در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

سه شاخص آنچین که نشان می دهند قیمت بیت کوین به کف خود نزدیک شده

0 740

بازار ارز رمزنگاری در ماه ژوئن به روند نزولی خود ادامه داد. ارزش کل بازار در این ماه به زیر یک تریلیون دلار سقوط کرد و منجر به ورشکستگی شرکت های بزرگ ارز رمزنگاری مانند 3AC  و سلسیوس شد. قیمت بیت کوین نیز کاهش شدیدی داشت.

قیمت بیت کوین با کاهش به زیر سطح 17750 دلار به پایین ترین سطح خود از دسامبر 2020 رسید. قیمت این ارز در روزهای ابتدایی ماه ژوئن در حدود سطح 32200 دلار بود، اما در ادامه با فشار فروش شدیدی مواجه شد و در نهایت به زیر سطح 20000 دلار سقوط کرد. در زمان انتشار این مطلب ، قیمت آن در حدود سطح 21500 دلار بود. 

نزدیک شدن به کف قیمت

شرکت تجزیه و تحلیل کریپتوکوانت آخرین تحلیل زنجیره ای خود را در مورد بیت کوین منتشر کرد و گفت که قیمت فعلی این ارز بسیار کم تر از ارزش واقعی آن است. بیشتر شاخص های روی زنجیره نشان می دهند که قیمت به کف خودش نزدیک شده است.

شاخص سود / زیان خالص بیت کوین در حدود منفی 0.06 است. این اولین سیگنال برای نزدیک شدن قیمت به کف خودش است. در سقوط اخیر بازار، آدرس های زیادی بودند که با رسیدن قیمت بیت کوین به پایین ترین سطح 18 ماهه در 17744 دلار، متحمل ضرر شدند.

بیت کوین
شاخص NUPL

براساس گزارش کریپتوکوانت، نسبت MVRV (ارزش کل بازار تقسیم بر ارزش تحقق یافته) در طول روند فعلی به طور قابل توجهی کاهش یافته است. در حال حاضر، این شاخص حدود 0.93 است که نشان می دهد قیمت بیت کوین بسیار پایین تر از ارزش واقعی اش است.

بازار ارز رمزنگاری
شاخص MVRV

با این حال، شاخص موقعیت ماینر (MPI) اندکی افزایش یافت، اما همچنان منفی 0.6 تخمین زده می شود. این بدان معناست که عرضه در گردش ماینرها بیشتر از متوسط عرضه روزانه آنها از ابتدای سال 2022 تاکنون است.

ماینرها همچنین بیش از پیش دارایی های خود را به صرافی های ارز رمزنگاری انتقال می دهند. این نشان می دهد که درآمد برخی از ماینرها به نقطه سر به سر (نقطه برابر شدن هزینه استخراج با قیمت) نمی رسد. 

ارز رمزنگاری
شاخص MPI

از نظر بسیاری از سرمایه گذاران، برای جبران کردن ضررها، اکنون زمان خوبی برای شروع خرید و انباشت است. با وجود بررسی پیشنهاد قانونگذاری برای دارایی های دیجیتال در آمریکا، هنوز امید به روند صعودی این بازار در ماه های آینده وجود دارد.

منبع ambcrypto

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.