در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

شباهت ساختار فعلی قیمت بیت کوین با ساختار فوریه؛ احتمال نزولی شدن روند

0 4,513

بیت کوین نسبت به پنج روز قبل که قیمت به پایین ترین سطح در 8600 دلار رسید، عملکرد خیلی خوبی داشته است. این ارز برتر بازار در روز پنج شنبه به سطح 9650 دلار افزایش یافت و ده ها میلیون دلار از فروش های استقراضی در این روند نقد شدند. همزمان، اتریوم یک سطح خیلی مهم را شکست. این نشان می دهد که امکان افزایش قیمت و روند صعودی بیت کوین وجود دارد.

یک معامله گر معروف بازار ارز رمزنگاری خاطرنشان کرد که اقدامات اخیر قیمت بیت کوین بسیار شبیه به اقدامات مشاهده شده در زمان رسیدن قیمت به بالاترین سطح در ماه فوریه است.

شباهت زیاد اقدام فعلی قیمت بیت کوین با بالاترین سطح ماه فوریه

اخیرا یک معامله گر نمودار زیر را به اشتراک گذاشت و بیان کرد که اقدام اخیر قیمت بیت کوین بسیار  شبیه به بالاترین سطح قیمت در ماه فوریه (10500 دلار) است. هر دو دوره مراحل مشابهی دارند و شامل یک الگوی سقف سه قلو هستند که نشان دهنده معکوس شدن روند است.

الگوی سقف سه قلو یک الگوی نزولی بوده و اگر در یک روند صعودی شکل بگیرد به معنای به پایان رسیدن این روند است. اگر معاملات فعلی بیت کوین مانند معاملات بعد از بالاترین سطح فوریه انجام شوند،احتمالا شاهد کاهش شدید قیمت این ارز در هفته های آتی خواهیم بود.

نمودار بیت کوین
نمودار قیمت بیت کوین ارائه شده توسط جاش نومیکس

این تنها شباهتی نیست که نشان می دهد بیت کوین به بالای منطقه 10000 دلار  خواهد رسید. یکی از معامله گران برجسته بازار ارزرمزنگاری اخیرا نمودار عملکرد قیمت بیت کوین از ابتدای سال جاری و همپوشانی آن با داده های دفتر سفارش بیت فینکس را به اشتراک گذاشت. 

بیت کوین
نمودار بیت کوین ارائه شده توسط کوینر یادوکس

این نمودار نشان می دهد که در حال حاضر سفارشات فروش زیادی در منطقه 10000 تا 10300 دلار وجود دارند. این مهم است، چون بیت کوین در ماه گذشته دو بار از منطقه 10000 دلار اصلاح شد و یک سفارش فروش بزرگ نیز در آن منطقه وجود داشت. این نمودار همچنین نشان می دهد زمانی که بیت کوین در ماه فوریه به بالاترین سطح در 10500 دلار رسید با سفارش های فروش زیادی در این سطح مواجه شد.

در صورت تکرار تاریخ، احتمالا بیت کوین در زمان حرکت به سمت سطح 10000 دلار شاهد اصلاح قیمت خواهد بود.

احتمالا فاندامنتال های بیت کوین روند نزولی را بی اعتبار خواهند کرد

اگر چه تکنیکال ها نشان می دهند که روند صعودی بیت کوین بعد از رسیدن به بالاترین سطح متوقف خواهد شد، فاندامنتال ها حاکی از سناریوی متفاوتی هستند.

 تحلیلگران می گویند که روند های روی زنجیره این ارز کاملا صعودی هستند. شرکت تحلیل بلاک چینی سانتیمنت (Santiment) در توییتی نوشت:

علی رغم کاهش جزئی امروز قیمت بیت کوین، NVT ( نسبت ارزش شبکه به تراکنش های بیت کوین) آن سالم به نظر می رسد و مدل ما در حال نشان دادن سیگنال نیمه صعودی است. طبق سطح های فعلی قیمت، مقدار توکن های انتقال داده شده در شبکه بیت کوین کمی بالاتر از حد متوسط در ماه مه است.

علاوه بر این، یوان چین به پایین ترین سطح پس از 27 فوریه 2008 رسید. در بازار برون مرزی چین، یوان به پایین ترین سطح پس از سپتامبر 2019 رسیده است. این نشانه صعودی برای بیت کوین است، چون سقوط شدید یوان بر سرمایه گذاران چینی تاثیر خواهد گذاشت و این ارز می تواند یک پناهگاه امن برای این سرمایه گذاران باشد. کریس برنیکس اظهار داشت:

اگر یوان چین به کاهش خود در برابر دلار آمریکا ادامه دهد، احتمالا سال های 2015 و 2016 تکرار  خواهند شد. در این سال ها همزمان با سقوط یوان، قیمت بیت کوین افزایش یافت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.