در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

آیا قیمت بیت‌کوین سطح 12000 دلار را حفظ می کند؟

0 1,150

قیمت بیت‌کوین تا سطح 12470 دلار افزایش یافت. در صورتی که سطح مقاومت 12000 دلار به عنوان سطح حمایت تایید شود، روندهای صعودی سطح 15000 دلار را  هدف قرار خواهند داد.

در هفته های گذشته، آلت کوین ها روند صعودی داشتند، اما قیمت بیت‌کوین در حدود سطح مقاومت روانی 12000 دلار نوسان می کرد.بعد از چند هفته نوسان در یک منطقه محدود، سرانجام قیمت این منطقه مقاومت را شکست.

البته، هنوز معلوم نیست که آیا قیمت از سطح فعلی به سمت سطح 15000 دلار حرکت خواهد کرد یا نه.  آیا حرکت صعودی یک شکست صعودی واقعی بوده یا این که جعلی بوده تا نقدینگی سطح های بالاتر را بدست بیاورد؟

شکست به بالای سطح 12000 دلار نتوانست روند صعودی را تسریع کند

چون قیمت بیت‌کوین به بالای سطح مقاومت مهم 12000 دلار شکست، انتظار می رفت که یک حرکت بزرگ رخ دهد. اما این اتفاق در بازار نیفتاد.

قیمت بیت‌کوین
نمودار 1 روزه قیمت بیت کوین

نمودار روزانه شکست قطعی آخرین سطح مقاومت قبل از ادامه روند صعودی را نشان می دهد.  با این حال، حرکت صعودی به بالای سطح 12000 دلار  به اندازه کافی قوی نبود تا این شکست صعودی تایید شود.

یکی از شاخص های مهم برای یک شکست صعودی افزایش حجم است. در شکست اخیر به بالای سطح 12000 دلار، حجم خیلی پایین بود.

خبر خوب این که بیت کوین هنوز در بالای میانگین متحرک های 100 و 200 روزه قرار دارد. این حرکت صعودی فعلی را تقویت می کند.

افزایش از این سطح (که از طریق آن سطح مقاومت 12000 دلار به حمایت تبدیل می شود) می تواند حرکت صعودی بیت کوین را توجیه و تایید کند.

شکست های صعودی می توانند جعلی باشند

بیت کوین
نمودار 4 ساعته قیمت بیت کوین

اغلب شکست های صعودی مانند این جعلی هستند. یک شکست صعودی جعلی با حرکتی مشابه تایید می شود. در چنین حرکتی، نقدینگی سقف ها یا سطح های مقاومت اخیر گرفته می شود.

معمولا زمانی که یک معامله گر وارد موقعیت فروش می شود، حد ضرر خود را بالاتر از سقف اخیر قرار می دهد. این استخر نقدینگی کاملا آشکاری را ایجاد می کند، چون تمام حدهای ضرر در بالای این سطح مقاومت قرار دارند.

بنابراین، یک حرکت صعودی جزئی به بالای سقف اخیر می تواند تمام حدهای ضرر را  هدف قرار دهد و موجب حرکت در جهت مخالف شود. نمودار فوق یک نمونه از این اتفاق را نشان می دهد.

با این وجود سطح 12000 دلار همچنان یک مقاومت قوی است. اگر این سطح مقاومت به حمایت تبدیل نشود، احتمالا قیمت به سطح های حمایت پایین تر کاهش خواهد یافت.

سناریوی روند نزولی بیت کوین

همانطور که در ابتدا گفته شد، وقتی قیمت در حال تست کردن یک سطح مقاومت قوی بالاسری است، امکان جعلی بودن روند صعودی وجود دارد.

روند نزولی بیت‌کوین
نمودار 3 ساعته سناریوی روند نزولی بیت کوین

مستطیل قرمز منطقه مقاومت قبلی در این  حرکت جعلی را نشان می دهد. در حرکت اخیر این منطقه مقاومت شکسته شده است. اگر بیت کوین بخواهد روند صعودی خود را ادامه دهد باید این منطقه را به حمایت تبدیل  کند.

اگر بیت کوین نتواند سطح مقاومت 12000 دلار را به حمایت تبدیل کند، قیمت بیت‌کوین به منطقه محدود قبلی خود کاهش خواهد یافت.

در روند نزولی باید منطقه حمایت 11500 دلار را زیر نظر داشت، چون این یک سطح تست نشده و کف منطقه محدود قبلی است. اگر قیمت به منطقه 11500 تا 11200 دلار برگشت کند،  احتمالا  پایین ترین سطح این منطقه را تست خواهد کرد.

ممکن است که قیمت در هفته های آینده به نوسانات خود در یک منطقه محدود ادامه دهد.این حرکت می تواند به نفع آلت کوین ها باشد. 

سناریوی روند صعودی

روند صعودی بیت‌کوین
نمودار 4 ساعته سناریوی روند صعودی بیت کوین

سناریوی روند صعودی نیز به سطح مقاومت 12000 دلار بستگی دارد. در این حالت برای تضمین ادامه روند صعودی این سطح باید به حمایت تبدیل شود.

اگر این سطح بعد از تبدیل شدن به حمایت حفظ شود، احتمالا روند صعودی قیمت ادامه خواهد یافت.

اگر بیت کوین  به روند صعودی خود ادامه دهد، احتمالا آلت کوین ها در جفت های بیت کوین خود کاهش شدید خواهند داشت. منطقه مقاومت بعدی برای بیت کوین در حدود سطح 13000 دلار است. البته احتمال ادامه روند صعودی به سمت منطقه مقاومت 15000 تا 17000 دلار وجود دارد.

در عین حال همه چیز به سطح 12000 دلار بستگی دارد. اگر این سطح به حمایت تبدیل شود، روند صعودی ادامه خواهد یافت. اگر این سطح به حمایت تبدیل نشود، روند نزولی خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.