در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

شرکت های استخراج چینی به دنبال انتقال تجهیزات خود به کشورهای دیگر هستند

3 485

شرکت های بزرگ استخراج بیت کوین پس از بهره مندی از برق ارزان قیمت در چین، به دنبال انتقال به آمریکای شمالی و آسیای میانه هستند.

پکن اخیرا در واکنش به نوسانات شدید قیمت، اقدامات شدیدی علیه استخراج بیت کوین اتخاذ کرد. اما هنوز 65 درصد استخراج در این کشور انجام می‌شود.

توقف عملیات استخراج در چین؛ شرکت ها به دنبال کشور جایگزین

استخراج کنندگان بیت کوین در پی اعلام توقف عملیات استخراج توسط دولت چین، به دنبال راه حل های جایگزین هستند. برخی از آنها به فعالیت های استخراج خود به طور مخفی ادامه خواهند داد، در حالی که برخی دیگر تجهیزات خود را به خارج از این کشور (البته به مکان هایی با برق بسیار گران تر) منتقل خواهند کرد.

چند شرکت بزرگ فعالیت های استخراج خود را در چین متوقف کرده اند و در حال انتقال دستگاه های استخراج خود به آمریکای شمالی یا آسیای میانه هستند. استخراج کنندگان کوچک (افرادی که با چند کامپیوتر در خانه استخراج می‌کنند) ممکن است به کار خود ادامه دهند در حالی که امیدوارند که به دام نهادهای نظارتی این کشور نیفتند.

عملیات استخراج در استان هایی مانند مغولستان داخلی، سین کیانگ و سیچوان به خاطر برق ارزان رونق زیادی داشت، اما حالا این استان ها دیگر مکان امنی برای ادامه کار نیستند. مغولستان داخلی قبلا دستور متوقف کردن همه سایت های استخراج را صادر کرده است و انتظار می‌رود که سیچوان نیز به زودی این روند را دنبال کند.

جیانگ ژوئر، بنیانگذار شرکت استخراج “BTC.TOP” به روزنامه چاینا مورنینگ پست گفت که به فکر انتقال دستگاه های شرکت خود به آمریکای شمالی و آسیای میانه است. وی خاطرنشان کرد که آمریکای شمالی بهترین محیط امنیتی و سیاسی را برای استخراج دارد، اما هزینه آن زیاد است. از طرفی، آسیای میانه نزدیک به استان سین کیانگ است.

اما انتقال عملیات به خارج از چین هزینه هایی را بر این شرکت تحمیل خواهد کرد. طبق برآوردهای جیانگ، خاموش کردن دستگاه ها به معنای از دست دادن درآمد دو تا چهار هفته عملیات استخراج ارز رمزنگاری است.

براساس شاخص مصرف برق بیت کوین دانشگاه کمبریج، استان سین کیانگ به تنهایی حدود 36 درصد از نرخ هش شبکه این ارز را تامین می‌کند. استان های سیچوان و مغولستان داخلی به ترتیب در جایگاه دوم و سوم قرار دارند و چین 65 درصد از کل نرخ هش شبکه را به خود اختصاص داده است.

توقف عملیات استخراج و مهاجرت شرکت های بزرگ به کشورهای دیگر

کمیته توسعه و ثبات مالی چین به سرپرستی لیو هه (معاون نخست وزیر) در 21 مه اعلام کرد که فعالیت های استخراج و تجارت بیت کوین را متوقف می‌کند و با قاطعیت مانع انتقال ریسک های فردی به جامعه می‌شود. این تصمیم در واکنش به نوسان شدید اخیر در بازار ارز رمزنگاری اتخاذ شد.

شرکت های بزرگ BTC.TOP، Huobi  وHashCow از آن زمان تاکنون، تمام یا بخشی از فعالیت های استخراج خود را در کشور چین متوقف کرده اند.

یک نماینده Huobi در بیانیه ای بدون ذکر جزئیات گفت که با توقف عملیات استخراج ، ” روی گسترش حضور خود در خارج از چین بیشتر متمرکز شده ایم. HashCow که 10 مزرعه استخراج در استان های سیچوان، سین کیانگ و مغولستان داخلی دارد، به سوالات در مورد برنامه های آینده خود پاسخ نداد.

بنجامین گو، متخصص در زمینه بلاک چین و ارزهای رمزنگاری، گفت:

طول می‌کشد تا پیام دولت مرکزی به دولت های محلی منتقل شود و اقدامات آنها برای اجرای این دستورالعمل متفاوت خواهند بود. مغولستان داخلی استخراج را ممنوع کرده است، در حالی که مقامات استان سیچوان در 2 ژوئن جلسه ای را برای بررسی این موضوع برگزار می‌کنند.

جیانگ در سایت میکروبلاگینگ ویبو (Weibo ) گفت که استخراج ارز رمزنگاری در چین بلافاصله متوقف نخواهد شد. براساس برآوردهای او، این صنعت سالانه 100 میلیارد یوان (15.7 میلیارد دلار) درآمد دارد و صدها هزار نفر در آن مشغول به کار هستند.

حتی اگر دولت شرکت های استخراج را مجبور به تعطیلی کند، ممکن است به آنها فرصت دهد تا چاره ای برای ادامه کار خود بیندیشند. جیانگ در ویبو گفت زمانی که پکن صرافی های ارز رمزنگاری را در سال 2017 ممنوع کرد، به آنها چند ماه فرصت داد تا تعطیل کنند یا به خارج از این کشور منتقل شوند.

ممنوعیت استخراج و تاثیر آن بر استخراج کنندگان انفرادی و دستگاه های استخراج

به گفته جیانگ، سیاست های جدید ممکن است مزرعه های بزرگ استخراج را متوقف کند، اما تاثیری بر ادامه فعالیت استخراج کنندگان فردی ندارد.

یک استخراج کننده از استان گوانگدونگ در جنوب چین که به دلیل تغییر شرایط نظارتی خواست نامش فاش نشود، گفت که اعلامیه متوقف کردن فعالیت های استخراج و تجارت بیت کوین او را غافلگیر کرده است، اما او قصد ندارد عملیات استخراج در خانه را متوقف کند. وی افزود:

اجرای قانون ممنوعیت برای استخراج کنندگان انفرادی دشوار است، زیرا نمی‌توان همه آنها را شناسایی کرد. ریگ استخراج من با سه لپ تاپ تنها 108 یوان به صورتحساب برق ماهیانه ام اضافه می‌کند، در حالی که درآمد آن در ماه 2100 یوان است.

یکی دیگر از نگرانی های مرتبط با تصمیم توقف عملیات استخراج، اثر دومینویی آن بر سخت افزار استخراج است. یک استخراج کننده مستقر در پکن گفت که طبق قراردادی کارت های گرافیک دست دوم را به استخراج کننده ای در ژوژو در استان جیانگ سو  فروخته، اما به دلیل تغییر سیاست ها، او این قرارداد را فسخ کرده است. کارت های گرافیک جزء اصلی دستگاه های استخراج قدرتمند هستند.

شرکت های بزرگ استخراج پس از خارج شدن از این صنعت، ممکن است به دنبال فروش برخی تجهیزات خود باشند. به گفته نیشانت شارما، بنیانگذار و مدیر اجرایی شرکت BlocksBridge، بعید است که چنین اتفاقی تاثیر زیادی بر قیمت دستگاه های استخراج داشته باشد. شارما با اشاره به این که استخراج کنندگان باید 6 تا 12 ماه زودتر سفارش خود برای دستگاه های جدید را به شرکت های تولید کننده ارسال کنند، گفت:

به خاطر تقاضای روزافزون و کمبود جهانی تراشه ها، بحران عرضه دستگاه های استخراج شدیدتر از قبل شده است.

منبع scmp.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 نظر
 1. سامان می گوید

  https://axo2moon.com/?r=540403
  در سایت ذکر شده پس از ورود فقط کافیه یک ادرس bnb شبکه اسمارت چاین که با 0X شروع میشه بدید 15دقیقه لاگین داشته باشید یک دلار دریافت خواهید کرد

 2. سامان می گوید

  https://axo2moon.com/?r=540403
  برای درامد یک دلار 10 روز وقت دارید ایردراپ کنید لینک بالا را بزنید یک ادرس bnb شبکه اسمارت که با 0X شروع میشه بدید نه آدرسی که با bnb شروع میشه و لاگین کنید بعد claim را بزنید هر 15 دقیقه یک دلار ایر دراپ میکنه وقتی شد 200 دلار میتونید بردارید.

 3. سامان می گوید

  برای ماین و استخراج بیت کوین هم برید این سایته. 10 دلار ماین کنید میتونید بردارید.
  https://app.stormgain.com/friend/BNS41443413