در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

سه سیگنالی که نشان دهنده احتمال کاهش قیمت بیت کوین هستند

1 1,390

بیت کوین در روزهای اخیر شاهد یک روند صعودی قوی بود.این ارز در روز دوشنبه در صرافی های پیشرو تا سطح 11500 دلار معامله شد.

سیگنال هایی وجود دارند که نشان دهنده احتمال اصلاح شدید قیمت بیت کوین پس از افزایش به سطح 11500 دلار هستند. در زمان نگارش این مقاله، قیمت حدود 650 دلار از این سقف محلی کاهش یافته است.

سیگنال 1: وضعیت بازار قراردادهای آتی بیت کوین 

از نظر تحلیلگران، واقعی ترین نشانه کاهش قیمت وضعیت قراردادهای آتی بیت کوین است. یک تحلیلگر نمودار زیر را به اشتراک گذاشت. این تحلیلگر ماه ها قبل از کاهش قیمت به سطح 3000 دلار، پیش بینی رسیدن به این سطح را کرده بود.

این نمودار نشان می دهد که در هفته گذشته موقعیت های خرید بسیار زیادی در صرافی بیتمکس ایجاد شده اند. در نتیجه نرخ تامین اعتبار افزایش یافته است.

نرخ تامین اعتبار مبلغی است که دارندگان موقعیت های خرید به دارندگان موقعیت های فروش پرداخت می کنند تا قیمت قراردادهای آتی و معاملات نقدی همتراز شوند.

موقعیت خرید
موقعیت های خرید در صرافی بیتمکس

نرخ های تامین اعتبار بسیار بالا و دلتا مثبت خرید- فروش نشان می دهند که خریداران بیت کوین ممکن است از اهرم بالایی برخوردارباشند. داده های منبع دیگر نیز این را تایید می کنند.

نرخ های تامین اعتبار بالا اغلب در سقف های قیمت یا حداقل در نقاطی از روند صعودی بیت کوین که اصلاح جزئی قیمت رخ می دهد، مشاهده می شوند. 

سیگنال 2: شکاف قراردادهای آتی CME در سطح های بالای منطقه 9000 دلار

به دلیل افزایش قیمت در پایان هفته، شکافی در قراردادهای آتی CME در منطقه 9600 تا 9900 دلار ایجاد شده است.

 تحلیل ها نشان می دهند که 77 درصد از کل این شکاف ها طی یک هفته بعد از تشکیل آنها پر می شوند. با توجه به شکاف فعلی، طبق استانداردهای تاریخی احتمال زیادی وجود دارد که قیمت بیت کوین در روزهای آتی به سطح های بالایی منطقه 9000 کاهش یابد.

مسئله این است که بیت کوین مجبور به پر کردن شکاف CME نیست. اخیرا یکی از معامله گران اظهار داشت:

شکاف CME به 285 دلار رسید. بیشتر اوقات شکاف قبل از ادامه روند صعودی پر می شود. اما باید توجه داشته باشیم که این می تواند یک شکاف شکست مناسب باشد. این نوع شکاف ها اغلب در ابتدای روند رخ می دهند و وضعیت جهت روند جدید را نشان می دهند.

سیگنال 3: TD9 در نمودار روزانه بیت کوین

نمودار یک روزه قیمت بیت کوین سیگنال فروش را نشان می دهد.  این سیگنال TD 9 Sequential است. برای تعیین سیگنال فروش فقط شمع های تشکیل شده در نزدیک یا بالای سقف محاسبه می شوند.

سیگنال فروش
نمودار یک روزه قیمت و سیگنال فروش TD9

نمودار فوق 9 شمع متوالی TD  را نشان می دهد. تام دیمارک، خالق شاخص TD9 Sequential است. وی اظهار داشت که این شاخص  توانست  کف قیمت در 3150 دلار و سقف سال 2019 در 14000 دلار را مشخص کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 نظر
  1. ghobad می گوید

    درود بر شما
    بخاطر تفسیر خبرهای
    بازار ارزهای دیجیتالی