در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

افزایش قیمت بیت کوین با وجود فشارهای مقامات نظارتی بر بازار ارز رمزنگاری

0 138

قیمت بیت کوین در 30 مارس برای مدت کوتاهی به بالای سطح 29000 دلار رسید و با وجود اعمال فشار نهادهای نظارتی ایالات متحده آمریکا بر شرکت های ارز رمزنگاری و عدم اطمینان مرتبط با آن، رکورد جدیدی را در سال ثبت کرد.

این ارز برتر بازار با افزایش 72 درصدی از ابتدای سال 2023 تاکنون عملکرد بهتری نسبت به  شاخص نزدک (15درصد) و طلا (7 درصد) داشته است.

طبق داده های کوین تلگراف مارکتس پرو، قیمت بیت کوین تا سطح 29,132.82 دلار افزایش یافت و به سطحی رسید که درست قبل از سقوط صرافی اف تی ایکس (FTX) در اوایل نوامبر 2022 مشاهده شد.

قیمت بیت کوین

این افزایش چشمگیر با وجود طیف وسیعی از فشارهای نظارتی در روزهای اخیر علیه صرافی ها و افراد (مانند شکایت کمیسیون معاملات آتی کالا در آمریکا از بایننس و چانگ پنگ ژائو در 27 مارس)، بحران بانکی و عدم ورود سرمایه جدید از سوی نهادهای سرمایه گذاری به بازار رخ داده است.

در تازه ترین فشار نظارتی، صرافی Beaxy به دلیل شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) از این صرافی و موسس آن فعالیت خود را متوقف کرد. این کمیسیون، موسس این صرافی را به سوء استفاده از وجوه مشتریان متهم کرد.

برگشت قیمت به سطوح بالاتر درست پس از افزایش فشارهای نظارتی آمریکا، باعث تعجب بسیاری از تحلیلگران و مفسران بازار شد. برخی بر این باورند که این رشد قیمت به دلیل این حدس و گمان است که شکایت CFTC تنها منجر به جریمه های جزئی برای بایننس خواهد شد.

افزایش پیوسته شاخص ترس و طمع

شاخص ترس و طمع ارز رمزنگاری با وجود نوسانات در بخش بانکداری جهانی، طی ماه گذشته به طور پیوسته در حال افزایش بوده است.
چگونه می توان با استفاده از شاخص ترس و طمع ترید کرد
شاخص ترس و طمع و استفاده از آن برای پیدا کردن فرصت های خرید و فروش

ترس و طمع
شاخص ترس و طمع

برخی از معامله گران استدلال می کنند که این افزایش قیمت ممکن است به دلیل خرید مجدد معامله گران با حجم بالا باشد که بیشتر به استراتژی های خرید آنها مربوط می شود تا عوامل فاندامنتال.

در حالی که بازار ارزهای رمزنگاری این شرایط سخت را پشت سر می گذارد، سرمایه گذاران و تحلیلگران عملکرد بیت کوین را از نزدیک زیر نظر دارند و در مورد پتانسیل رسیدن آن به سطح 30000 دلار بحث می کنند. به گفته کریس برنیسک، هاوینگ بعدی بیت کوین در سال 2024، کاهشی شدن نرخ بهره و افزایش نقدینگی، از جمله دلایلی هستند که می توانند منجر به روند صعودی این ارز بزرگ بازار شوند.
هالوینگ یا هاوینگ بیت کوین چیست و چه تاثیری بر قیمت بیت کوین خواهد داشت؟

منبع Cointelegraph u.today

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.