین منطقه اصلی مقاومت 14000 دلار خواهد بود.

طبق نسبت طلایی سطح مقاومت در 14000 دلار است

کل جامعه ارز رمزنگاری درباره خروج بیت کوین از منطقه محدود کسل کننده صحبت می کنند. اگر این شکست حفظ شود، حرکت متوقف شده توسط نوسان بلند مدت قیمت در زیر سطح مقاومت می تواند این ارز رمزنگاری را به سطح های بالاتر برساند.

فیلیپ سوئیفت اولین نقطه توقف و سطح مقاومت اصلی قیمت را در 14000 دلار تعیین کرد.

قیمت بیت کوین
نمودار یک روزه قیمت بیت کوین

قیمت در سال 2019 به این سطح 14000 دلار نرسید.این باعث شد تا روند نزولی یک سال دیگر ادامه یابد.البته براساس نسبت طلایی، این هدف فعلی قیمت نیز هست.سوئیفت ادعا می کند که در گذشته این هدف در مرحله ابتدایی روند صعودی بازار به عنوان مقاومت عمل کرده است.

از نسبت های فیبوناچی برای پیدا کردن سطح های مقاومت و حمایت استفاده می کنند. ضریب های 1.6 برابری یا نسبت طلایی 1.618 می توانند با نزدیک شدن قیمت به هدف واکنش های قابل توجهی داشته باشند. این مناطق نقاط احتمالی معکوس شدن روند را مشخص می کنند. یا سطح های کلیدی هستند که شکست آنها تغییرات قابل توجه در قیمت را به همراه دارند.

در صورت ادامه روند صعودی خرید بیتکوین و شکست به بالای سطح 14000 دلار،دو سطح مقاومت قوی باقی خواهند ماند. یکی سطح 17000 دلار است. این سطح اولین سقف پایین تر از سقف قبلی بود که قبل از شروع روند نزولی در سال 2018 تشکیل شد. سطح بعدی بالاترین رکورد قیمت در سطح 20000 دلار است.

طلا اخیرا از رکورد قبلی خود عبور کرد. با توجه به تایید بسته های حمایت اقتصادی، قیمت این فلز گرانبها همچنان به روند صعودی خود ادامه می دهد. آیا بیت کوین هم از این روند صعودی پیروی خواهد کرد؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 نظر
  1. سامیار می گوید

    تا آخر خرداد سقف 20 هزار دلار شکسته خواهد شد