در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

چگونه ارز رمزنگاری خود را از سرقت و هک ایمن نگه دارید

0 727

ارز رمزنگاری به دلیل ماهیت ذاتی آن در مقایسه با پول، منحصر بفرد است اما مثل هر چیز با ارزش ارز رمزنگاری نیازمند حفاظت است.

در سالی که 1.1 میلیارد دلار ارز رمزنگاری سرقت شده است، در اینجا به شما نشان می دهیم که چگونه از ارزهای رمزنگاری خود به طور ایمن محافظت کنید.

یک ارز رمزنگاری مانند بیت کوین یک پدیده کاملا دیجیتال است که برای انجام هر گونه تراکنشی نیازمند اتصال به اینترنت است.

طبق گفته استیون راسو، موسس شرکت امنیت دیجیتال کریپتی، نیاز اتصال به اینترنت باعث می شود بیت کوین به شدت در معرض هک شدن قرار بگیرد.

آقای راسو به طور اختصاصی به خبرگزاری اکسپرس گفت:

بلاک چین امن است اما دو نقطه ی آسیب پذیر وجود دارد: ذخیره سازی کلیدها و تراکنش و استفاده از کلیدها.

با توجه به اینکه بیش از یک میلیارد دلار ارز رمزنگاری سرقت شده است، بنابراین با اطمینان می توان گفت که صرافی ها امن نیستند.

وی افزود:

امنیت در ارزهای رمزنگاری و بازار اطراف آن مهم ترین مسئله است.

کلیدهای کیف پول بیت کوین مستعدترین چیز برای سرقت شدن هستند زیرا آنها به کاربران اجازه دسترسی به ارزهای رمزنگاری شان را می دهند.

در آخرین دفعه ای که سرقت صورت گرفت، 60 میلیون دلار ارز دیجیتال از یک صرافی ژاپنی دزدیده شد.

در ماه ژانویه 2018، موجودی بیش از 660000 کیف پول رمزنگاری از ارائه دهنده خدمات کیف پول بلک ولت مورد سرقت قرار گرفت که منجر به از دست دادن صدها هزار دلار پول کاربران آن شد.

آقای راسو  همچنین دومین عامل اصلی آسیب پذیر را که در رابطه با تراکنش و استفاده از کلیدهای ارز رمزنگاری است، را تشریح کرد.

او گفت:

اگر می خواهید تعدادی ارز رمزنگاری برای من ارسال کنید، حال اینکه در داخل و یا خارج از صرافی قصد این کار را داشته باشید، شما باید یک عدد تقریبا 30 رقمی که نمایانگر ارز رمزنگاری شما و آدرس من است را تایپ کنید.

اگر در وارد کردن آدرس انتقالی حتی کوچکترین اشتباهی صورت گیرد، پول شما خیلی به سرعت گم خواهد شد و هیچ وقت قادر نخواهید بود آن را بازگردانید.

این کارشناس امنیتی رمزنگاری گفت، کیف پول های قابل اعتماد، کاربران را قادر به نظارت بر موجودی خود هنگام ارسال و دریافت ارز دیجیتال می کنند. او افزود، همیشه پولی که در حال انتقال است، در معرض آسیب پذیری زیادی قرار دارد.

جهت حفاظت بهتر از بیت کوین و یا دیگر دارایی های رمزنگاری خود، باید در یک کیف پول رمزنگاری فیزیکی سرمایه گذاری کنید. کیف پول رمزنگاری یک دستگاه مشابه به یک فلش مموری است.

کیف پول های سخت افزاری یک روش فوق العاده محبوب برای ذخیره سازی توکن های شماست و همانند یک کلید برای انجام معاملات هستند.

این کیف پول های رمزنگاری با یک رمز و یک کلید خصوصی که تنها شما باید آن را بدانید، محافظت شده اند.

شما همچنین قادر خواهید بود از یک کیف پول آنلاین استفاده کنید، البته باید دقت داشته باشید که آن از یک منبع معتبر باشد.

شبیه بسیاری از کیف پول های سخت افزاری، خدمات ذخیره سازی آنلاین به شما یک کلید خصوصی می دهد تا از توکن های دیجیتال خود به صورت ایمن نگهداری کنید.

بسته به نوع کیف پولی که انتخاب میکنید، شما همیشه قادر خواهید بود بین این دو نوع کیف پول انتقال انجام دهید.

و همیشه بخاطر داشته باشید هیچ وقت ارزهای خود را در یک صرافی رمزنگاری نگهداری نکنید. پس از خرید یا معامله بیت کوین و یا هر نوع ارز رمزنگاری دیگری، بلافاصله آنها را به کیف پول شخصی خود منتقل کنید.

منبع Express.co.uk

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.