در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

آمادگی گلدمن ساکس برای خرید دارایی های سلسیوس در صورت ورشکسته شدن آن

0 580

طبق گزارش ها و به نقل از دو منبع آگاه به موضوع، گُلدمن ساکس به دنبال جذب سرمایه 2 میلیارد دلاری است تا دارایی های شرکت وام دهی سلسیوس را خریداری کند.

در صورت اعلام ورشکستگی شرکت سلسیوس، سرمایه گذاران می توانند با این مبلغ سرمایه، دارایی های این شرکت را با نازل ترین قیمت خریداری کنند. به نقل از یک منبع آگاه، به نظر می رسد گلدمن ساکس در حال ارزیابی علاقه و تعهدات صندوق های ارز رمزنگاری وب 3.0، صندوق های مخصوص سرمایه گذاری در دارایی های تحت فشار قرار گرفته و نهادهای سرمایه گذاری با پول نقد فراوان است.

احتمالا سرمایه گذاران شرکت کننده در دور جذب سرمایه، این دارایی ها (که به احتمال زیاد ارزهای رمزنگاری هستند کا با قیمت پایین فروخته خواهند شد)، را مدیریت خواهند کرد.

استخدام مشاور و وکیل توسط سلسیوس برای حل بحران

وال استریت ژورنال بعدازظهر جمعه گزارش داد که سلسیوس از مشاوران شرکت مشاوره و خدمات حرفه ای “آلوارز و مارسال ( Alvarez & Marsal) ” درخواست کمک کرده است.

سلسیوس که تا ماه مه 2022 بیش از 8 میلیارد دلار وام به مشتریان پرداخت کرده بود و 12 میلیارد دارایی تحت مدیریت داشت، به طور ناگهانی برداشت از پلتفرم خود را در 12 ژوئن متوقف کرد و دلیل آن را  ” شرایط بحرانی بازار” اعلام کرد. انتشار این خبر باعث سقوط شدید قیمت ها در بازار ارز رمزنگاری شد و قیمت بیت کوین به زیر سطح 20000 دلار کاهش یافت.

وال استریت ژورنال در اوایل این ماه گزارش داد که سلسیوس علاوه بر استخدام مشاورانی از شرکت آلوارز و مارسال، از وکلای شرکت حقوقی اکین گامپ استراوس هائور اند فد (Akin Gump Strauss Hauer & Feld) نیز استفاده کرده است.

The Block گزارش داد که سلسیوس از شرکت خدمات مالی و سرمایه گذاری سیتی گروپ نیز درخواست مشاوره در مورد راه حل های احتمالی (از جمله ارزیابی پیشنهاد ارائه شده توسط پلتفرم وام دهی نکسو (Nexo)) کرده است.

طبق گفته منابع آگاه، سیتی گروپ و اکین گامپ به شرکت سلسیوس توصیه کرده اند که اعلام ورشکستگی کند. البته، سیتی گروپ و اکین گامپ از اظهار نظر در این مورد خودداری کردند. سلسیوس در سال گذشته 750 میلیون دلار از سرمایه گذاران ( از جمله سی پی دی کیو، دومین صندوق بازنشستگی بزرگ کانادا)  جذب کرد.

منبع coindesk

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.